Menu

Recenze a porovnání Husqvarna 128 R

Doporučujeme Při nákupu v kategorii benzínových křovinořezů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Nízká hmotnost
  • Slušné otáčky
  • Papírově slabší výkon
  • Vyšší cena
  • Malý objem nádrže
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Benzínový křovinořez Husqvarna 128 R nabízí kvalitu od osvědčené značky. Je osazen benzínovým dvoutaktním motorem, který nabízí slušný počet 8 000 otáček za minutu. Parametry motoru ale jinak výrazně neoslní. Výkon je 0,8 kW a objem pohonné jednotky podprůměrných 28 kubických centimetrů. Do nádrže se vejde 0,4 litru paliva, což je také spíš méně než průměr.

Parametr Tento produkt
Výrobce Husqvarna
Výkon (kW,HP) 0,8 kW
Objem motoru (ccm) 28
Počet otáček (ot./min) 8000
Specifikace pohonné jednotky Benzínový dvoutakt
Objem nádrže (l) 0,4
Startování Ruční

Parametry sekání a příslušenství

Dá se říct, že tento křovinořez je vhodný na menší plochy, zároveň je vhodný k častému přenášení. Váží totiž pouze 5 kilogramů, což je v kategorii benzínových křovinořezů opravdu málo. Z davu vystupuje také čtyřzubým žacím nožem, běžně se objevují spíš trojzubé. Jeho záběr je standardních 25,5 centimetrů. Z dalšího vybavení nic nepostrádá. Dodává se s pohodlným popruhem, drží se za držadlo ve tvaru řidítek. Při práci je možné libovolně měnit hlavu s žacím nožem za strunovou.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm) 25,5
Typ žacího nože Čtyřzubý
Hmotnost (kg) 5
Držadlo Řidítka
Materiál hřídele Kov
Popruh Ano
Využití se strunovou hlavou Ano

 

Závěr

Hlavní výhodou křovinořezu Husqvarna 128 R je zejména jeho snadná manipulace a přenositelnost. Hmotnost stroje je pouze 5 kilogramů, což společně s popruhem a držadlem ve tvaru řidítek vytváří opravdu vhodný přístroj pro časté manipulování. Co už ale oslnivé není, jsou parametry dvoutaktního benzínového motoru, který disponuje silou pouze 0,8 kW a objemem 28 kubických centimetrů. Objem nádrže je pouze 0,4 litru, takže se vám může stát, že při delším používání musíte práci s křovinořezem přerušit a „nakrmit“ jej. Otáčky žacího nože jsou slušné, dosahuje 8 000 otáček za minutu. Negativem je také poměrně vysoká cena.

Pokud hledáte opravdu výkonný křovinořez za výrazně nižší cenu, doporučujeme vám přečíst si recenzi na přístroj s názvem VeGA BC 520 Pro.

 

6 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Husqvarna 128 R

Husqvarna 128 R

6 000 Kč Orientační cena