Recenze kufru Titan Compax 4W L 104l | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Titan Compax 4W L 104l

84,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké kufry

Klady

  • Pětiletá záruka
  • Dvojitá kolečka
  • Kombinační i TSA zámek

Zápory

  • Nemá expandér
  • Neustojí na místě
2 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Titan Compax 4W L je velký, 104 litrů objemný kufr vyrobený z kvalitního materiálu. Tím je polypropylen s povrchovou úpravou Carbon-Optic, v době srovnání kufrů (srpen 2021) se jedná o poměrně raritní a zároveň velmi kvalitní variantu. Nabídne vysokou odolnost, pevnost a pružnost, ale také nízkou hmotnost. Kufr je ve své kategorii poměrně lehký, váží 4,4 kg. Odolnosti přispívá zesílená ochrana na rozích kufru, takže se nemusíte bát ani nešetrného zacházení například na letišti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Titan

Typ

Skořepinový

Materiál

Polypropylen/Karbon

Záruka (roky)

5

Výška (cm)

77

Šířka (cm)

49

Hloubka (cm)

30

Hmotnost (kg)

4,4

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Tento model značky Titan má veškeré potřebné vybavení a nabídne také něco navíc. Chybí mu sice expandér, ten je ale obvyklý spíše u textilních kufrů a příliš často se s ním nesetkáte. Compax 4W L 104l disponuje kombinačním zámkem, který funguje na trojmístný číselný kód, a také TSA otvorem, který usnadní letištní kontrole v některých destinacích otevření kufru, v opačném případě by mohlo dojít k poškození kufru.

Kufr stojí na čtyřech dvojitých kolečkách, která nabídnou dobrou stabilitu při jízdě a také snadnou manipulovatelnost, jelikož jsou otočná o 360°. Nutno zmínit, že byste měli počítat s faktem, že kufr neustojí na místě a na nerovném povrchu vám jednoduše ujede. Budete jej proto muset zafixovat. Nejen k tomu dopomůže výsuvná rukojeť s možností aretace, na jejímž vrchu nechybí madlo. Malým, ale užitečným detailem je potom výsuvná jmenovka integrovaná na zádech kufru.

Vnitřní uspořádání

Kufr svým vnitřním uspořádáním příjemně překvapí milovníky organizace, nabídne totiž dostatek kapes a přihrádek. Je rozdělen klasicky na poloviny. V pravé na vás čekají kompresní popruhy na zachycení například oděvů, čímž je navíc ochráníte proti pomačkání. Celá pravá přihrádka je navíc uzavíratelná, což není u podobných zavazadel běžné. Stále v pravé polovině najdete také malou síťovanou kapsu na nejnutnější drobnosti.

Přesouváme se na půlku levou. Ta je také uzavíratelná přepážkou se zipy, na přepážce se nacházejí navíc ještě dvě kapsy, jedna větší a druhá menší. Díky nim můžete obsah kufru zajistit proti nechtěnému posunutí, nebo dokonce vypadnutí v případě pohybu s kufrem. Vnitřní uspořádání vám lépe demonstruje následující obrázek.

Titan Compax 4W L 104l vnitřní uspořádání

Klady a zápory

Tento model má benefitů opravdu mnoho. Zaprvé za přijatelnou cenu na tak velký kufr se vám dostane kvalitního zpracování v podobě lehkého a odolného materiálu, navíc ještě s ochranou na rozích kufru. To vše je podtrženo výrobcem poskytovanou pětiletou zárukou, což je u kufrů obecně nadstandard. Pozitivně hodnotíme i dvojitá kolečka, která jsou považována za téměř nezničitelnou variantu. Jelikož se ale na kufru nachází všechny čtyři, a tudíž se při zastavení nemá o co opřít, počítejte s tím, že na rovném povrchu nebude stabilní.

Kufr Compax 4W L 104l kladně hodnotíme i pro jeho zabezpečení, můžete jej uzamknout kombinačním číselným zámkem a TSA otvor naopak usnadní otevření kufru letištní kontrole v zámořských destinacích. Kufru chybí snad jen expandér, ten ale náleží spíše textilním modelům.

Závěr

Kufr značky Titan můžeme doporučit i náročnějším uživatelům, kteří hledají cenově přijatelný model se skvělými vlastnostmi. Právě v tom Titan Compax 4W L vyniká. Je z materiálu, který se pyšní vysokou odolností, pružností, ale naproti tomu nízkou hmotností. Dále potěší dvojitými kolečky, kombinačním i TSA zámkem nebo pětiletou zárukou, což je opravdu nadstandardní doba.

Interiérem se hodí i pro milovníky organizování, kromě dvou hlavních komor nabídne i tři menší kapsy. Vhod přijde i výsuvná jmenovka. Objem kufru dosahuje 104 litrů, hodí se tedy pro delší pobyty, nebo pro více osob. Sháníte-li menší, ale podobně vybavený kufr, můžeme doporučit SuitSuit TR-1221/3-M Fabulous Fifties z kategorie středně velkých kufrů.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Titan Compax 4W L 104l | Hodnocení: 84,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Titan Compax 4W L 104l

Titan Compax 4W L 104l

2 500 Kč Orientační cena