Recenze kufru March New Carat SE L 105l | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání March New Carat SE L 105l

91,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké kufry

Klady

  • Voděodolný zip
  • Povrch odolný odření
  • Záruka 5 let

Zápory

  • Nemá expandér
  • Neustojí na místě
  • Vyšší cena
3 800 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní parametry

Tento kufr značky March můžeme doporučit i náročným uživatelům, kteří požadují jak vytříbený design, tak i nadstandardní výbavu kufru. March New Carat SE L nabídne objem 105 litrů a v kategorii průměrnou hmotnost 4 kg v době srovnání (srpen 2021). U velkých kufrů obecně se ale jedná o nižší váhu, čehož je docíleno použitím materiálů ABS a polykarbonátu. Díky nim je kufr také velmi odolný, pevný a zároveň pružný, tudíž dobře odolá tlaku. Specialitou je v tomto případě povrchová úprava z diamantu, která zabraňuje poškrábání. Aby byly vaše věci uvnitř kufru maximálně chráněny, dočkáte se zde také voděodolného zipu. Celková kvalita je podtržena zárukou od výrobce v délce trvání dlouhých pěti let.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

March

Typ

Skořepinový

Materiál

ABS/Polykarbonát

Záruka (roky)

5

Výška (cm)

74

Šířka (cm)

53

Hloubka (cm)

29

Hmotnost (kg)

4

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Nyní se budeme věnovat vybavení kufru March New Carat SE L. Nechybí zde výsuvná hliníková rukojeť s možností aretace a také dvě madla umístěna na boční a horní straně zavazadla. Běžně se u kufrů setkáte také se zamykacím systémem, ten je v tomto případě řešen kombinačním zámkem na trojmístný číselný kód.

Vymožeností kvalitnějších modelů je TSA otvor, který byste měli požadovat, plánujete-li cesty po celém světě. Tento typ zámku totiž umožní bezproblémovou kontrolu na letišti, aniž by musel být kufr poškozen. V neposlední řadě zmíníme také kolečka, ta jsou celkem čtyři. Díky jejich možnosti plného otočení o 360° a také dvojitému provedení můžete očekávat stabilitu a snadnou manipulaci, na místě však kufr ustojí jen s vaší pomocí.

Vnitřní uspořádání

Z hlediska interiéru se může zdát, že kufr lehce pokulhává za konkurenčními modely a nenabízí nic převratného. Záleží však na tom, co od kufru požadujete; můžeme říct, že se tento model snaží zavděčit všem. Ať už požadujete maximum volného prostoru, nebo menší přihrádky na pečlivé uložení nezbytností, v tomto případě najdete obojí.

Kufr se po otevření zipu rozdělí na poloviny. Pravá je celá volná, pouze opatřena kompresními popruhy, aby obsah kufru zůstal na místě i při pohybu. Popruhy se hodí například i pro uložení oblečení, brání totiž jeho zmačkání. Mezi oběma půlkami na vás čeká malá kapsa na to nejnutnější, co můžete na cestách potřebovat. Druhá polovina je celá uzavíratelná přepážkou, na níž leží ještě dvě menší kapsy ze síťoviny.

March New Carat SE L 105l vnitřní uspořádání

Klady a zápory

Kufr nad konkurencí vyniká voděodolným zipem, který není tolik obvyklý, zajistí však, že obsah kufru zůstane doslova v suchu. Ochraně vašich věcí přispívá odolný, pevný a zároveň pružný výrobní materiál. Kufr je navíc potažen diamantovou vrstvou, která zamezí odření. Benefitem je vedle dvojitých koleček či nižší hmotnosti i prodloužená, pětiletá záruka, ačkoli standardní doba dosahuje jen dvou let. Za jistá negativa považujeme absenci expandéru a vyšší cenu kufru. Počítat musíte i s faktem, že kufr stojí na čtyřech kolečkách, a tak například v hromadné dopravě neustojí na místě.

Závěr

Kvalita, bezpečnost a nadstandardní provedení, tak můžeme shrnout vlastnosti skořepinového kufru March New Carat SE L s objemem 105 l. Vyniká nízkou hmotností rovné 4 kg, voděodolnými zipy a povrchové úpravě bránící poškrábání. Nechybí mu kombinační ani TSA zámek, výsuvná rukojeť a čtyři dvojitá, plně otočná kolečka. Vnitřní uspořádání je klasické v podobě volného prostoru s kompresními popruhy a třemi menšími kapsami. Benefitem je pětiletá záruka, nedostatkem vyšší cena. Pokud vám stačí o něco levnější model, stále ale se skvělými vlastnostmi, můžete si přečíst recenzi i na Titan Compax 4W L 104l.

 

3 800 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: March New Carat SE L 105l | Hodnocení: 91,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze March New Carat SE L 105l

March New Carat SE L 105l

3 800 Kč Orientační cena