Menu

Nokta Makro Midi Hoard – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší pro děti v kategorii Detektory kovů pro začátečníky

Klady

  • Velmi přesný
  • Jednoduché ovládání
  • Nízká hmotnost
  • Zajímavé funkce
  • Naprostá vodotěsnost

Zápory

  • Vyšší cena
  • Menší pokrytí prostoru
3 700 Kč Orientační cena

Pokud hledáte detektor kovů, který je určen primárně pro děti, nejlepší možní řešení aktuálně zřejmě představuje Nokta Makro Midi Hoard. Jedná se kupříkladu o vůbec první naprosto vodotěsný dětský detektor, a to až do hloubky 1 m, takže jej juniorští hledači pokladů mohou používat prakticky všude, tedy i na plážích.

Základní charakteristiky

Nokta Makro Midi Hoard je ideálním zařízením pro děti od 8 do 12 let. Hmotnost tohoto detektoru kovu činí pouze 880 g, což je ideální právě pro menší chlapce a děvčata (tato zařízení mohou ostatně vážit až 3 kg). Konstrukce je navíc teleskopická a umožňuje nastavit délku od 83 do 109 cm, takže přístroj může růst společně s dětmi. Kromě toho má jednoduché ovládání, které skutečně zvládnou už děti ve věku počínající školní docházky.

Detektor kovů Nokta Makro Midi Hoard má LCD displej a lze jej nastavit pomocí tří tlačítek. Ta umožňují zapnout diskriminaci (pomáhá odrušit nechtěné předměty, přičemž lze hledat železo i neželezné kovy), režim Pinpoint (pomáhá přesně určit polohu předmětu) a nastavit citlivost a hlasitost. Zařízení má 18cm cívku a pracuje na frekvenci 15 kHz. Z toho vyplývá, že dokáže detekovat i menší předměty, na druhou stranu může mít menší pokrytí při pohybu.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Dané zařízení je rodiči malých hledačů pokladů hodnoceno velmi kladně. Kvitována je jeho přesnost, a to i díky dohledávacímu režimu Pinpoint, jakož i solidní hloubkový dosah. Kladné mínění se pak samozřejmě týká také jednoduchého ovládání pro děti, stejně jako naprosté vodotěsnosti. Menší cívka na druhou stranu nemá dle některých názorů tak velké pokrytí prostoru, nicméně u zařízení, jež je primárně určeno pro děti, nejde o zásadní problém.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Detektor kovů Nokta Makro Midi Hoard je sice určen dětem, na čemž se podílí nízká hmotnost, teleskopická konstrukce i jednoduché ovládání, na druhou stranu se i tak jedná o dosti zajímavé zařízení. Svou kvalitou i funkcemi se tudíž může vyrovnat i mnoha produktům určeným dospělým hledačům pokladů. Musíme ovšem doplnit, že tento detektor pro děti je poněkud drahý, protože takováto zařízení obvykle seženete za nižší cenu.

Porovnání s alternativami

Detektorů kovů určených primárně pro malé hledače pokladů na trhu zase tolik nenajdete. I proto je Nokta Makro Midi Hoard opravdu vynikající zařízení. V určitých ohledech se mu může vyrovnat Bounty Hunter Junior, který je téměř o třetinu levnější, má ovšem výrazně nižší provozní frekvenci (5 až 6 kHz) a méně funkcí (chybí mu např. Pinpoint). Ještě výrazně levnější je inSPORTline Goldino, ten ovšem kvalit recenzovaného produktu nedosahuje.

Závěrečné shrnutí

Nokta Makro Midi Hoard je aktuálně nejlepší dětský detektor kovů na trhu. Jistě, cenou překoná i některá zařízení určená dospělým, na druhou stranu se jim v mnoha ohledech vyrovnává svou kvalitou. Umožňuje přesné hledání předmětů z konkrétních materiálů, navíc se jednoduše ovládá a je zcela vodotěsný. Děti s ním tedy mohou vyrazit nejen do lesa nebo na pole, ale také na pláž. Je tudíž pouze otázkou času, kdy najdou pirátský poklad…

Parametr Tento produkt
Typ

Digitální

Délka (cm)

83 až 109

Průměr cívky (cm)

18

Frekvence (kHz)

15

Hmotnost (kg)

0,88

Napájení

2 × AA baterie

Nastavení citlivosti

Ano

Nastavení hlasitosti

Ano

Diskriminace

Ano

Pinpoint

Ano

3 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nokta Makro Midi Hoard | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se soustředí na oblast e-marketingu, tedy na obchod probíhající v elektronickém prostředí. Své letité zkušenosti zohlednil i při výběru aktuálně nejlepších detektorů kovů, které slouží k hledání objektů pod zemí. Tuto aktivitu si navíc sám několikrát vyzkoušel, a to s různými přístroji, takže vám dokáže srozumitelně vysvětlit, jaký je rozdíl mezi analogovým a digitálním zařízením, nebo jakou roli hraje diskriminace, frekvence, ale také další důležité parametry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Nokta Makro Midi Hoard

Nokta Makro Midi Hoard

3 700 Kč Orientační cena