Menu

Recenze a srovnání Yedoo Trexx

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Koloběžky pro dospělé

Datum doporučení: Červen 2018

  • Celková kvalita
  • Nízká hmotnost
  • Vyšší nosnost
  • Absence stojanu
  • Vyšší cena
12 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Trexx od firmy Yedoo je modelem střední cenové třídy koloběžek pro dospělé. Její dominantou je využitelnost pro variabilní terény a univerzální určení pro různé účely. Jako materiál pro výrobu rámu byl zvolen hliník, který je obecně považován ze velmi lehký, ale také méně odolný proti poškození. Co se týče brzd, vsadil výrobce na klasiku v podobě „Véčkové“ varianty čelisťových brzd. Ty nabízejí průměrné brzdné vlastnosti a není u nich potřeba přílišná údržba.

Parametr Tento produkt
Výrobce Yedoo
Stojánek Ne
Materiál rámu Hliník
Brzdy "V"
Možnost dokoupit náhradní díly Ano
Lze složit Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Doménou koloběžky je její nízká váha, která v kombinaci se slušným vybavením a celkovou kvalitou komponent přináší vzácný poměr. Co se týče nosnosti, slibuje výrobce bezproblémový provoz pro řidiče až do váhy 130 kg, což také řadí koloběžku do nadprůměru. Minimální výška jezdce by dle doporučení výrobce měla dosahovat alespoň 130 cm, díky čemuž je koloběžka vhodná jak pro jedince menšího vzrůstu, tak pro děti. Výhodou je také možnost nastavení výšky řidítek v rozmezí 90-101 centimetrů. Celková délka koloběžky pak činí 170 cm, což sice znamená horší možnosti manipulace, ale také větší pohodlí při jízdě.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg) 7,9
Nosnost (kg) 130
Minimální / doporučená výška jezdce (cm) 130
Výška řídítek (cm) 90 - 101
Šířka řídítek (cm) 60
Délka koloběžky (cm) 170
Délka nášlapu (cm) 40
Výška nášlapu (cm) 4,5
Velikost kol (přední / zadní) 26" / 20"

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé koloběžky jsou spokojení především s obecně kvalitní konstrukcí a nízkou hmotností, která usnadňuje přesuny a manipulaci. Naopak jako slabinu spatřují absenci stojánku v základní výbavě, který u podobných modelů bývá obvykle obsažen.

Naše hodnocení a závěr

Koloběžka Trexx od firmy Yedoo je modelem vyšší cenové kategorie, který nabízí ten nejvyšší komfort pro náročné jezdce. Její největší výhodou je vysoká kvalita komponent a použitých materiálu při zachování velmi přijatelné hmotnosti, která dovoluje snadnou manipulaci. Nevýhodou je absence stojánku v základní výbavě a vyšší cena, která koloběžku předurčuje spíše pro využití u pokročilých jezdců hledajících nejvyšší kvalitu.

12 600 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Yedoo Trexx

Yedoo Trexx

12 600 Kč Orientační cena