Menu

Recenze a srovnání Travelite Skaii 4w L

80,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké kufry

Klady

  • Velmi nízká hmotnost 2,9 kg
  • TSA zámek
  • Expandér

Zápory

  • Pouze standardní záruka
  • Fádní design
3 400 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní parametry

Kufr Travelite Skaii zastupuje v kategorii velkých zavazadel textilní modely. Mezi konkurencí vyniká především svou velmi nízkou hmotností. Váží jen 2,9 kg, což je hmotnost, kterou bychom očekávali spíše u palubního zavazadla. Kufry těchto rozměrů často váží i ke 4 kg. Tento model je vyrobený z polyesteru, což je u textilních kufrů běžné a jde o dostatečně odolný materiál.

Drobným plusem je, že jde o polyester recyklovaný, výroba tohoto kufru je tak mírně šetrnější k životnímu prostředí. Výrobce poskytuje na tento kufr záruku dva roky, což je standardní lhůta stanovená zákonem. U konkurence se ale často dočkáte i prodloužené záruky, třeba na 3 nebo 5 let. V tabulce najdete také rozměry kufru, standardní hloubka je 30 cm, díky expandéru ale můžete jeho hloubku zvětšit až na 34 cm, čímž získáte místo k uložení většího objemu věcí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Textilní

Materiál

Polyester

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

78

Šířka (cm)

47

Hloubka (cm)

30

Hmotnost (kg)

2,9

Expandér

Ano

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

U textilních modelů se poměrně často setkáte pouze se dvěma kolečky, kufr těchto rozměrů by se ale se dvěma kolečky pravděpodobně obtížně ovládal, proto je pozitivem, že má kolečka čtyři. Ta nijak nevyčuhují do stran, což snižuje riziko jejich poškození. Pro pohodlnou manipulaci je nepostradatelné horní a boční madlo. Horní madlo je teleskopické s aretací, což je u kufrů obvyklé. Stejně tak je vedeno standardně uvnitř kufru, což je bezpečnější varianta. Někdy můžete natrefit na kufry s madlem vedením zvenčí, v takovém případě hrozí jeho poškození.

Jak už bývá u rozměrnějších modelů obvyklé, i u tohoto kufru najdeme jak kombinační, tak TSA zámek. Díky tomu s ním můžete bezpečně cestovat do všech zemí světa, bez obav z poškození při celní prohlídce. Další prvky zabezpečení, jako jsou například voděodolné zipy nebo zipy odolné vůči protržení, tento model nemá.

Vnitřní uspořádání

Stejně jako většina textilní modelů, i kufr Skaii se otevírá jako jakási krabice s víkem, na rozdíl od skořepinových kufrů, které se rozevírají na dvě poloviny. Při rozdělení kufru na dvě poloviny máte k věcem o něco lepší přístup a nemusíte se v kufru tolik přehrabovat. Výhodou je naopak celá řada kapes, ve víku najdete dvě a uvnitř kufru další dvě menší kapsy na drobnosti. Díky tomu si můžete věci přehledněji uspořádat. Nechybí pružné popruhy na zafixování nákladu, ty najdete v podstatě u všech kufrů.

Klady a zápory

Největší výhodou kufru Travelite Skaii 4w L je jeho nízká hmotnost, kterou může konkurovat i některým palubním zavazadlům. Oceňujeme také přítomnost expandéru, díky kterému můžete zvětšit kapacitu kufru. Navíc jde o výrobek z recyklovaných materiálů, tedy šetrnější k životnímu prostředí.

Hlavní nevýhodou je podle našeho názoru délka záruky, ta zůstala na standardních dvou letech, ačkoliv nejde o vyloženě levné zavazadlo. Subjektivní nevýhodou může být i poměrně fádní design, kufr zkrátka po vzhledové stránce příliš nezaujme.

Porovnání s alternativami

Velké kufry najdete častěji ve skořepinovém než v látkovém provedení. Pokud si potrpíte na zavazadla vyšší třídy, podívejte se na model Travelite Air Base L. Oproti modelu Skaii má sice vyšší hmotnost a chybí mu expandér, rozhodně ale více zaujme po vzhledové stránce, má prodlouženou záruku na tři roky a je odolný proti odření. Prakticky totožné vlastnosti (i cenu) najdete i u kufru Titan Looping L, který má navíc ještě samostatný oddíl na košile.

Závěr

Pokud je pro vás při hledání kufru prioritou nízká hmotnost, můžeme vám model Travelite Skaii 4w L doporučit, váží dokonce méně než 3 kg. Díky integrovanému expandéru navíc můžete zvětšit i jeho objem. Dobrou zprávou je, že jde o produkt vyrobený z recyklovaných materiálů. Kufr nepostrádá žádné důležité prvky výbavy, má 4 kolečka, teleskopické madlo, TSA i kombinační zámek. Uvnitř nechybí pružné popruhy k zafixování šatstva a kapsy pro lepší uspořádání.

Designově ale tento model příliš nezaujme a neoslní ani délkou záruky, drží se standardních 2 let. Pokud hledáte kufr, který zaujme, a ocenili byste také prodlouženou záruku, podívejte se na recenzi modelu Titan Looping L.

3 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Travelite Skaii 4w L | Hodnocení: 80,1 %
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Travelite Skaii 4w L

Travelite Skaii 4w L

3 400 Kč Orientační cena