Recenze a porovnání Razor A125 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Razor A125

81,3 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Koloběžky pro děti

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Skladnost

Zápory

  • Nášlapná brzda
  • Méně sofistikovaná konstrukce
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Razor A125 se typologicky řadí mezi dětské koloběžky. To znamená, že je samozřejmě konstruována pro řidiče menších rozměrů a díky tomu je i konstrukce úspornější a méně sofistikovaná. Na druhou stranu je snáze manipulovatelná a lehčí než variace pro dospělé. Pro výrobu konstrukce byla zvolena ocel, která obecně přináší odolnost a vyšší hmotnost, což ale v případě této koloběžky není aktuální (má hliníkovou plošinu). Brzdy jsou zajištěny nášlapným řešením stejně jako u většiny dětských koloběžek s jednodušší konstrukcí. Vzhledem ke konstrukčnímu řešení chybí také stojánek, který by u tohoto typu koloběžky byl na obtíž.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Razor

Stojánek

Ne

Materiál rámu

Ocel a hliník

Brzdy

Nášlapná

Možnost dokoupit náhradní díly

Ano

Lze složit

Ano

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Koloběžka Razor A125 váží 2,26 kilogramu. To je nízká hodnota i na koloběžku z kategorie dětských a je nutné ji náležitě ocenit. Relativním problémem je nižší nosnost 65 kilogramů, která je i v kategorii dětských koloběžek podprůměrná a mohla by v některých případech být nedostačující. Rozměrově naopak zapadá koloběžka do průměru a manipulačně by tak neměla mít vaše ratolest problémy. Výhodou je také nastavitelná výška řidítek, která znamená možnost přizpůsobení výšky jezdci.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

2,26

Nosnost (kg)

65

Minimální / doporučená výška jezdce (cm)

115

Výška řídítek (cm)

61,3-86,3

Šířka řídítek (cm)

34,29

Délka koloběžky (cm)

66,5

Velikost kol (přední / zadní)

4,9" / 4,9"

Naše hodnocení a závěr

Razor A125 je koloběžkou nižší cenové kategorie, která ale zachovává slušnou využitelnost, což je také její hlavní doménou. Je vhodná pro uživatelé s nároky na funkční využití za minimální cenu. Za silnou stránku koloběžky lze považovat její nízkou hmotnost. Jako slabina se naopak jeví méně sofistikovaná konstrukce a nespolehlivá nášlapná brzda.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Razor A125 | Hodnocení: 81,3 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Razor A125

Razor A125

1 000 Kč Orientační cena