Menu

Recenze a porovnání Ryobi RBC36B26B

Doporučujeme Při nákupu v kategorii akumulátorových křovinořezů

Datum doporučení: Květen 2019

  • Vysoké otáčky
  • Široký záběr nože
  • Vyšší hmotnost
  • Nedeklarované některé parametry
5 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

V případě akumulátorového křovinořezu Ryobi RBC36B26B neuvádí výrobce maximální hodnotu výkonu, počet otáček až 9 000 za minutu je ale velmi slušný. Přesto se musí brát v potaz, že jde o bateriově poháněný model, který výkonem nebude dosahovat kvalit elektrických a benzínových přístrojů. Akumulátorové křovinořezy jsou vhodné spíše na dosekávání travin a tenčích keřů. Elektromotor křovinořezu je energeticky zásobovaný z lithium-iontové baterie s napětím 36 V, tu si ale musíte i s nabíječkou přikoupit. Startování je také elektrické.

Parametr Tento produkt
Výrobce Ryobi
Výkon (kW,HP) Neuvedeno
Počet otáček (ot./min) 9000
Specifikace pohonné jednotky Bateriově poháněný elektromotor, 36 V, Li-ion
Startování Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Co se týče samotného sekání, nabízí tento křovinořez záběr trojzubého nože 26 centimetrů, což je dobrá hodnota, avšak jednotlivé modely i napříč kategoriemi pohonu, se v něm výrazně neliší. Běžné hodnoty jsou od 23 do 27 centimetrů. V dobré manipulaci vám pomůže popruh a také řídítkové řešení rukojeti. Samozřejmostí je možnost výměny nože za strunovou hlavici. Mírným nedostatkem je vyšší hmotnost 6,6 kilogramu, když připočítáme ještě baterii, vyrovná se celková váha i benzínovým modelům.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm) 26
Typ žacího nože Trojzubý
Hmotnost (kg) 6,6
Držadlo Řídítka
Materiál hřídele Kov
Popruh Ano
Využití se strunovou hlavou Ano

Závěr

Křovinořez Ryobi RBC36B26B je poháněný akumulátorem s napětím 36 V, o samotném výkonu se ale od výrobce nedočteme. Musí se ale počítat s tím, že nebude ve srovnání s elektrickými či benzínovými přístroji moc vysoký. Mějte na paměti, že baterii i nabíječku si musíte pořídit zvlášť. Otáčky jsou ale slušné, dosahují počtu 9 000 za minutu. Tento model je osazený trojzubým nožem se záběrem 26 centimetrů, dobrou manipulaci zajistí popruh a rukojeť ve tvaru řidítek. Negativem může být trochu vyšší hmotnost 6,6 kilogramů. Společně s akumulátorem pak může přístroj být dost těžký například pro slabší jedince. 

Jestliže vám ale trochu vyšší hmotnost nevadí a požadujete hlavně velký výkon benzínového křovinořezu, můžete vyzkoušet například model VeGA BC 520 Pro.

5 300 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ryobi RBC36B26B

Ryobi RBC36B26B

5 300 Kč Orientační cena