Recenze a porovnání Omron M7 Intelli IT | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Omron M7 Intelli IT

Klady a zápory

Klady

  • Možnost propojení s mobilní aplikací
  • Celková kvalita
  • Hodně funkcí

Zápory

  • Vyšší cena
  • Větší rozměry
  • Aplikace podle uživatelů není zcela spolehlivá
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Největším rozdílem mezi tímto modelem a všemi ostatními, které jsme do našeho výběru zahrnuli, je, že tento disponuje možností propojení s mobilní aplikací. Po propojení s mobilní aplikací OMRON connect budete mít možnost sledovat své naměřené hodnoty déle do minulosti, než umožňuje samotná vnitřní paměť přístroje a data zde budou shrnuta do přehledných statistik. Už sám o sobě má model Omron M7 Intelli IT velkou paměť, uloží až 100 posledních výsledků. Přesnost měření je díky umístění na paži vysoká, odchylky jsou tradiční jako u ostatních modelů. Model funguje na čtyři AA baterie. Vydrží velmi dlouho, s plně nabitými bateriemi zvládne klidně i 1000 změření.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Omron

Typ umístění

Na paži

Paměť (počet výsledků)

100

Počet uživatelů

2

Baterie (typ)

4x AA

Výdrž baterie (počet měření)

1 000

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

Hmotností i dalšími rozměry patří M7 Intelli IT mezi ty větší v našem srovnání. Kompenzuje to však bohatou nabídkou funkcí a kvalitním měřením. Přístroj vám zahlásí, pokud naměřená hodnota tlaku bude vyšší, než jaká je udávaná norma, aby vás upozornil na případné problémy s hypertenzí. Poznáte to podle barvy, která se na displeji objeví. Rozsvítí-li se zelenou barvou, je váš tlak v normě, červená naopak označuje, že je příliš vysoký. Upozorní vás také, pokud je váš tep nepravidelný a hrozí tedy riziko arytmie. Další indikátor také pomůže zajistit, že je manžeta pořádně upevněna a nebude tak docházet ke zbytečným odchylkám v měření. Tento model speciálně měří ranní tlak a srovnává ho s dříve naměřenými hodnotami. Obvod manžety je velmi široký a měl by být schopný vyhovět všem uživatelům.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,39

Rozměry (cm)

12.4 x 9 x 16.1

Manžeta pro max. obvod (cm)

42

Manžeta pro min. obvod (cm)

22

Propojení s PC

Ano

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ano

Ranní a večerní týdenní průměry

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří si tento tonometr již zakoupili, si chválí především jeho přesnost a kvalitu obepínací manžety. Samotné propojení s telefonem je hodnoceno kladně i záporně. Lidé si chválí, že taková možnost existuje, avšak na aplikaci jako takovou se objevují i výtky. Negativní ohlasy přicházejí také na stranu rozměrů tohoto přístroje. Avšak s nabízenými funkcemi jsou téměř všichni uživatelé spokojeni.

Naše hodnocení a závěr

Měření tlaku s modelem Omron M7 Intelli IT bude s tímto přístrojem velmi snadné. Má zabudováno hned několik indikátorů, které vám práci usnadní – např. upozorní na špatně utaženou manžetu – a které se postarají o vaše zdraví tím, že vám zahlásí, pokud jsou vaše naměřené hodnoty příliš vysoké nebo nepravidelné. Své naměřené údaje můžete spravovat také pomocí mobilní aplikace. Tyto kvality jsou vykoupeny vyššími rozměry a cenou. Pokud víte, že vám postačí jednodušší přístroj a chcete investovat méně, třeba i na úkor vysoké přesnosti, můžete zvážit model Sencor SBP 690.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Omron M7 Intelli IT
Veronika Vyskočilová je naší seniorní redaktorkou, která se kromě domácích spotřebičů věnuje také produktům pro zdraví. Na této stránce najdete její srovnání tonometrů. Vysvětlí vám, jaký je rozdíl mezi variantou na paži a na zápěstí, a které funkce můžete od moderních přístrojů očekávat. Věnovala se také srovnání infračervených teploměrů a čističek vzduchu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Omron M7 Intelli IT

Omron M7 Intelli IT

2 000 Kč Orientační cena