Menu

Minelab Equinox 800 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Detektory kovů pro pokročilé

Klady

  • Výtečná citlivost
  • Variabilní nastavení
  • Multifrekvenční zařízení
  • Kvalitní zpracování
  • Do hloubky 3 m ve vodě

Zápory

  • Vysoká pořizovací cena
  • Náročnější na učení
26 000 Kč Orientační cena

Minelab Equinox 800 vás asi na první pohled zaujme pořizovací cenou, která je vyšší než u mnoha dalších zařízení. Na druhou stranu se jedná o univerzální detektor kovu s velkým dosahem, jenž představuje optimální řešení pro pokročilé uživatele. Pro ně se navíc nejedná o nejdražší produkt na trhu.

Základní charakteristiky

Tento digitální detektor je možné použít pro detekci všech typů objektů, přičemž může pracovat v jakýchkoli půdách. Vybaven je totiž simultánní multifrekvenční technologií Multi-IQ se širokým rozsahem frekvencí (5, 10, 15, 20 či 40 kilohertz), takže může v zemi objevit prakticky cokoli nezávisle na velikosti. Tím se liší od většiny dalších hobby detektorů kovů, které pracují jen v určitých frekvencích, takže výsledky hledání bývají limitovány. Cívka tohoto přístroje má každopádně 28 centimetrů, což umožňuje hledání i ve větších hloubkách.

Minelab Equinox 800 navíc zaujme i možností aktivace režimu Pinpoint pro přesnější hledání, ale také diskriminací (lze hledat železo a neželezné kovy) a osmi pracovními režimy. (patří mezi ně i režim detekce zlata). Zároveň umožňuje nastavit citlivost a hlasitost, což je ovšem standardem i u zařízení pro začátečníky. Tento detektor kovů nepatří k nejtěžším (hmotnost 1,34 kilogramu) a navíc má vodotěsnou konstrukci, díky které ho mohou hledači používat až do hloubky 3 metrů. Takový ponor přitom většina detektorů neumožňuje.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Mezi hobby detektory kovů pro pokročilé patří Minelab Equinox 800 k nejlépe hodnoceným produktům na trhu. Uživatelé vyzdvihují kvalitu zpracování i širokou škálu nastavení, pročež se ovšem nehodí pro začátečníky. Každopádně je dle jednotlivých názorů citlivý, lehký, a pokud se ho naučíte ovládat, pracuje se s ním poměrně snadno. Kladně hodnocena je rovněž možnost připojení sluchátek přes Bluetooth či vodotěsnost, naopak za negativum je považována vyšší pořizovací cena, což se ovšem dá očekávat.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Minelab Equinox 800 je kvalitní digitální detektor kovů, který je velmi citlivý a umožňuje variabilní nastavení. Jedná se o multifrekvenční zařízení, jež lze mj. využít k hledání zlatých nuggetů, a to i v rybnících, jezerech či řekách. Navíc je lehké a komfortní. Co se týče negativ, opět musíme zmínit vyšší cenu. Poněkud náročnější může také být se s detektorem sžít, takže se skutečně hodí primárně pro pokročilé uživatele. Začátečníci by případně měli mít ve svém okolí někoho, kdo jim poradí.

Závěrečné shrnutí

Digitální detektor kovů Minelab Equinox 800 představuje výtečné řešení pro pokročilé hledače pokladů. Nejenže je velmi kvalitní a citlivý, ale zároveň umožňuje variabilní nastavení, takže lze vyhledávání upravit přesně podle aktuálních požadavků. Cenou je náročnější učení a zvýšené finanční nároky. Za své peníze ale mj. dostanete i sluchátka.

Parametr Tento produkt
Typ

Digitální

Délka (cm)

144

Průměr cívky (cm)

28

Frekvence (kHz)

5, 10, 15, 20 či 40

Hmotnost (kg)

1,34

Napájení

Vestavěná dobíjecí lithium-iontová baterie

Nastavení citlivosti

Ano

Nastavení detekce druhu kovu

Ano

Nastavení hlasitosti

Ano

Diskriminace

Ano

Pinpoint

Ano

26 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Minelab Equinox 800 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se soustředí na oblast e-marketingu, tedy na obchod probíhající v elektronickém prostředí. Své letité zkušenosti zohlednil i při výběru aktuálně nejlepších detektorů kovů, které slouží k hledání objektů pod zemí. Tuto aktivitu si navíc sám několikrát vyzkoušel, a to s různými přístroji, takže vám dokáže srozumitelně vysvětlit, jaký je rozdíl mezi analogovým a digitálním zařízením, nebo jakou roli hraje diskriminace, frekvence, ale také další důležité parametry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Minelab Equinox 800

Minelab Equinox 800

26 000 Kč Orientační cena