Menu

Recenze a srovnání Travelite Kite 4w L 95/109l

72,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké kufry

Klady

  • Nízká hmotnost
  • TSA zámek
  • Expandér

Zápory

  • Záruka jen 2 roky
  • Kolečka nejsou dvojitá
1 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tento textilní kufr značky Travelite je vyroben z polyesteru. Je vybaven expandérem, takže se hodí pro ty z vás, kteří si z dovolených rádi odvážíte nějaký ten suvenýr nebo trendy kousek do šatníku. S tímto kufrem se přeplnění nemusíte bát z hlediska objemu, který se dá zvětšit až na 109 litrů, ani z hlediska hmotnosti. Samotný kufr je totiž velmi lehký, váží pouhých 2,9 kg, což z něj dělalo v době psaní recenze (duben 2021) jeden z nejlehčích modelů v našem srovnání vůbec, a to i mezi menšími kufry.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Textilní

Materiál

Polyester

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

75

Šířka (cm)

47

Hloubka (cm)

29-33

Hmotnost (kg)

2,9

Expandér

Ano

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Kufr má 4 kolečka, která by však pro lepší stabilitu a také výdrž mohla být dvojitá, jako tomu u kvalitnějších větších kufrů bývá. Nevýhodou je pouze dvouletá záruční lhůta, u textilních kufrů ale delší záruku nenajdete tak často. Travelite Kite 4w L naopak potěší kombinačním zámkem včetně TSA otvoru, takže s ním můžete cestovat přes celý svět. Rozměry kufru najdete níže v tabulce.

Vnitřní uspořádání

Podíváme-li se pod povrch kufru Travelite Kite 4w L 95/109l, nabídne jednu velkou přihrádku s menším množstvím vychytávek. Na výklopném víku je přední kapsa na drobnosti, tu najdeme také z vnitřní strany. Hodí se například na uložení kosmetiky. V hlavní části jsou potom umístěny stahovatelné popruhy, které se postarají o to, že vaše oděvy zůstanou při cestách na svém místě a nepomačkají se. Jiné kapsy nebo přepážky však tento model nemá.

Závěr

Kufr Travelite Kite 4w L 95/109l můžeme doporučit méně náročným uživatelům, kteří při pořizování kufru dbají i na cenu. Tento model je totiž poměrně cenově dostupný, a přesto nabídne kvalitní parametry a vybavení. Disponuje expandérem pro zvětšení objemu, nechybí mu kombinační ani TSA zámek, samozřejmostí je potom výsuvná rukojeť a madla. Stojí na čtyřech plně otočných kolečkách. Za nedostatek považujeme pouze dvouletou záruku.

Velmi potěšující je nízká hmotnost kufru, které bylo docíleno především použitím textilního materiálu kufru. Pokud sháníte skořepinový kufr stejné velikosti, doporučujeme například Travelite City, kde už ale hmotnost dosahuje téměř dvojnásobku.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Travelite Kite 4w L 95/109l | Hodnocení: 72,3 %
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Travelite Kite 4w L 95/109l

Travelite Kite 4w L 95/109l

1 800 Kč Orientační cena