Recenze a porovnání Yedoo Trexx | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Yedoo Trexx

90,3 % Hodnocení
redakce

Také nás zaujalo

Koloběžky pro dospělé

Klady a zápory

Klady

  • Celková kvalita
  • Nízká hmotnost
  • Vyšší nosnost

Zápory

  • Absence stojanu
  • Vyšší cena
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Trexx od firmy Yedoo je modelem střední cenové třídy koloběžek pro dospělé. Její dominantou je využitelnost pro variabilní terény a univerzální určení pro různé účely. Jako materiál pro výrobu rámu byl zvolen hliník, který je obecně považován ze velmi lehký, ale také méně odolný proti poškození. Co se týče brzd, vsadil výrobce na klasiku v podobě „Véčkové“ varianty čelisťových brzd. Ty nabízejí průměrné brzdné vlastnosti a není u nich potřeba přílišná údržba.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Yedoo

Stojánek

Ne

Materiál rámu

Hliník

Brzdy

"V"

Možnost dokoupit náhradní díly

Ano

Lze složit

Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Doménou koloběžky je její nízká váha, která v kombinaci se slušným vybavením a celkovou kvalitou komponent přináší vzácný poměr. Co se týče nosnosti, slibuje výrobce bezproblémový provoz pro řidiče až do váhy 130 kg, což také řadí koloběžku do nadprůměru. Minimální výška jezdce by dle doporučení výrobce měla dosahovat alespoň 130 cm, díky čemuž je koloběžka vhodná jak pro jedince menšího vzrůstu, tak pro děti. Výhodou je také možnost nastavení výšky řidítek v rozmezí 90-101 centimetrů. Celková délka koloběžky pak činí 170 cm, což sice znamená horší možnosti manipulace, ale také větší pohodlí při jízdě.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

7,9

Nosnost (kg)

130

Minimální / doporučená výška jezdce (cm)

130

Výška řídítek (cm)

90 - 101

Šířka řídítek (cm)

60

Délka koloběžky (cm)

170

Délka nášlapu (cm)

40

Výška nášlapu (cm)

4.5

Velikost kol (přední / zadní)

26" / 20"

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé koloběžky jsou spokojení především s obecně kvalitní konstrukcí a nízkou hmotností, která usnadňuje přesuny a manipulaci. Naopak jako slabinu spatřují absenci stojánku v základní výbavě, který u podobných modelů bývá obvykle obsažen.

Naše hodnocení a závěr

Koloběžka Trexx od firmy Yedoo je modelem vyšší cenové kategorie, který nabízí ten nejvyšší komfort pro náročné jezdce. Její největší výhodou je vysoká kvalita komponent a použitých materiálu při zachování velmi přijatelné hmotnosti, která dovoluje snadnou manipulaci. Nevýhodou je absence stojánku v základní výbavě a vyšší cena, která koloběžku předurčuje spíše pro využití u pokročilých jezdců hledajících nejvyšší kvalitu.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Yedoo Trexx | Hodnocení: 90,3 %
Karolína Šerá je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Yedoo Trexx

Yedoo Trexx

14 000 Kč Orientační cena