Menu

Recenze a srovnání Travelite City

Doporučujeme Při nákupu v kategorii velkých kufrů

Datum doporučení: Listopad 2018

  • Expandér
  • Záruka 2 roky
2 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv se u značky Travelite setkáváme často s látkovými zavazadly, v nabídce tohoto výrobce je i široký výběr skořepinových kufrů. Model City je vyrobený z ABS, velmi populárního materiálu s vysokou odolností. Rohy kufru, které bývají nejvíce náchylné k poškození, jsou navíc ještě vybavené krytkami. Jeho záruka je ale jen 2 roky, u kufrů této velikosti se poměrně často setkáváme i se zárukou 5 i 10 let. Rozměry i hmotnost kufru jsou v kategorii velkých zavazadel běžné, nepřekvapí pozitivně ani negativně. Na výšku má 77 cm, jeho šířka je 49 cm a hloubka 32 cm. Váží potom 4,5 kg.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Travelite
Typ Skořepinový
Materiál ABS
Záruka (roky) 2
Výška (cm) 77
Šířka (cm) 49
Hloubka (cm) 32
Hmotnost (kg) 4,5
Expandér Ano
Počet koleček 4
Kombinační zámek Ano
TSA zámek Ano
Rukojeť s aretací Ano

Vybavení

V kategorii vybavení musíme u kufru Travelite zdůraznit zejména expandér, který není u skořepinových kufrů příliš běžný. V ostatních ohledech už se drží osvědčené klasiky, najdeme u něj tedy čtyři otočná kolečka, teleskopickou rukojeť a kombinační a TSA zámek. Kolečka jsou umístěná spíše pod tělem kufru a netrčí do stran, jsou tak o něco lépe chráněná, stejně jako rukojeť ukrytá v těle kufru. Zvenčí je rukojeť doplněná ještě úchyty na boku a horní straně kufru pro snazší poponášení.

Vnitřní uspořádání

Uvnitř zavazadla najdeme kromě rukojeti schované pod podšívkou také úložný prostor rozdělený na dvě poloviny látkovou přepážkou a kompresními popruhy. Stahovací pásy jsou do kříže, látková přepážka na zip, tedy běžný standard. Oproti některým jiným modelům nenajdete u tohoto kufru nějaké další kapsy na organizaci drobností, obecně je ale toto vnitřní uspořádání bezproblémové.

Závěr

V hodnocení kufru Travelite City můžeme být poměrně struční, není toho totiž příliš, co bychom u tohoto modelu zdůraznili nebo mu naopak vyčetli. Mezi slabší stránky patří pouze dvouletá záruka, výhodou je na druhou stranu například expandér. V ostatních směrech se kufr zkrátka drží osvědčených standardů, mezi které patří otočná kolečka, teleskopická rukojeť nebo vnitřní uspořádání s kompresními pruhy a látkovou přepážkou. Pokud hledáte univerzálně použitelný kufr za poměrně příznivou cenu, bude pro vás tento model to pravé. V případě, že chcete komfort používání  ještě o úroveň povýšit, nebo vás zajímá model s delší záruční lhůtou a nevadí vám vyšší investice, doporučujeme zvážit také například kufr Mia Toro, za který výrobce ručí až 10 let.

2 400 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Travelite City

Travelite City

2 400 Kč Orientační cena