Recenze kufru Travelite Air Base L | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Travelite Air Base L

93,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké kufry

Klady

  • Voděodolný zip
  • Povrch odolný proti odření
  • Záruka 3 roky
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Nemá expandér
  • Vyšší cena
3 900 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní parametry

Metalický povrch kufru Travelite působí nejen luxusním dojmem, ale je také odolný vůči poškrábání, na kufru se tak dlouho neobjeví známky opotřebení. Tento skořepinový model je vyrobený z polypropylenu, což je jeden z nejodolnějších materiálů na trhu. O jeho dlouhé životnosti svědčí i prodloužená záruka, v tomto případě na tři roky. Najdou se sice i kufry s pětiletou, nebo dokonce desetiletou zárukou, u této velikosti to ale nebývá příliš časté. Jeho zásadní výhodou je také nízká hmotnost, kufr váží jen 3,5 kg, což je hmotnost typická pro výrazně menší zavazadla.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Skořepinový

Materiál

Polypropylen

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

77

Šířka (cm)

51

Hloubka (cm)

30

Hmotnost (kg)

3,5

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Čtyři kolečka jsou u skořepinových modelů typická, jde o poměrně klasická dvoukolečka, která příliš nevyčnívají do stran, budou tak méně náchylná k poškození či uražení. K manipulaci slouží výsuvná rukojeť, která je odlehčená a s pogumovaným madlem, to zvyšuje komfort používání. Kufr má jak kombinační, tak TSA zámek, to je optimální varianta, díky které jej můžete použít při letu do jakékoliv destinace. Výhodou jsou voděodolné zipy, které u kufrů nebývají vždy samozřejmostí.

Vnitřní uspořádání

Kufr se rozevírá klasicky na dvě poloviny, zatímco u většiny kufrů se setkáte s jednou půlkou oddělenou textilní přepážkou a druhou vybavenou kompresními popruhy, v tomto případě najdete u obou polovin obojí. V obou polovinách kufru tak můžete zafixovat prádlo kompresními popruhy a ještě zabezpečit textilní přepážkou. Bonusem jsou dvě menší kapsy k lepší organizaci.

Klady a zápory

Mezi konkurencí tento model vyniká systémem vnitřního uspořádání, kde najdete rovnou dvě sady kompresních popruhů a dvě textilní přepážky. Výhodou je také nepromokavý zip a odolný materiál vnější skořepiny. Kufr je navíc velmi lehký, což je při cestování s větším zavazadlem zásadní výhoda. Zásadní nevýhodou může být snad jen vyšší cena, která nebude pro každého dostupná.

Závěr

Mezi velkými modely vyniká kufr Travelite Air Base L především nízkou hmotností, která se drží pod 4 kg. Specifickým prvkem je také voděodolný zip, netypické je i celkové vnitřní uspořádání, tvořené dvěma textilními přepážkami a dvěma sadami kompresních popruhů. Kufr samozřejmě nepostrádá ani nic ze standardní výbavy, jako je teleskopická rukojeť s pogumovaným madlem nebo TSA zámek. Vysokou odolnost kufru potom potvrzuje prodloužená záruka na 3 roky.

Hlavní nevýhodou tohoto kufru tak zůstává snad jen vyšší cena. Ačkoliv je při koupi takto velkého zavazadla potřeba počítat s vyšší investicí, najdou se přece jen i levnější modely s dobrými vlastnostmi. Zajímavou alternativou je například kufr Titan Compax 4W L 104l.

 

3 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Travelite Air Base L | Hodnocení: 93,1 %
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Travelite Air Base L

Travelite Air Base L

3 900 Kč Orientační cena