Menu

Recenze a srovnání Travelite City

85,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké kufry

Klady a zápory

  • Expandér
  • Záruka 2 roky
2 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv se u značky Travelite setkáváme často s látkovými zavazadly, v nabídce tohoto výrobce je i široký výběr skořepinových kufrů. Model City je vyrobený z ABS, velmi populárního materiálu s vysokou odolností. Rohy kufru, které bývají nejvíce náchylné k poškození, jsou navíc ještě vybavené krytkami. Jeho záruka je ale jen 2 roky, u kufrů této velikosti se poměrně často setkáváme i se zárukou 5 i 10 let. Rozměry i hmotnost kufru jsou v kategorii velkých zavazadel běžné, nepřekvapí pozitivně ani negativně. Na výšku má 77 cm, jeho šířka je 49 cm a hloubka 32 cm. Váží potom 4,5 kg.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Skořepinový

Materiál

ABS

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

77

Šířka (cm)

49

Hloubka (cm)

32

Hmotnost (kg)

4,5

Expandér

Ano

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

V kategorii vybavení musíme u kufru Travelite zdůraznit zejména expandér, který není u skořepinových kufrů příliš běžný. V ostatních ohledech už se drží osvědčené klasiky, najdeme u něj tedy čtyři otočná kolečka, teleskopickou rukojeť a kombinační a TSA zámek. Kolečka jsou umístěná spíše pod tělem kufru a netrčí do stran, jsou tak o něco lépe chráněná, stejně jako rukojeť ukrytá v těle kufru. Zvenčí je rukojeť doplněná ještě úchyty na boku a horní straně kufru pro snazší poponášení.

Vnitřní uspořádání

Uvnitř zavazadla najdeme kromě rukojeti schované pod podšívkou také úložný prostor rozdělený na dvě poloviny látkovou přepážkou a kompresními popruhy. Stahovací pásy jsou do kříže, látková přepážka na zip, tedy běžný standard. Oproti některým jiným modelům nenajdete u tohoto kufru nějaké další kapsy na organizaci drobností, obecně je ale toto vnitřní uspořádání bezproblémové.

Závěr

V hodnocení kufru Travelite City můžeme být poměrně struční, není toho totiž příliš, co bychom u tohoto modelu zdůraznili nebo mu naopak vyčetli. Mezi slabší stránky patří pouze dvouletá záruka, výhodou je na druhou stranu například expandér. V ostatních směrech se kufr zkrátka drží osvědčených standardů, mezi které patří otočná kolečka, teleskopická rukojeť nebo vnitřní uspořádání s kompresními pruhy a látkovou přepážkou. Pokud hledáte univerzálně použitelný kufr za poměrně příznivou cenu, bude pro vás tento model to pravé. V případě, že chcete komfort používání  ještě o úroveň povýšit, nebo vás zajímá model s delší záruční lhůtou a nevadí vám vyšší investice, doporučujeme zvážit také například kufr Mia Toro, za který výrobce ručí až 10 let.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Travelite City | Hodnocení: 85,0 %
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Travelite City

Travelite City

2 600 Kč Orientační cena