Menu

Recenze a porovnání Riwall Reb 1223

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických křovinořezů

Datum doporučení: Srpen 2020

  • Slušný výkon
  • Nízká cena
  • Vysoké otáčky
  • Spíše užší záběr
  • Občas problémy s hřídelí
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Křovinořez Riwall Reb 1223 představuje elektrickou variantu nástroje pro základní úpravu zahrady, travnatých ploch i keřů. Nominální výkon 1,2 kW je v dané kategorii křovinořezů poměrně slušný. Nadstandardní je tento model v ohledu  maximálního počtu otáček zvládne jich až 10 000 za minutu, což je ve srovnání s dalšími elektrickými křovinořezy opravdu dost (srpen 2020). O pohon se stará běžný elektromotor 230 V, 50 Hz, i startování je zajištěno elektricky.

Parametr Tento produkt
Výrobce Riwall
Výkon (kW,HP) 1,2 kW
Počet otáček (ot./min) 10000
Specifikace pohonné jednotky Elektrický motor, 230 V, 50 Hz
Startování Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Důležitým parametrem sečení je samozřejmě záběr nože. Ten je v tomto případě 23 cm (nůž v trojzubé verzi). Hmotnost celého zařízení se vešla pod 5 kilogramů, přesněji váží 4,8 kg, což je dobré. Samozřejmě se tento křovinořez dá použít také jako strunová sekačka, stačí nůž nahradit strunovou hlavou. K pohodlné práci dopomůže také popruh, který je v balení. S křovinořezem se manipuluje pomocí madel, což je v případě elektrické kategorie standard. Hřídel je zhotovená z kovu a je nastavitelná, což občas ale podle uživatelů způsobuje problémy s protáčením. Jinak jsou s tímto strojem spokojení a oceňují hlavně slušný výkon a vysoké otáčky.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm) 23
Typ žacího nože Trojzubý
Hmotnost (kg) 4,8
Držadlo D-uchycení (madlo)
Materiál hřídele Kov
Popruh Ano
Využití se strunovou hlavou Ano

Závěr

Pokud hledáte solidní elektrický křovinořez za celkem slušnou cenu, pak je Riwall Reb 1223 dobrá volba. Disponuje výkonem 1,2 kW a maximální hodnotou 10 000 otáček za minutu. Má standardní elektromotor, který pohání žací hlavu s trojzubým nožem, který má záběr 23 cm. Celková hmotnost je těsně pod 5 kg, což považujeme za dobrou hodnotu. Uživatel manipuluje s křovinořezem za pomoci madel, při práci mu vypomůže i dodávaný popruh. Samozřejmostí je také možnost konfigurace stroje na strunovou sekačku.

Pokud hledáte elektrický křovinořez s větším záběrem, doporučujeme pročíst například recenzi na Ryobi RBC 1226.

2 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Riwall Reb 1223

Riwall Reb 1223

2 000 Kč Orientační cena