Recenze a porovnání Omron M7 Intelli IT | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Omron M7 Intelli IT

Klady a zápory

Klady

  • Možnost propojení s mobilní aplikací
  • Celková kvalita
  • Hodně funkcí

Zápory

  • Vyšší cena
  • Větší rozměry
  • Aplikace podle uživatelů není zcela spolehlivá
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Největším rozdílem mezi tímto modelem a všemi ostatními, které jsme do našeho výběru zahrnuli, je, že tento disponuje možností propojení s mobilní aplikací. Po propojení s mobilní aplikací OMRON connect budete mít možnost sledovat své naměřené hodnoty déle do minulosti, než umožňuje samotná vnitřní paměť přístroje a data zde budou shrnuta do přehledných statistik. Už sám o sobě má model Omron M7 Intelli IT velkou paměť, uloží až 100 posledních výsledků. Přesnost měření je díky umístění na paži vysoká, odchylky jsou tradiční jako u ostatních modelů. Model funguje na čtyři AA baterie. Vydrží velmi dlouho, s plně nabitými bateriemi zvládne klidně i 1000 změření.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Omron

Typ umístění

Na paži

Paměť (počet výsledků)

100

Počet uživatelů

2

Baterie (typ)

4x AA

Výdrž baterie (počet měření)

1 000

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

Hmotností i dalšími rozměry patří M7 Intelli IT mezi ty větší v našem srovnání. Kompenzuje to však bohatou nabídkou funkcí a kvalitním měřením. Přístroj vám zahlásí, pokud naměřená hodnota tlaku bude vyšší, než jaká je udávaná norma, aby vás upozornil na případné problémy s hypertenzí. Poznáte to podle barvy, která se na displeji objeví. Rozsvítí-li se zelenou barvou, je váš tlak v normě, červená naopak označuje, že je příliš vysoký. Upozorní vás také, pokud je váš tep nepravidelný a hrozí tedy riziko arytmie. Další indikátor také pomůže zajistit, že je manžeta pořádně upevněna a nebude tak docházet ke zbytečným odchylkám v měření. Tento model speciálně měří ranní tlak a srovnává ho s dříve naměřenými hodnotami. Obvod manžety je velmi široký a měl by být schopný vyhovět všem uživatelům.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,39

Rozměry (cm)

12.4 x 9 x 16.1

Manžeta pro max. obvod (cm)

42

Manžeta pro min. obvod (cm)

22

Propojení s PC

Ano

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ano

Ranní a večerní týdenní průměry

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří si tento tonometr již zakoupili, si chválí především jeho přesnost a kvalitu obepínací manžety. Samotné propojení s telefonem je hodnoceno kladně i záporně. Lidé si chválí, že taková možnost existuje, avšak na aplikaci jako takovou se objevují i výtky. Negativní ohlasy přicházejí také na stranu rozměrů tohoto přístroje. Avšak s nabízenými funkcemi jsou téměř všichni uživatelé spokojeni.

Naše hodnocení a závěr

Měření tlaku s modelem Omron M7 Intelli IT bude s tímto přístrojem velmi snadné. Má zabudováno hned několik indikátorů, které vám práci usnadní – např. upozorní na špatně utaženou manžetu – a které se postarají o vaše zdraví tím, že vám zahlásí, pokud jsou vaše naměřené hodnoty příliš vysoké nebo nepravidelné. Své naměřené údaje můžete spravovat také pomocí mobilní aplikace. Tyto kvality jsou vykoupeny vyššími rozměry a cenou. Pokud víte, že vám postačí jednodušší přístroj a chcete investovat méně, třeba i na úkor vysoké přesnosti, můžete zvážit model Sencor SBP 690.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: Omron M7 Intelli IT
Dana Široká se díky původní profesi zdravotní laborantky dobře orientuje v medicínské problematice a dokáže poradit, jak přistoupit k výběru měřiče krevního tlaku. Pro účely tohoto článku důkladně zmapovala aktuální nabídku na trhu a hledala informace v odborných zdrojích. Na našem webu má na starosti i další témata související se zdravím, jako jsou glukometry, oxymetry, těhotenské testy, naslouchátka nebo DNA testy.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Omron M7 Intelli IT

Omron M7 Intelli IT

2 000 Kč Orientační cena