Recenze a porovnání Sencor SBD 1470 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SBD 1470

71,3 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Šikovné rozměry
  • Mobilní
  • Nízká cena
  • Jednoduchá manipulace

Zápory

  • Pouze pro jednoho uživatele
  • Méně přesná měření
  • Nemá úschovnou krabičku
300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sencor SBD 1470 jako měřič tlaku určený na zápěstí a jako relativně levný model nedisponuje těmi nejnadupanějšími funkcemi, se kterými se na dnešním trhu můžeme setkat. Avšak potěšit dokáže malými rozměry a hmotností a samozřejmě také nízkou cenou.

Přístroj funguje na dvě tužkové baterie. Jejich výdrž se nám ale nepodařilo zjistit. Vnitřní paměť pojme posledních 60 měření. Zůstanou v přístroji uloženy i po výměně baterie. Model nemá žádné tlačítko na zapnutí / vypnutí, avšak po 1 minutě nečinnosti se vypne automaticky a nemusíte se tedy o tuto činnost vůbec starat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Typ umístění

Na zápěstí

Paměť (počet výsledků)

60

Počet uživatelů

1

Baterie (typ)

2 x AAA

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

​Velmi příjemným parametrem tohoto tonometru je jeho hmotnost, která dosahuje pouze málo přes 100 gramů. I rozměrově jde o velmi malý přístroj, který si tak snadno budete moci vzít kamkoli s sebou. Rozpětí obepínací manžety není nijak velké, ale jde o klasické hodnoty pro zápěstní měřiče. Z ostatních námi srovnávaných funkcí disponuje tento model už jen jednou a tou je indikátor hypertenze. Bude-li tedy váš naměřený tlak vyšší, než je zdrávo, dostanete upozornění. Zobrazí se na přehledném displeji.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,12

Rozměry (cm)

6,8 x 7,5 x 3,1

Manžeta pro max. obvod (cm)

19,5

Manžeta pro min. obvod (cm)

13,5

Propojení s PC

Ne

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ne

Ranní a večerní týdenní průměry

Ne

Režim Host

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Většinu uživatelů zaujal mode Sencor SBD 1470 právě díky nízké ceně, avšak po vyzkoušení se objevují připomínky k přesnostem měření. Chválí si však jeho jednoduchost a fakt, že díky malé velikosti jej můžete mít stále u sebe.

Naše hodnocení a závěr

Měřič Sencor SBD 1470 je velmi skladný model, který si pořídíte za nízkou cenu. Nemá však tak vysokou vnitřní paměť a ani zdaleka nenabízí tolik funkcí jako pokročilejší modely, kterými jsme se v našem srovnávacím testu také zabývali. Pokud byste si chtěli přečíst recenzi některého z nich, odkážeme vás například na model Beurer BC 32, který je na tom již lépe.

300 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: Sencor SBD 1470 | Hodnocení: 71,3 %
Dana Široká se díky původní profesi zdravotní laborantky dobře orientuje v medicínské problematice a dokáže poradit, jak přistoupit k výběru měřiče krevního tlaku. Pro účely tohoto článku důkladně zmapovala aktuální nabídku na trhu a hledala informace v odborných zdrojích. Na našem webu má na starosti i další témata související se zdravím, jako jsou glukometry, oxymetry, těhotenské testy, naslouchátka nebo DNA testy.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SBD 1470

Sencor SBD 1470

300 Kč Orientační cena