Recenze a srovnání Razor A125

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Koloběžky pro děti

Datum doporučení: Červen 2018

Klady:

Nízká hmotnost

Zápory:

Nášlapná brzda

1 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Razor A125 se typologicky řadí mezi dětské koloběžky. To znamená, že je samozřejmě konstruována pro řidiče menších rozměrů a díky tomu je i konstrukce úspornější a méně sofistikovaná. Na druhou stranu je snáze manipulovatelná a lehčí než variace pro dospělé. Pro výrobu konstrukce byla zvolena ocel, která obecně přináší odolnost a vyšší hmotnost, což ale v případě této koloběžky není aktuální. Brzdy jsou zajištěny nášlapným řešením stejně jako u většiny dětských koloběžek s jednodušší konstrukcí. Vzhledem ke konstrukčnímu řešení chybí také stojánek, který by u tohoto typu koloběžky byl na obtíž.

Parametr Tento produkt
Výrobce Razor
Stojánek  Ne
Materiál rámu  Ocel
Brzdy  Nášlapná

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Koloběžka Razor A125 váží 2,26 kilogramu. To je nízká hodnota i na koloběžku z kategorie dětských a je nutné ji náležitě ocenit. Relativním problémem je nižší nosnost 65 kilogramů, která je i v kategorii dětských koloběžek podprůměrná a mohla by v některých případech být nedostačující. Rozměrově naopak zapadá koloběžka do průměru a manipulačně by tak neměla mít vaše ratolest problémy. Výhodou je také nastavitelná výška řidítek, která znamená možnost přizpůsobení výšky jezdci.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)  2,26
Nosnost (kg)  65
Minimální / doporučená výška jezdce (cm)  115
Výška řidítek (cm) 61.3-86.3
Šířka řidítek (cm) 34,29
Délka koloběžky (cm)  66,5

Naše hodnocení a závěr

Razor A125 je koloběžkou nejnižší cenové kategorie, která ale zachovává slušnou využitelnost což je také její hlavní doménou. Je vhodná pro uživatelé s nároky na funkční využití za minimální cenu. Za silnou stránku koloběžky lze považovat její nízkou hmotnost. Jako slabina se naopak jeví méně sofistikovaná konstrukce a nespolehlivá nášlapná brzda.

Další recenze

Kompletní porovnání