Recenze a porovnání Sencor SBD 1470 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SBD 1470

71,3 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nízké rozměry
  • Nízká cena
  • Jednoduchá manipulace

Zápory

  • Možnost měření pouze jednoho uživatele
  • Méně přesná měření
  • Nemá úschovnou krabičku
300 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Sencor SBD 1470 jako měřič tlaku určený na zápěstí a jako relativně levný model nedisponuje těmi nejnadupanějšími funkcemi, se kterými se na dnešním trhu můžeme setkat. Avšak potěšit dokáže malými rozměry a hmotností a samozřejmě také nízkou cenou.

Přístroj funguje na dvě tužkové baterie. Jejich výdrž se nám ale nepodařilo zjistit. Vnitřní paměť pojme posledních 60 měření. Zůstanou v přístroji uloženy i po výměně baterie. Model nemá žádné tlačítko na zapnutí / vypnutí, avšak po 1 minutě nečinnosti se vypne automaticky a nemusíte se tedy o tuto činnost vůbec starat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Typ umístění

Na zápěstí

Paměť (počet výsledků)

60

Počet uživatelů

1

Baterie (typ)

2x AAA

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

​Velmi příjemným parametrem tohoto tonometru je jeho hmotnost, která dosahuje pouze málo přes 100 gramů. I rozměrově jde o velmi malý přístroj, který si tak snadno budete moci vzít kamkoli s sebou. Rozpětí obepínací manžety není nijak velké, ale jde o klasické hodnoty pro zápěstní měřiče. Z ostatních námi srovnávaných funkcí disponuje tento model už jen jednou a tou je indikátor hypertenze. Bude-li tedy váš naměřený tlak vyšší, než je zdrávo, dostanete upozornění. Zobrazí se na přehledném displeji.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,12

Rozměry (cm)

6,8 x 7,5 x 3,1

Manžeta pro max. obvod (cm)

19,5

Manžeta pro min. obvod (cm)

13,5

Propojení s PC

Ne

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ne

Ranní a večerní týdenní průměry

Ne

Režim Host

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Většinu uživatelů zaujal mode Sencor SBD 1470 právě díky nízké ceně, avšak po vyzkoušení se objevují připomínky k přesnostem měření. Chválí si však jeho jednoduchost a fakt, že díky malé velikosti jej můžete mít stále u sebe.

Naše hodnocení a závěr

Měřič Sencor SBD 1470 je velmi skladný model, který si pořídíte za nízkou cenu. Nemá však tak vysokou vnitřní paměť a ani zdaleka nenabízí tolik funkcí jako pokročilejší modely, kterými jsme se v našem srovnávacím testu také zabývali. Pokud byste si chtěli přečíst recenzi některého z nich, odkážeme vás například na model Beurer BC 32, který je na tom již lépe.

300 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Sencor SBD 1470 | Hodnocení: 71,3 %
Veronika Vyskočilová je naší seniorní redaktorkou, která se kromě domácích spotřebičů věnuje také produktům pro zdraví. Na této stránce najdete její srovnání tonometrů. Vysvětlí vám, jaký je rozdíl mezi variantou na paži a na zápěstí, a které funkce můžete od moderních přístrojů očekávat. Věnovala se také srovnání infračervených teploměrů a čističek vzduchu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SBD 1470

Sencor SBD 1470

300 Kč Orientační cena