Recenze a porovnání Kostka Tour Fun | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Kostka Tour Fun

74,7 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena v dané kategorii
  • Dostupnost náhradních dílů

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Nižší nosnost
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžku Kostka Tour Fun hodnotíme jako dobrou volbu, pokud požadujete kvalitní model pro dospělého uživatele, ale zároveň chcete ušetřit. Za pozitivum považujeme fakt, že jde o koloběžku domácí produkce. Stojánek sice v základní výbavě nenajdete, avšak můžete si jej dokoupit a namontovat. Celkově je výhodou fakt, že jde poměrně snadno objednat originální náhradní díly. Rám je z oceli, což se následně projevuje v trochu vyšší hmotnosti. Tento model není složitelný, má pevný rám. Brzdění je zajištěno čelisťovými v-brzdami.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kostka

Stojánek

Ne

Materiál rámu

Ocel

Brzdy

"V"

Možnost dokoupit náhradní díly

Ano

Lze složit

Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Jak jsme již zmínili, tato koloběžka je trochu těžší, než je standard. Váží téměř 10 kilogramů. Naopak nosnost je spíše nižší, doporučená maximální hmotnost jezdce je 100 kilogramů. Délka koloběžky je poměrně nadstandardních 172 cm, nášlap měří na délku 42 cm, což je poměrně běžná hodnota u koloběžek pro dospělé (březen 2020), stejně jako 5cm výška nášlapu. Velikost kol 26″ palců vepředu a 20″ vzadu odpovídá požadavkům na příjemnou vyjížďku, je to poměrně častá kombinace velikostí. Řídítka měří na šířku 62 centimetrů, což také považujeme za průměrnou hodnotu.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

9,8

Nosnost (kg)

100

Šířka řídítek (cm)

62

Délka koloběžky (cm)

172

Délka nášlapu (cm)

42

Výška nášlapu (cm)

5

Velikost kol (přední / zadní)

26" / 20"

Naše hodnocení a závěr

Koloběžka pro dospělé Kostka Tour Fun nabízí uživatelům celkem základní parametry za dobrou cenu. Jde o model s ocelovým rámem, který není složitelný, a mírně vyšší hmotností 9,8 kg. Naopak nosnost je spíše nižší, koloběžku by neměli dlouhodobě využívat osoby nad 100 kg, protože hrozí poškození. Kola o velikosti 26 a 20 palců jsou opatřena čelisťovými brzdami. Za výhodu považujeme fakt, že firma Kostka působí v České republice, což souvisí také s dobrou dostupností náhradních dílů. Délka koloběžky je 172 cm, nášlap pak měří 42 cm, jeho výška (neboli světlost) je pak 5 cm.

Pokud vám vadí vyšší váha a nižší nosnost koloběžky, doporučujeme vám přečíst si recenzi na konkurenční model Yedoo Trexx. Za něj si už ale připlatíte.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Kostka Tour Fun | Hodnocení: 74,7 %
Karolína Šerá je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, má prodejna KOSTKA také kamenné obchody nebo kde by se dala koupit koloběžka přímo? Jinak předpokládám, že je zasílána poštou/kurýrní službou? A zasílána je v sestaveném stavu nebo?

Děkuji za informaci.

an.ri@centrum.cz

Dobrý den, ano, sám výrobce Kostka má kamenné prodejny po celé republice, jejich seznam najdete na jejich webových stránkách. Pokud si raději necháte koloběžku doručit od jiného prodejce, záleží na jeho možnostech dopravy. Někteří prodejci nabízejí předání koloběžky v již sestaveném stavu, zvolíte-li si osobní odběr na jejich pobočce. V opačném případě ale není smontování koloběžky nic složitého, stačí na ni jen namontovat kola a nastavit řídítka.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kostka Tour Fun

Kostka Tour Fun

7 000 Kč Orientační cena