Menu

Recenze a porovnání AL-KO BC 1200 E

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Elektrické křovinořezy

Klady

  • Dobrá cena
  • Solidní výkon
  • Dostatečná šířka záběru

Zápory

  • Chybějící údaje o otáčkách
  • Poměrně vysoké vibrace
2 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Model AL-KO BC 1200 E je jedním ze zajímavých křovinořezů, jejichž pohonnou jednotku tvoří elektromotor. Provozuschopnost zařízení tedy závisí na dostupnosti 230V zásuvky v okolí sečeného místa. Otáčky výrobce ani prodejci bohužel neuvádí, ale informace o výkonu 1,2 kW k dispozici je. V kategorii elektrických křovinořezů se v době psaní recenze (červenec 2021) jedná o mírně nadstandardní hodnotu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

AL-KO

Výkon (kW)

1,2

Objem motoru (ccm)

Nerelevantní

Specifikace pohonné jednotky

Elektrický motor, 230 V, 50 Hz

Objem nádrže (l)

Nerelevantní

Startování

Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Křovinořez má trojzubý nůž, který pracuje v záběru 23 cm, což je v případě elektrických zařízení hodnota zcela běžná. Celková hmotnost okolo 5,1 kilogramů patří s ohledem na výkon k nižším. Kovová hřídel disponuje madlem ve tvaru D, i v tomto případě se jedná o zcela běžné provedení. Součástí příslušenství je ramenní popruh, stejně jako žací nůž a strunová hlava. Zařízení tedy splňuje to základní, co jej odlišuje od běžných vyžínačů, tedy multifunkčnost.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

5,1

Držadlo

D-uchycení (madlo)

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

4,44

Hladina vibrací na pravé rukojeti

4,44

Názory uživatelů a dalších expertů

Při prvním pohledu na uživatelská hodnocení je zřejmé, že se výrobci tento model vydařil. Lidé, kteří jej zakoupili, si pochvalují zejména solidní výkon s ohledem na přívětivou cenu, možnost volby mezi nožem a strunou a jednoduchou obsluhu. Bohužel se ozývají i takové hlasy, které zařízení definují jako hlučnější, než je v kategorii běžné.

Odborníci označují AL-KO BC 1200 E jako hobby výrobek relativně dobrých kvalit. Celé zařízení je poměrně dobře promyšlené, ať už se jedná o konstrukci nebo ovládání. Křovinořez splňuje zkrátka všechny požadavky pro nenáročné kosení vyšší trávy. Na druhou stranu pro úpravu strnišť a křovin vhodné není.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za přední vlastnosti tohoto modelu lze považovat kombinaci přívětivé ceny a poměrně vysokého výkonu. Ten se pohybuje u horní hranice, kterou můžete u elektrických zařízení najít. Šířka záběru není nikterak podprůměrná. Chybějící informace v manuálu výrobce týkající se technických parametrů jsou na druhou stranu trochu na škodu. Zařízení také generuje docela dost vibrací.

Závěr

AL-KO BC 1200 E patří mezi elektrické křovinořezy nižší cenové skupiny. S výkonem 1,2 kW vyhoví pro běžnou úpravu pozemku i déle neudržovaných ploch. Kromě strunové hlavy lze na křovinořez osadit také žací nůž. Ten pomůže, pokud jsou stébla trávy opravdu tvrdá. Výrobce neuvádí údaj o otáčkách, údaj o hmotnosti však neschází. Většina prodejců chybně uvádí 4,1 kilogramu, realitou je však 5,1 kilogramu. I tak lze zařízení označit za jedno z lehčích.

Pokud hledáte levnější alternativu, zkuste se podívat na recenzi modelu Riwall Reb 1223.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: AL-KO BC 1200 E | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se zabývá srovnáváním produktů z nejrůznějších oblastí. Patří mezi ně i vybavení pro práce na zahradě. S tímto náčiním má navíc sám osobní zkušenosti, z nichž tedy rovněž vycházel. Právě u křovinořezů si přitom velmi dobře uvědomuje, že roli nehraje ani zdaleka pouze výkon, ale důležitý je rovněž komfort při práci, hmotnost nebo úroveň hluku, která může být dosti nepříjemná.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze AL-KO BC 1200 E

AL-KO BC 1200 E

2 800 Kč Orientační cena