Menu

Recenze a test Profi Tools GOLD GC 1039

Velmi dobré Celkové hodnocení

Výhodná cena v kategorii Detektory kovů pro začátečníky

Klady

  • Rozsah velikostí předmětů
  • Široké možnosti nastavení
  • Jednoduché používání
  • Nízká pořizovací cena

Zápory

  • Nižší hloubka hledání
  • Baterie nejsou v balení
2 000 Kč Orientační cena

Profi Tools Gold GC 1039 představuje perfektní řešení pro začátečníky, neboť je velmi levný, přesto umožňuje spolehlivé hledání mincí, šperků a dalších kovových předmětů. Využít jej navíc mohou i děti, neboť disponuje teleskopickou tyčí s nastavitelnou rukojetí od 60 do 90 centimetrů.

Základní charakteristiky

Tento analogový hobby detektor kovů je skládací, takže umožňuje snadný převoz a přenášení. Navíc disponuje opěrkou paže pro komfortní používání. Předně je ale opatřen voděodolnou cívkou o průměru 19 centimetrů, což je střední velikost, takže zaručuje dostatečný rozsah velikostí cílů. Výrobce navíc uvádí citlivost do hloubky až 18 centimetrů, což je sice oproti dražším zařízením podprůměr, nicméně u přístrojů pro začátečníky je to dostačující.

Profi Tools Gold GC 1039 umožňuje nastavit citlivost, detekci druhu kovu i hlasitost. Disponuje také tlačítkem Pinpoint, které pomáhá přesně určit polohu objektu, neboť zajišťuje zúžení oblasti přítomnosti předmětu. Potěší rovněž indikátor nízké kapacity baterií, stejně jako zvukový a vizuální signál při nálezu. Detektor váží necelý 1 kilogram, takže jeho používání skutečně bez větších problémů zvládnou nejen začátečníci, ale i děti.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Analogový detektor kovů Profi Tools Gold GC 1039 je uživateli hodnocen velmi kladně. Kvitována je nejen nízká hmotnost, ale také spolehlivé hledání (nejen) mincí, takže je na první pokusy o hledání plně dostačující. Pozitivně je hodnocena rovněž pořizovací cena, design, funkce Pinpoint, komfort používání i možnosti nastavení. Někteří uživatelé nicméně uvádějí, že spolehlivě hledá do menší hloubky, než jakou uvádí výrobce, kvůli čemuž doporučují koupit větší cívku.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Profi Tools Gold GC 1039 je hobby detektor kovů, který umožňuje spolehlivé hledání, široké možnosti nastavení a zaujme i nízkou hmotností a komfortností. Navíc je velmi jednoduchý na ovládání, takže se jedná o optimální řešení pro začátečníky a používat jej mohou i děti. Udávaný hloubkový dosah 18 centimetrů je ovšem dle všeho přehnaný a za negativum je možné považovat i skutečnost, že společně s přístrojem nedostanete baterie.

Závěrečné shrnutí

Pokud hledáte detektor kovů pro začátečníky, mezi které lze zařadit i děti, Profi Tools Gold GC 1039 představuje výtečné řešení. Jeho nákupem nezruinujete rodinný rozpočet, právě naopak, přesto vám umožní plné seznámení s hledáním kovových předmětů. Nesmíte ovšem očekávat žádné nadstandardní vlastnosti.

Parametr Tento produkt
Typ

Analogový

Délka (cm)

60 až 90

Průměr cívky (cm)

19

Hmotnost (kg)

0,92

Napájení

2 × 9V baterie

Nastavení citlivosti

Ano

Nastavení detekce druhu kovu

Ano

Nastavení hlasitosti

Ano

Diskriminace

Ne

Pinpoint

Ano

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Profi Tools GOLD GC 1039 | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se soustředí na oblast e-marketingu, tedy na obchod probíhající v elektronickém prostředí. Své letité zkušenosti zohlednil i při výběru aktuálně nejlepších detektorů kovů, které slouží k hledání objektů pod zemí. Tuto aktivitu si navíc sám několikrát vyzkoušel, a to s různými přístroji, takže vám dokáže srozumitelně vysvětlit, jaký je rozdíl mezi analogovým a digitálním zařízením, nebo jakou roli hraje diskriminace, frekvence, ale také další důležité parametry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Profi Tools GOLD GC 1039

Profi Tools GOLD GC 1039

2 000 Kč Orientační cena