Recenze a porovnání AL-KO BC 1200 E | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání AL-KO BC 1200 E

83,5 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Elektrické křovinořezy

Klady

  • Dobrá cena
  • Solidní výkon
  • Dostatečná šířka záběru

Zápory

  • Chybějící údaje o otáčkách
  • Poměrně vysoké vibrace
3 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Model AL-KO BC 1200 E je jedním ze zajímavých křovinořezů, jejichž pohonnou jednotku tvoří elektromotor. Provozuschopnost zařízení tedy závisí na dostupnosti 230V zásuvky v okolí sečeného místa. Otáčky výrobce ani prodejci bohužel neuvádí, ale informace o výkonu 1,2 kW k dispozici je. V kategorii elektrických křovinořezů se v době psaní recenze (červenec 2021) jedná o mírně nadstandardní hodnotu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

AL-KO

Výkon (kW)

1,2 kW

Specifikace pohonné jednotky

Elektrický motor, 230 V, 50 Hz

Startování

Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Křovinořez má trojzubý nůž, který pracuje v záběru 23 cm, což je v případě elektrických zařízení hodnota zcela běžná. Celková hmotnost okolo 5,1 kilogramů patří s ohledem na výkon k nižším. Kovová hřídel disponuje madlem ve tvaru D, i v tomto případě se jedná o zcela běžné provedení. Součástí příslušenství je ramenní popruh, stejně jako žací nůž a strunová hlava. Zařízení tedy splňuje to základní, co jej odlišuje od běžných vyžínačů, tedy multifunkčnost.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

5,1

Držadlo

D-uchycení (madlo)

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

4,44

Hladina vibrací na pravé rukojeti

4,44

Názory uživatelů a dalších expertů

Při prvním pohledu na uživatelská hodnocení je zřejmé, že se výrobci tento model vydařil. Lidé, kteří jej zakoupili, si pochvalují zejména solidní výkon s ohledem na přívětivou cenu, možnost volby mezi nožem a strunou a jednoduchou obsluhu. Bohužel se ozývají i takové hlasy, které zařízení definují jako hlučnější, než je v kategorii běžné.

Odborníci označují AL-KO BC 1200 E jako hobby výrobek relativně dobrých kvalit. Celé zařízení je poměrně dobře promyšlené, ať už se jedná o konstrukci nebo ovládání. Křovinořez splňuje zkrátka všechny požadavky pro nenáročné kosení vyšší trávy. Na druhou stranu pro úpravu strnišť a křovin vhodné není.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za přední vlastnosti tohoto modelu lze považovat kombinaci přívětivé ceny a poměrně vysokého výkonu. Ten se pohybuje u horní hranice, kterou můžete u elektrických zařízení najít. Šířka záběru není nikterak podprůměrná. Chybějící informace v manuálu výrobce týkající se technických parametrů jsou na druhou stranu trochu na škodu. Zařízení také generuje docela dost vibrací.

Závěr

AL-KO BC 1200 E patří mezi elektrické křovinořezy nižší cenové skupiny. S výkonem 1,2 kW vyhoví pro běžnou úpravu pozemku i déle neudržovaných ploch. Kromě strunové hlavy lze na křovinořez osadit také žací nůž. Ten pomůže, pokud jsou stébla trávy opravdu tvrdá. Výrobce neuvádí údaj o otáčkách, údaj o hmotnosti však neschází. Většina prodejců chybně uvádí 4,1 kilogramu, realitou je však 5,1 kilogramu. I tak lze zařízení označit za jedno z lehčích.

Pokud hledáte levnější alternativu, zkuste se podívat na recenzi modelu Riwall Reb 1223.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: AL-KO BC 1200 E | Hodnocení: 83,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci na starosti převážně technologie. Křovinořezy patří mezi jeho novější témata, vzhledem k osobním zkušenostem při jejich používání a dobrému nastudování problematiky vám však bez problémů vysvětlí například rozdíl mezi vyžínacím nožem a žacími listy. Kromě zahradního náčiní se věnuje také televizím, fotoaparátům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze AL-KO BC 1200 E

AL-KO BC 1200 E

3 000 Kč Orientační cena