Recenze a srovnání Omron M7 Intelli IT

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii měřičů krevního tlaku na paži

Datum doporučení: Říjen 2018

Klady:

Možnost propojení s mobilní aplikací

Celková kvalita

Zápory:

Vyšší cena

1 900 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Největším rozdílem mezi tímto modelem a všemi ostatními, které jsme do našeho výběru zahrnuli, je, že tento disponuje možností propojení s mobilní aplikací. Po propojení s mobilní aplikací OMRON connect budete mít možnost sledovat své naměřené hodnoty déle do minulosti, než umožňuje samotná vnitřní paměť přístroje a data zde budou shrnuta do přehledných statistik. Už sám o sobě má model Omron M7 Intelli IT velkou paměť, uloží až 100 posledních výsledků. Přesnost měření je díky umístění na paži vysoká, odchylky jsou tradiční jako u ostatních modelů. Model funguje na čtyři AA baterie. Vydrží velmi dlouho, s plně nabitými bateriemi zvládne klidně i 1000 změření.

Parametr Tento produkt
Výrobce Omron
Typ umístění  Na paži
Paměť (počet výsledků)  100
Počet uživatelů  2
Baterie (typ)  4x AA
Výdrž baterie (počet měření)  1 000
Přesnost měření pulsu (%)  5
Přesnost měření tlaku (mmHg)  3

Hodnocení funkcí a manipulace

Hmotností i dalšími rozměry patří M7 Intelli IT mezi ty větší v našem srovnání. Kompenzuje to však bohatou nabídkou funkcí a kvalitním měřením. Přístroj vám zahlásí, pokud naměřená hodnota tlaku bude vyšší, než jaká je udávaná norma, aby vás upozornil na případné problémy s hypertenzí. Poznáte to podle barvy, která se na displeji objeví. Rozsvítí-li se zelenou barvou, je váš tlak v normě, červená naopak označuje, že je příliš vysoký. Upozorní vás také, pokud je váš tep nepravidelný a hrozí tedy riziko arytmie. Další indikátor také pomůže zajistit, že je manžeta pořádně upevněna a nebude tak docházet ke zbytečným odchylkám v měření. Tento model speciálně měří ranní tlak a srovnává ho s dříve naměřenými hodnotami. Obvod manžety je velmi široký a měl by být schopný vyhovět všem uživatelům.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)  0,39
Rozměry (cm)  12.4 x 9 x 16.1
Manžeta pro max. obvod (cm)  42
Manžeta pro min. obvod (cm)  22
Propojení s PC  Ano
Indikace hypertenze  Ano
Indikace utažené manžety  Ano
Ranní a večerní týdenní průměry  Ano
Režim Host  Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří si tento tonometr již zakoupili, si chválí především jeho přesnost a kvalitu obepínací manžety. Samotné propojení s telefonem je hodnoceno kladně i záporně. Lidé si chválí, že taková možnost existuje, avšak na aplikaci jako takovou se objevují i výtky. Negativní ohlasy přicházejí také na stranu rozměrů tohoto přístroje. Avšak s nabízenými funkcemi jsou téměř všichni uživatelé spokojeni.

Naše hodnocení a závěr

Měření tlaku s modelem Omron M7 Intelli IT bude s tímto přístrojem velmi snadné. Má zabudováno hned několik indikátorů, které vám práci usnadní – např. upozorní na špatně utaženou manžetu – a které se postarají o vaše zdraví tím, že vám zahlásí, pokud jsou vaše naměřené hodnoty příliš vysoké nebo nepravidelné. Své naměřené údaje můžete spravovat také pomocí mobilní aplikace. Tyto kvality jsou vykoupeny vyššími rozměry a cenou. Pokud víte, že vám postačí jednodušší přístroj a chcete investovat méně, třeba i na úkor vysoké přesnosti, můžete zvážit model Sencor SBP 690.

Další recenze

Kompletní porovnání