Recenze a srovnání Sencor SBD 1470

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii měřičů krevního tlaku na zápěstí

Datum doporučení: Říjen 2018

Klady:

Nízké rozměry a cena

Zápory:

Možnost měření pouze jednoho uživatele

Méně přesná měření

300 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Sencor SBD 1470 jako měřič tlaku určený na zápěstí a jako relativně levný model nedisponuje těmi nejnadupanějšími funkcemi, se kterými se na dnešním trhu můžeme setkat. Avšak potěšit dokáže malými rozměry a hmotností a samozřejmě také nízkou cenou.

Přístroj funguje na dvě tužkové baterie. Jejich výdrž se nám ale nepodařilo zjistit. Vnitřní paměť pojme posledních 60 měření. Zůstanou v přístroji uloženy i po výměně baterie. Model nemá žádné tlačítko na zapnutí / vypnutí, avšak po 1 minutě nečinnosti se vypne automaticky a nemusíte se tedy o tuto činnost vůbec starat.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sencor
Typ umístění  Na zápěstí
Paměť (počet výsledků)  60
Počet uživatelů  1
Baterie (typ)  2x AAA
Výdrž baterie (počet měření)  Neuvedeno
Přesnost měření pulsu (%)  5
Přesnost měření tlaku (mmHg)  3

Hodnocení funkcí a manipulace

​Velmi příjemným parametrem tohoto tonometru je jeho hmotnost, která dosahuje pouze málo přes 100 gramů. I rozměrově jde o velmi malý přístroj, který si tak snadno budete moci vzít kamkoli s sebou. Rozpětí obepínací manžety není nijak velké, ale jde o klasické hodnoty pro zápěstní měřiče. Z ostatních námi srovnávaných funkcí disponuje tento model už jen jednou a tou je indikátor hypertenze. Bude-li tedy váš naměřený tlak vyšší, než je zdrávo, dostanete upozornění. Zobrazí se na přehledném displeji.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)  0,12
Rozměry (cm)  6,8 x 7,5 x 3,1
Manžeta pro max. obvod (cm)  19,5
Manžeta pro min. obvod (cm)  13,5
Propojení s PC  Ne
Indikace hypertenze  Ano
Indikace utažené manžety  Ne
Ranní a večerní týdenní průměry  Ne
Režim Host  Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Většinu uživatelů zaujal mode Sencor SBD 1470 právě díky nízké ceně, avšak po vyzkoušení se objevují připomínky k přesnostem měření. Chválí si však jeho jednoduchost a fakt, že díky malé velikosti jej můžete mít stále u sebe.

Naše hodnocení a závěr

Měřič Sencor SBD 1470 je velmi skladný model, který si pořídíte za nízkou cenu. Nemá však tak vysokou vnitřní paměť a ani zdaleka nenabízí tolik funkcí jako pokročilejší modely, kterými jsme se v našem srovnávacím testu také zabývali. Pokud byste si chtěli přečíst recenzi některého z nich, odkážeme vás například na model Beurer BC 32, který je na tom již lépe.

Další recenze

Kompletní porovnání