Menu

Lavor Ashley Freddy – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Všestranné použití v kategorii Vysavače na popel

Klady

  • Všestranné použití
  • Suché i mokré vysávání
  • Vhodný na popel do 40 °C
  • Dobrý výkon
  • Objem nádoby na odpad

Zápory

  • Vyšší cena
  • Přílišná hlučnost
  • Horší některé komponenty
  • Kabel se sám nenamotává
3 400 Kč Orientační cena

Vysavač na popel Lavor Ashley Freddy patří k nejlepším zařízením tohoto typu na trhu. Na rozdíl od mnoha dalších podobných produktů, a to včetně těch nejlépe hodnocených, totiž kupříkladu umožňuje mokré i suché vysávání. Má i mnoho dalších zajímavých funkcí, což dává možnost všestranného použití, podepisuje se to ovšem také na vyšší ceně.

Základní charakteristiky

Lavor Ashley Freddy disponuje 1 000W motorem, takže se z hlediska sacího výkonu sice nejedná o nejlepší vysavač na trhu, a to ani zdaleka. Na druhou stranu je to na popel a další nečistoty zcela dostačující. Kromě výše zmíněného mokrého a suchého vysávání se díky kovové hadici a ochraně filtru hodí i na popel a saze o teplotě do 40 °C. S úklidem tedy nemusíte čekat do doby, kdy bude odpad po použití krbu, kotle či grilu úplně studený.

Tento vysavač na popel je opatřen objemnou 20l nádobou a kvalitním HEPA filtrem, který zachytává i velice jemné částice a po vysátí jej stačí profouknout kompresorem či umýt vodou. Během vysávání však jednotlivé filtry není třeba řešit, neboť lze využít samočisticí oklep. Musíme ovšem doplnit, že některými svými vlastnostmi naopak nepotěší. Jedná se především o horší kvalitu provedení některých částí, což je v dané cenové kategorii zvláštní.

Parametr Tento produkt
Motor

Ano

Příkon (W)

1 000

Objem nádoby (l)

20

Délka hadice (cm)

100

Hmotnost (kg)

6

Fukar

Ne

Horký popel

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Jednotliví uživatelé hodnotí vysavač Lavor Ashley Freddy velmi kladně. Kvitován je jeho výkon i všestranné použití (doma, v garáži či okolo domu). Kladně hodnocena je také spolehlivá ochrana filtrů, jakož i tlačítko na čištění filtru během chodu. Zmiňována jsou i kolečka, možnost vysávání tekutin či horkého popela. Negativní odezva se týká horšího provedení některých částí, ale také vyšší hlučnosti, jež je dle některých až nepříjemná.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Lavor Ashley Freddy je vysavač na popel s dobrým výkonem, který zaujme především všestranným využitím, neboť ho lze použít nejen v interiéru, ale také při úklidu auta nebo v okolí domu. Umožňuje přitom mokré a suché vysávání a při úklidu popela nemusíte čekat, až úplně vychladne. Za zápor je možné považovat horší provedení některých částí, až příliš hlasitý chod nebo to, že se kabel nenamotává sám, což může být problém při skladování.

Porovnání s alternativami

V současné době si můžete pořídit hned několik vysavačů na popel od italského výrobce Lavor. Patří mezi ně Ashley 1000 Premium nebo Ashley Kombo. Především druhé zařízení, byť je poněkud dražší (stojí kolem 4 000 Kč), je rovněž vhodné na výkonné vysávání prachu, vody a popela a navíc disponuje opravdu objemnou nádobou na odpad (28 l). Zaměříme-li se na jiné značky, zajímavou alternativou s mokrým vysáváním může být Yato YT-85700.

Závěrečné shrnutí

Vysavač na popel Lavor Ashley Freddy můžete v rámci domácnosti využít nejen na efektivní vysávání nečistot po hoření tuhých paliv, které nemusí být studená, ale také na celkový úklid. Umožňuje totiž mokré a suché vysávání a pracuje dobře díky velmi dobrému výkonu, kvalitním filtrům i objemné nádobě na odpad. Vyšší ceny tak můžete litovat pouze vzhledem k některým méně kvalitním komponentům. Celkově se však jedná o kvalitní zařízení.

3 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lavor Ashley Freddy | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor zabývající se psaním již více než 14 let. Díky svým zkušenostem se tedy věnuje srovnání produktů z různých oblastí lidské činnosti. V rámci vysavačů na popel se zaměřil na všechny důležité parametry. Poradí vám tak, jakou kapacitu vysavače zvolit a proč je důležité se rozmyslet, jestli budete vysávat popel ještě horký, nebo až studený.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lavor Ashley Freddy

Lavor Ashley Freddy

3 400 Kč Orientační cena