Recenze a porovnání Husqvarna 128 R | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Husqvarna 128 R

80,8 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Benzínové křovinořezy

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Slušné otáčky

Zápory

  • Papírově slabší výkon
  • Vyšší cena
  • Malý objem nádrže
6 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Benzínový křovinořez Husqvarna 128 R nabízí kvalitu od osvědčené značky. Je osazen benzínovým dvoutaktním motorem, který nabízí slušný počet 8 000 otáček za minutu. Parametry motoru ale jinak výrazně neoslní. Výkon je 0,8 kW a objem pohonné jednotky podprůměrných 28 kubických centimetrů. Do nádrže se vejde 0,4 litru paliva, což je také spíš méně než průměr.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Husqvarna

Výkon (kW)

0,8 kW

Objem motoru (ccm)

28

Počet otáček (ot./min)

8 000

Specifikace pohonné jednotky

Benzínový dvoutakt

Objem nádrže (l)

0,4

Startování

Ruční

Parametry sekání a příslušenství

Dá se říct, že tento křovinořez je vhodný na menší plochy, zároveň je vhodný k častému přenášení. Váží totiž pouze 5 kilogramů, což je v kategorii benzínových křovinořezů opravdu málo. Z davu vystupuje také čtyřzubým žacím nožem, běžně se objevují spíš trojzubé. Jeho záběr je standardních 25,5 centimetrů. Z dalšího vybavení nic nepostrádá. Dodává se s pohodlným popruhem, drží se za držadlo ve tvaru řídítek. Při práci je možné libovolně měnit hlavu s žacím nožem za strunovou.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

5

Držadlo

Řídítka

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

3,5

Hladina vibrací na pravé rukojeti

3,1

 

Závěr

Hlavní výhodou křovinořezu Husqvarna 128 R je zejména jeho snadná manipulace a přenositelnost. Hmotnost stroje je pouze 5 kilogramů, což společně s popruhem a držadlem ve tvaru řidítek vytváří opravdu vhodný přístroj pro časté manipulování. Co už ale oslnivé není, jsou parametry dvoutaktního benzínového motoru, který disponuje silou pouze 0,8 kW a objemem 28 kubických centimetrů. Objem nádrže je pouze 0,4 litru, takže se vám může stát, že při delším používání musíte práci s křovinořezem přerušit a „nakrmit“ jej. Otáčky žacího nože jsou slušné, dosahuje 8 000 otáček za minutu. Negativem je také poměrně vysoká cena.

Pokud hledáte opravdu výkonný křovinořez za výrazně nižší cenu, doporučujeme vám přečíst si recenzi na přístroj s názvem VeGA BC 520 Pro.


 

6 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Husqvarna 128 R | Hodnocení: 80,8 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci na starosti převážně technologie. Křovinořezy patří mezi jeho novější témata, vzhledem k osobním zkušenostem při jejich používání a dobrému nastudování problematiky vám však bez problémů vysvětlí například rozdíl mezi vyžínacím nožem a žacími listy. Kromě zahradního náčiní se věnuje také televizím, fotoaparátům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, mám dotaz ohledně křovinořezu HUSQARNA 128 R. Problém se týká hnacího hřídele. Sekačka nemá pevný hřídel ale bowden. Ten je (údajně) náchylný k vibracím více než pevný hřídel. Lze nahradit bowden pevným hřídelem?

Václav Kroupa

Dobrý den,
pro takovéto nahrazení není zařízení konstruováno. Samotný bowden by ovšem mělo být možné v případě potřeby dokoupit, a to s cenou kolem 900 Kč.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Husqvarna 128 R

Husqvarna 128 R

6 600 Kč Orientační cena