Recenze a porovnání Ryobi RBC36B26B | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Ryobi RBC36B26B

80,8 % Hodnocení
redakce

Nejlepší cena-výkon

Akumulátorové křovinořezy

Klady a zápory

Klady

  • Vysoké otáčky
  • Široký záběr nože

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Nedeklarované některé parametry
4 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

V případě akumulátorového křovinořezu Ryobi RBC36B26B neuvádí výrobce maximální hodnotu výkonu, počet otáček až 9 000 za minutu je ale velmi slušný. Přesto se musí brát v potaz, že jde o bateriově poháněný model, který výkonem nebude dosahovat kvalit elektrických a benzínových přístrojů. Akumulátorové křovinořezy jsou vhodné spíše na dosekávání travin a tenčích keřů. Elektromotor křovinořezu je energeticky zásobovaný z lithium-iontové baterie s napětím 36 V, tu si ale musíte i s nabíječkou přikoupit. Startování je také elektrické.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Ryobi

Počet otáček (ot./min)

9 000

Specifikace pohonné jednotky

Bateriově poháněný elektromotor, 36 V, Li-ion

Startování

Elektrické

Parametry sekání a příslušenství

Co se týče samotného sekání, nabízí tento křovinořez záběr trojzubého nože 26 centimetrů, což je dobrá hodnota, avšak jednotlivé modely i napříč kategoriemi pohonu, se v něm výrazně neliší. Běžné hodnoty jsou od 23 do 27 centimetrů. V dobré manipulaci vám pomůže popruh a také řídítkové řešení rukojeti. Samozřejmostí je možnost výměny nože za strunovou hlavici. Mírným nedostatkem je vyšší hmotnost 6,6 kilogramu, když připočítáme ještě baterii, vyrovná se celková váha i benzínovým modelům.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

6,6

Držadlo

Řídítka

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

1,4

Hladina vibrací na pravé rukojeti

3,3

Závěr

Křovinořez Ryobi RBC36B26B je poháněný akumulátorem s napětím 36 V, o samotném výkonu se ale od výrobce nedočteme. Musí se ale počítat s tím, že nebude ve srovnání s elektrickými či benzínovými přístroji moc vysoký. Mějte na paměti, že baterii i nabíječku si musíte pořídit zvlášť. Otáčky jsou ale slušné, dosahují počtu 9 000 za minutu. Tento model je osazený trojzubým nožem se záběrem 26 centimetrů, dobrou manipulaci zajistí popruh a rukojeť ve tvaru řidítek. Negativem může být trochu vyšší hmotnost 6,6 kilogramů. Společně s akumulátorem pak může přístroj být dost těžký například pro slabší jedince. 

Jestliže vám ale trochu vyšší hmotnost nevadí a požadujete hlavně velký výkon benzínového křovinořezu, můžete vyzkoušet například model VeGA BC 520 Pro.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Ryobi RBC36B26B | Hodnocení: 80,8 %
Jakub Gulec má v naší redakci na starosti převážně technologie. Křovinořezy patří mezi jeho novější témata, vzhledem k osobním zkušenostem při jejich používání a dobrému nastudování problematiky vám však bez problémů vysvětlí například rozdíl mezi vyžínacím nožem a žacími listy. Kromě zahradního náčiní se věnuje také televizím, fotoaparátům a jiné elektronice.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ryobi RBC36B26B

Ryobi RBC36B26B

4 500 Kč Orientační cena