Menu

Recenze a srovnání Razor A125

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Koloběžky pro děti

Datum doporučení: Červen 2018

  • Nízká hmotnost
  • Skladnost
  • Nášlapná brzda
  • Méně sofistikovaná konstrukce
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Razor A125 se typologicky řadí mezi dětské koloběžky. To znamená, že je samozřejmě konstruována pro řidiče menších rozměrů a díky tomu je i konstrukce úspornější a méně sofistikovaná. Na druhou stranu je snáze manipulovatelná a lehčí než variace pro dospělé. Pro výrobu konstrukce byla zvolena ocel, která obecně přináší odolnost a vyšší hmotnost, což ale v případě této koloběžky není aktuální (má hliníkovou plošinu). Brzdy jsou zajištěny nášlapným řešením stejně jako u většiny dětských koloběžek s jednodušší konstrukcí. Vzhledem ke konstrukčnímu řešení chybí také stojánek, který by u tohoto typu koloběžky byl na obtíž.

Parametr Tento produkt
Výrobce Razor
Stojánek Ne
Materiál rámu Ocel a hliník
Brzdy Nášlapná
Možnost dokoupit náhradní díly Ano
Lze složit Ano

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Koloběžka Razor A125 váží 2,26 kilogramu. To je nízká hodnota i na koloběžku z kategorie dětských a je nutné ji náležitě ocenit. Relativním problémem je nižší nosnost 65 kilogramů, která je i v kategorii dětských koloběžek podprůměrná a mohla by v některých případech být nedostačující. Rozměrově naopak zapadá koloběžka do průměru a manipulačně by tak neměla mít vaše ratolest problémy. Výhodou je také nastavitelná výška řidítek, která znamená možnost přizpůsobení výšky jezdci.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg) 2,26
Nosnost (kg) 65
Minimální / doporučená výška jezdce (cm) 115
Výška řídítek (cm) 61,3 - 86,3
Šířka řídítek (cm) 34,29
Délka koloběžky (cm) 66,5
Délka nášlapu (cm) Neuvedeno
Výška nášlapu (cm) Neuvedeno
Velikost kol (přední / zadní) 4,9" / 4,9"

Naše hodnocení a závěr

Razor A125 je koloběžkou nižší cenové kategorie, která ale zachovává slušnou využitelnost což je také její hlavní doménou. Je vhodná pro uživatelé s nároky na funkční využití za minimální cenu. Za silnou stránku koloběžky lze považovat její nízkou hmotnost. Jako slabina se naopak jeví méně sofistikovaná konstrukce a nespolehlivá nášlapná brzda.

1 300 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Razor A125

Razor A125

1 300 Kč Orientační cena