Menu

Recenze a srovnání Kostka Twenty Max

82,5 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Koloběžky pro dospělé

Klady

  • Celková kvalita konstrukce a komponent
  • Vysoká nosnost
  • Dostupnost náhradních dílů

Zápory

  • Slabé brzdy
  • Menší přední kolo
  • Horší polohovatelnost řídítek
11 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Twenty Max od firmy Kostka je modelem typologicky řadícím se do koloběžek pro dospělé. Tyto koloběžky jsou typické většími a rozměry a více sofistikovanými a kvalitnějšími komponenty. Na druhou stranu se s nimi oproti ostatním typům váže většinou také větší hmotnost konstrukce. Koloběžka disponuje rámem z oceli. Tento model je obecně charakteristický vysokou odolností proti poškození, ale také vyšší hmotností. Koloběžce nechybí stojánek, který umožňuje odložení na téměř každém místě. Jako brzdný systém zvolil výrobce „véčkovou“ variantu čelisťových brzd. Ty jsou považovány za méně spolehlivé, ale také nejméně nákladné a snadné na údržbu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kostka

Stojánek

Ano

Materiál rámu

Ocel

Brzdy

"V"

Možnost dokoupit náhradní díly

Ano

Lze složit

Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Hmotnostně lze koloběžku řadit mezi průměr, což je vzhledem k ocelové konstrukci poměrně pozitivní fakt. Dobře si vede Kostka Twenty Max i v ohledu nosnosti, kde výrobce slibuje kapacitu až 150 kg, která by měla být pro běžné využití dostačující. Rozměry koloběžky pak referují o průměrných hodnotách a manipulace by tak neměla v běžném provozu nadělat výraznější problémy.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

8,7

Nosnost (kg)

150

Minimální / doporučená výška jezdce (cm)

160

Výška řídítek (cm)

96

Šířka řídítek (cm)

61,5

Délka koloběžky (cm)

156,5

Délka nášlapu (cm)

42

Výška nášlapu (cm)

5

Velikost kol (přední / zadní)

20" / 20"

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé koloběžky jsou spokojeni především s univerzálními možnostmi využití. Koloběžku lze podle nich využívat ve variabilních terénech se kterými si poradí bez větších problémů. Negativně hodnotí jen sporadicky uživatelé menší kvalitu brzdného systému.

Naše hodnocení a závěr

Koloběžka Kostka Twenty Max je koloběžkou vyšší střední cenové kategorie, která cílí na náročné zákazníky, kteří ale nechtějí za pořízení utrácet velmi vysoké částky. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé, kteří hledají špičkovou kvalitu konstrukce a komponent. Její relativní slabinou je jen slabší brzdný systém. Čelisťové brzdy jsou však mezi koloběžkami obecně standardem, a proto se nejedná o žádnou katastrofu.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kostka Twenty Max | Hodnocení: 82,5 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kostka Twenty Max

Kostka Twenty Max

11 000 Kč Orientační cena