Menu

Recenze a srovnání Medela Harmony odsávačka mléka

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Odsávačky mléka

Klady

  • Madlo na dvoufázové odsávání
  • Části odsávačky lze dokoupit
  • Více velikostí prsních nástavců
  • Speciální nástavec pro efektivnější odsávání

Zápory

  • Fyzicky náročné odsávání
  • Na občasné použití
  • Chybí savička na lahev
700 Kč Orientační cena

Odsávačka Medela Harmony se hodí pro pro příležitostné odsávání, když si kojící maminka potřebuje od miminka odskočit. Funguje na principu mačkání páky, což je ale náročné na ruce. Model disponuje dvojitou pákou, které umožňuje dvoufázové odsávání. Stlačování kratšího konce prso stimuluje, delší mléko odsává. Madlo je ergonomické, takže se s ním dobře manipuluje. Zařízení je celkově malé a skladné, ideální na cesty.

Efektivnější odsávání zajišťuje i silikonový prsní nástavec. Vyvíjí na ňadro menší tlak, což činí celý proces příjemnější. Balení obsahuje jen málo příslušenství a chybí například savička, tudíž je nutné mléko ze sběrné lahve přelévat. Všechna další příslušenství nebo i náhradní komponenty jsou však dobře dostupné. Odsávačka je určená jen pro občasné používání, jinak se může madlo poškodit a investice by propadla.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Celkově si uživatelé odsávačku Medela Harmony pochvalují. Zdůrazňují, že odsávání je efektivní a bezbolestné. Oceňují, že zařízení se skládá z pár komponentů, takže jde rychle a snadno poskládat. Oproti tomu recenze na údržbu se různí. Podle některých komentářů je čištění snadné, jelikož jde přístroj sterilizovat. V jiných si uživatelé stěžují, že prostřední část nejde dobře vymýt.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pozitivem ruční odsávačky je skvělá cena za speciální komponenty. Disponuje obojetným madlem, které zaručuje stimulaci prsu i odsávání. Zajímavý je především prsní nástavec, který je vyvinutý tak, aby odstříkávání zefektivnil. Žena nemusí strávit namáhavou činností tolik času. Navíc Medela jako jedna z mála vyrábí několik velikostí prsních nástavců, aby si matky mohly vybrat podle své potřeby. Velikost bradavky se může během kojení/odsávání změnit.

Porovnání s alternativami

V porovnání s alternativami poskytuje Medela Harmony kvalitnější dvoufázové odsávání. A to díky speciálnímu madlu i prsnímu nástavci. Příslušenství v balení je ale málo a chybí savička. Mléko je tak třeba přelévat do kojenecké lahve. Variantou může být levnější odsávačka BabyOno, která nabízí příslušenství včetně savičky i látkového obalu. Fázi stimulace ale zajišťuje jen prsní nástavec, který má pouze jednu velikost, což nemusí sedět každé ženě.

Závěrečné shrnutí

Odsávačka Medela Harmony je určená pro náročné ženy, které chtějí dosáhnout perfektního odsávání za dobrou cenu. Hodí se při situacích, kdy si kojící matka potřebuje od dítěte odběhnout. Ergonomické obojetné madlo zaručuje stimulaci prsu i odsávání mléka. To podporuje i speciální prsní nástavec, u nějž si lze dokoupit jinou velikost podle potřeby. Zařízení je lehké a skladné, vhodné na cesty. Lze jej čistit v myčce i sterilizátoru.

Parametr Tento produkt
Typ

Manuální

Výrobce

Medela

Materiál

Silikon/plast

Bezpečnostní certifikát

Ano

Dvoufázové odsávání

Ano

Způsob čištění

V horké vodě/myčce/sterilizátoru

Obsah balení

Silikonový nástavec, krytky na lahev i odsávačku, stojan na lahev

Velikost prsního nástavce (mm)

24 (lze dokoupit jinou velikost)

Hmotnost (g)

190

Typ napájení

Nerelevantní

Četnost odsávání

Příležitostná

700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Medela Harmony odsávačka mléka | Hodnocení: Velmi dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která se chce vždy dozvědět víc a neodradí ji ani přehršel informací. Třídění faktů a spojování souvislostí je to, co ji baví. Stará se o dvouletou dceru, v oblasti odsávaček mléka se tedy dobře orientuje a má s ní praktické zkušenosti. Zná a dokáže předvídat případné problémy s odsáváním a bolavými prsy, a proto je schopná maminkám při výběru dobře poradit.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Medela Harmony odsávačka mléka

Medela Harmony odsávačka mléka

700 Kč Orientační cena