Recenze a porovnání Riwall Reb 1223 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Riwall Reb 1223

75,4 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Elektrické křovinořezy

Klady

  • Slušný výkon
  • Nízká cena
  • Vysoké otáčky

Zápory

  • Spíše užší záběr
  • Občas problémy s hřídelí
2 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Křovinořez Riwall Reb 1223 představuje elektrickou variantu nástroje pro základní úpravu zahrady, travnatých ploch i keřů. Nominální výkon 1,2 kW je v dané kategorii křovinořezů poměrně slušný. Nadstandardní je tento model v ohledu  maximálního počtu otáček zvládne jich až 10 000 za minutu, což je ve srovnání s dalšími elektrickými křovinořezy opravdu dost (duben 2021). O pohon se stará běžný elektromotor 230 V, 50 Hz, i startování je zajištěno elektricky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Riwall

Výkon (kW)

1,2 kW

Počet otáček (ot./min)

10 000

Specifikace pohonné jednotky

Elektrický motor, 230 V, 50 Hz

Startování

Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Důležitým parametrem sečení je samozřejmě záběr nože. Ten je v tomto případě 23 cm (nůž v trojzubé verzi). Hmotnost celého zařízení se vešla pod 5 kilogramů, přesněji váží 4,8 kg, což je dobré. Samozřejmě se tento křovinořez dá použít také jako strunová sekačka, stačí nůž nahradit strunovou hlavou. K pohodlné práci dopomůže také popruh, který je v balení. S křovinořezem se manipuluje pomocí madel, což je v případě elektrické kategorie standard. Hřídel je zhotovená z kovu a je nastavitelná, což občas ale podle uživatelů způsobuje problémy s protáčením. Jinak jsou s tímto strojem spokojení a oceňují hlavně slušný výkon a vysoké otáčky.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

4,8

Držadlo

D-uchycení (madlo)

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

6,75

Hladina vibrací na pravé rukojeti

6,75

Závěr

Pokud hledáte solidní elektrický křovinořez za celkem slušnou cenu, pak je Riwall Reb 1223 dobrá volba. Disponuje výkonem 1,2 kW a maximální hodnotou 10 000 otáček za minutu. Má standardní elektromotor, který pohání žací hlavu s trojzubým nožem, který má záběr 23 cm. Celková hmotnost je těsně pod 5 kg, což považujeme za dobrou hodnotu. Uživatel manipuluje s křovinořezem za pomoci madel, při práci mu vypomůže i dodávaný popruh. Samozřejmostí je také možnost konfigurace stroje na strunovou sekačku.

Pokud hledáte elektrický křovinořez s větším záběrem, doporučujeme pročíst například recenzi na Ryobi RBC 1226.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Riwall Reb 1223 | Hodnocení: 75,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci na starosti převážně technologie. Křovinořezy patří mezi jeho novější témata, vzhledem k osobním zkušenostem při jejich používání a dobrému nastudování problematiky vám však bez problémů vysvětlí například rozdíl mezi vyžínacím nožem a žacími listy. Kromě zahradního náčiní se věnuje také televizím, fotoaparátům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Riwall Reb 1223

Riwall Reb 1223

2 200 Kč Orientační cena