Menu

Recenze a srovnání Titan Paradoxx 4W L 113l

92,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké kufry

Klady

  • Luxusní design
  • Nízká hmotnost
  • Dvojitá kolečka

Zápory

  • Nemá expandér
  • Neustojí na místě
  • Vyšší cena
3 400 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní parametry

Luxusně vyhlížející kufr s nadstandardními parametry, tak by se dal v krátkosti shrnout model Paradoxx 4W L od značky Titan. Jeho objem činí 113 litrů, jedná se tedy opravdu o velikána, který přijde vhod na cestách dlouhodobějšího charakteru, nebo pro sbalení všeho potřebného více osob. Konkrétní rozměry jsou k dispozici níže v tabulce.

V době psaní recenze (srpen 2021) je na něj poskytována průměrně dlouhá záruční doba, standard činí dva roky, zde dostanete o jeden rok garantovaného bezproblémového užívání navíc. Kufr je vyroben z polypropylenu, což je velmi kvalitní, odolný, pružný a zároveň lehký materiál. Celková hmotnost kufru nedosahuje ani 4 kg.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Titan

Typ

Skořepinový

Materiál

Polypropylen

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

77

Šířka (cm)

51

Hloubka (cm)

31

Hmotnost (kg)

3,9

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Na první pohled je patrné, že model řady Paradoxx je nadstandardně vybaveným zavazadlem. Už z venkovní strany totiž zaujme detaily z umělé kůže, jako je horní a boční madlo nebo logo značky Titan. Potěší oběma typy zámků, kombinační funguje na principu trojmístného číselného kódu, nechybí zde ani TSA otvor pro cesty letadlem do zámořských destinací.

Tak jako tomu je u většiny modelů v našem srovnání, nenajdete zde expandér, ten je výsadou spíše textilních kufrů. Standardem je ale výsuvná rukojeť s aretací, ani zde neschází. Kufr je pojízdný díky čtyřem kolečkám, která jsou dvojitá a plně otočná o 360°. To zajistí stabilitu a pohodlnou manipulaci, na nerovném povrchu nebo při cestování hromadnou dopravou ale kufr neustojí na místě, proto jej nezapomeňte držet.

Vnitřní uspořádání

Vnitřní uspořádání tohoto kufru je klasické; rozepnutím hlavního zipu jej rozdělíte na poloviny. Jedna nabízí volný prostor s kompresními popruhy, které udrží obsah na svém místě. Druhá polovina je uzavíratelná přepážkou se zipem, na ní jsou navíc ještě dvě menší kapsy na drobnosti. Proto můžeme kufr doporučit všem, kteří si libují v organizaci, nebo chtějí mít vše v kufru bezpečně uložené. Černá barva vnitřního potahu navíc zajistí, že v případě znečištění na vás po otevření nevykouknou výrazné skvrny.

Titan Paradoxx 4W L 113l vnitřek

Klady a zápory

Jako benefity tohoto modelu jsme označili nízkou hmotnost v kategorii, kufr váží 3,9 kg. Toho je docíleno lehkým, ale také pevným a odolným materiálem, který navíc celému kufru propůjčuje luxusní design. Tomu napomáhají i prvky z umělé kůže, proto pokud sháníte líbivý kufr, mohl by vám tento vyhovovat. Nesklízí ale kladné hodnocení jen pro svůj vzhled, potěší i svými vlastnostmi. Má dvojitá kolečka, TSA i kombinační zámek nebo bohatý interiér.

Co kufru vytýkáme, je absence expandéru, není to ale příliš velký nedostatek, jelikož jej skořepinové kufry spíše nemají. Protože kufr Titan Paradoxx 4W L 113l stojí na čtyřech kolečkách, bude hůře stabilní při zastavení a k tomu, aby ustál na místě, jej budete muset držet.

Závěr

Tento model můžeme vřele doporučit i náročným uživatelům, kterým kromě kvalitních vlastností jde i o líbivý vzhled kufru. O to se postarají kožené detaily a moderní barevná provedení. Kufr dále potěší odolným materiálem, díky kterému je celé zavazadlo navíc opravdu lehké, prázdné váží 3,9 kg. Kufr má oba standardní typy zámku, výsuvnou rukojeť a čtyři dvojitá, plně otočná kolečka. Výrobcem poskytovaná záruka dosahuje průměrných tří let, o něco delší lhůtu potom nabídne kufr Titan Compax 4W L 104l se skvělým poměrem ceny ku výbavě.

3 400 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Titan Paradoxx 4W L 113l | Hodnocení: 92,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Titan Paradoxx 4W L 113l

Titan Paradoxx 4W L 113l

3 400 Kč Orientační cena