Menu

Recenze a porovnání VeGA BC 520 Pro

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Benzínové křovinořezy

Klady

  • Nadprůměrný výkon za dobrou cenu
  • Objemný motor i nádrž

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Podprůměrné otáčky
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Křovinořez VeGA BC 520 Pro má benzínový dvoutaktní motor, které jsou obecně u těchto zahradních pomocníků rozšířenější. Tento model se pyšní hodně zajímavým poměrem cena/výkon, protože parametry motoru, jenž se startuje zatažením za startovací lanko, jsou velmi dobré. Deklarovaný příkon činí téměř 1,6 kW při objemu 51,7 kubických centimetrů. Objem nádrže je 1 litr. Žací nůž se může otáčet rychlostí až 7 500 otáček za minutu.  

Parametr Tento produkt
Výrobce

VeGA

Výkon (kW)

1,59

Objem motoru (ccm)

51,7

Počet otáček (ot./min)

7 500

Specifikace pohonné jednotky

Benzínový dvoutakt

Objem nádrže (l)

1

Startování

Ruční

Parametry sekání a příslušenství

V záběru žacího nože se současné křovinořezy příliš neliší. Většina nabízí hodnotu okolo 25 centimetrů a výjimku netvoří ani křovinořez od firmy VeGA. Nůž tohoto stroje je trojzubý, což je také varianta, která na trhu celkem dominuje. Pro snadnou manipulaci najdete na křovinořezu pohodlný popruh a také držadlo ve tvaru řídítek. Už přímo při nákupu získáte také vyměnitelnou strunovou hlavu, díky níž můžete využít přístroj i jako strunovou sekačku. Nevýhodou je poměrně vysoká hmotnost, která dosahuje skoro 9 kilogramů.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

8,7

Držadlo

Řídítka

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

6,22

Hladina vibrací na pravé rukojeti

7,08

Závěr

VeGA BC 520 Pro je křovinořez, který osloví uživatele svým dobrým poměrem ceny a výkonu. Má dvoutaktní motor o objemu přes 50 kubických centimetrů a výkonem téměř 1,6 kW. Nádrž má 1 litr a otáčky žacího nože dosahují počtu 7 500 za minutu. Co se týče výbavy a funkcí, nevybočuje křovinořez VeGA ze standardu. Záběr trojzubého nože je 25,5 cm, nechybí popruh a držadlo ve tvaru řidítek pro snadné manipulování. To bude ale znesnadňovat vyšší váha, která je téměř 9 kilogramů.

Jestliže hledáte lehčí benzínový křovinořez, zkuste se podívat na recenzi Husqvarna 128 R.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: VeGA BC 520 Pro | Hodnocení: Dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se zabývá srovnáváním produktů z nejrůznějších oblastí. Patří mezi ně i vybavení pro práce na zahradě. S tímto náčiním má navíc sám osobní zkušenosti, z nichž tedy rovněž vycházel. Právě u křovinořezů si přitom velmi dobře uvědomuje, že roli nehraje ani zdaleka pouze výkon, ale důležitý je rovněž komfort při práci, hmotnost nebo úroveň hluku, která může být dosti nepříjemná.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze VeGA BC 520 Pro

VeGA BC 520 Pro

4 000 Kč Orientační cena