Menu

Recenze a porovnání Ryobi RBC36B26B

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Akumulátorové křovinořezy

Klady

  • Vysoké otáčky
  • Široký záběr nože

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Chybí některé parametry
4 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

V případě akumulátorového křovinořezu Ryobi RBC36B26B neuvádí výrobce maximální hodnotu výkonu, počet otáček až 9 000 za minutu je ale velmi slušný. Přesto se musí brát v potaz, že jde o bateriově poháněný model, který výkonem nebude dosahovat kvalit elektrických a benzínových přístrojů. Akumulátorové křovinořezy jsou vhodné spíše na dosekávání travin a tenčích keřů. Elektromotor křovinořezu je energeticky zásobovaný z lithium-iontové baterie s napětím 36 V, tu si ale musíte i s nabíječkou přikoupit. Startování je také elektrické.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Ryobi

Objem motoru (ccm)

Nerelevantní

Počet otáček (ot./min)

9 000

Specifikace pohonné jednotky

Bateriově poháněný elektromotor, 36 V, Li-ion

Objem nádrže (l)

Nerelevantní

Startování

Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Co se týče samotného sekání, nabízí tento křovinořez záběr trojzubého nože 26 centimetrů, což je dobrá hodnota, avšak jednotlivé modely i napříč kategoriemi pohonu, se v něm výrazně neliší. Běžné hodnoty jsou od 23 do 27 centimetrů. V dobré manipulaci vám pomůže popruh a také řídítkové řešení rukojeti. Samozřejmostí je možnost výměny nože za strunovou hlavici. Mírným nedostatkem je vyšší hmotnost 6,6 kilogramu, když připočítáme ještě baterii, vyrovná se celková váha i benzínovým modelům.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

6,6

Držadlo

Řídítka

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

1,4

Hladina vibrací na pravé rukojeti

3,3

Závěr

Křovinořez Ryobi RBC36B26B je poháněný akumulátorem s napětím 36 V, o samotném výkonu se ale od výrobce nedočteme. Musí se ale počítat s tím, že nebude ve srovnání s elektrickými či benzínovými přístroji moc vysoký. Mějte na paměti, že baterii i nabíječku si musíte pořídit zvlášť. Otáčky jsou ale slušné, dosahují počtu 9 000 za minutu. Tento model je osazený trojzubým nožem se záběrem 26 centimetrů, dobrou manipulaci zajistí popruh a rukojeť ve tvaru řidítek. Negativem může být trochu vyšší hmotnost 6,6 kilogramů. Společně s akumulátorem pak může přístroj být dost těžký například pro slabší jedince. 

Jestliže vám ale trochu vyšší hmotnost nevadí a požadujete hlavně velký výkon benzínového křovinořezu, můžete vyzkoušet například model VeGA BC 520 Pro.

4 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ryobi RBC36B26B | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se zabývá srovnáváním produktů z nejrůznějších oblastí. Patří mezi ně i vybavení pro práce na zahradě. S tímto náčiním má navíc sám osobní zkušenosti, z nichž tedy rovněž vycházel. Právě u křovinořezů si přitom velmi dobře uvědomuje, že roli nehraje ani zdaleka pouze výkon, ale důležitý je rovněž komfort při práci, hmotnost nebo úroveň hluku, která může být dosti nepříjemná.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ryobi RBC36B26B

Ryobi RBC36B26B

4 200 Kč Orientační cena