Recenze a porovnání Stihl FS 490 C-EM | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Stihl FS 490 C-EM

93,6 % Celkové hodnocení

Nejlepší produkt v kategorii Benzínové křovinořezy

Klady

  • Vysoký výkon
  • Vysoká kvalita
  • Nízká hladina vibrací s ohledem na výkon

Zápory

  • Vysoká cena
  • Dvoutaktní motor
29 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Benzínový dvoutakt Stihl FS 490 C-EM je křovinořez určený pro náročné uživatele. Svým výkonem i kvalitní konstrukcí dobře vyhoví také profesionálům. Dvoutaktní motor míchá olej a benzín, splodin je tedy více, než v případě čtyřtaktu. Motor je doplněn o kompenzátor, který umožní dlouhý provoz zařízení i při výrazněji ucpaném filtru.

Objem motoru 51,6 ccm a výkon 2,4 kW se řadí mezi velmi vysoké a zařízení si s vhodným příslušenstvím hravě poradí i s tenčími kmeny stromů (s pilovým kotoučem do 15 cm průměru). Zařízení se klasicky startuje lankem a nádrž s objemem 0,99 litrů odpovídá výkonu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Stihl

Výkon (kW)

2,40 kW

Objem motoru (ccm)

51,6

Počet otáček (ot./min)

9 500

Specifikace pohonné jednotky

Benzínový dvoutakt

Objem nádrže (l)

0,99

Startování

Ruční

Parametry sekání a příslušenství

Vzhledem k robustní konstrukci je i hmotnost 9,3 kilogramu dosti vysoká, zařízení tak není příliš vhodné do slabších rukou. Shodně s ostatními profesionálními křovinořezy obdržel i tento držadlo ve formě řídítek. Za velkou výhodu lze považovat poměrně nízkou hladinu vibrací s ohledem k vysokému výkonu.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

9,3

Držadlo

Řídítka

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

3,7

Hladina vibrací na pravé rukojeti

3,7

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé ve svých recenzích zmiňují zejména velmi vysoký výkon, ale například také příjemný zvuk. Mezi výtkami se však objevuje také spotřeba, nádrž by měla vydržet na jedno doplnění pouhou hodinu provozu. Rozhodně tak doporučuji pro delší práce nosit s sebou kanistr s palivem.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Zásadní předností tohoto křovinořezu se může zdát vysoký výkon. Skutečné benefity se však skrývají v jeho odolnosti, schopnosti dlouhodobého provozu a uživatelské ergonomii. Hladina vibrací je vzhledem k výkonu nízká. Mezi negativa patří velmi vysoká pořizovací cena a využití dvoutaktního motoru. Ten je však poměrně dobře odladěn a tak si nezadá s leckterým čtyřtaktem.

Závěrečné shrnutí

Stihl FS 490 C-EM je velmi výkonný a kvalitní křovinořez určený primárně pro profesionály, ale také pro uživatele s velkými a zanedbanými pozemky. Díky dvoutaktnímu motoru o výkonu 2,4 kW dovede kácet i mladé stromy. Řídítka zajistí solidní ergonomii poměrně těžkého zařízení. Vyzvednout lze kvalitní systém tlumení vibrací a jednotku kompenzátoru. Pokud hledáte levnější variantu, která však zahradnímu využití vyhoví, podívejte se na VeGA BC 520 Pro.

29 800 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Stihl FS 490 C-EM | Hodnocení: 93,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Stihl FS 490 C-EM

Stihl FS 490 C-EM

29 800 Kč Orientační cena