Recenze Minelab Vanquish 340 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Minelab Vanquish 340

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Detektory kovů pro začátečníky

Klady

  • Nachází i malé signály
  • Jednoduché nastavení
  • Snadné používání
  • Technologie Multi-IQ
  • Vynikající diskriminace

Zápory

  • Pro začátečníky dražší
  • Spotřeba baterií
  • Žádné speciální funkce
6 100 Kč Orientační cena

Minelab Vanquish 340 je detektor kovů, který mohou ocenit i pokročilejší hledači pokladů, nicméně se aktuálně jedná o jedno z nejlepších možných řešení pro začátečníky. Jde o velmi kvalitní zařízení s jednoduchým ovládáním, u něhož je ovšem nutné počítat s poněkud vyšší cenou.

Základní charakteristiky

Detektor kovů Vanquish 340 od společnosti Minelab sice nemá žádné speciální funkce, na druhou stranu se jedná o velmi výkonné zařízení. Zaujmout může už technologií Multi-IQ, díky které běží všechny frekvence současně, a to bez jakéhokoli nastavování. Celkově je pak jeho ovládání velmi snadné. Přístroj má vlastně pouze čtyři tlačítka, z nichž jedno jej zapíná a vypíná a další umožňují konkrétní nastavení, což skutečně zvládnou i úplní začátečníci.

Minelab Vanquish 340 umožňuje nastavit tři úrovně hlasitosti, čtyři úrovně citlivosti a tři pracovní režimy hledání. Využít přitom konkrétně můžete diskriminaci na mince nebo šperky, ale využíván je spíše režim na hledání všech kovů, při němž funguje tónová diskriminace (železo má např. hrubý tón). Pochopitelně se můžete spolehnout i na vodotěsnou cívku, takže daný detektor kovu je možné použít pro hledání v různých typech prostředí.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Vanquish 340 je uživateli hodnocen velmi kladně. Dle jednotlivých zkušeností nachází i ty nejmenší signály, a navíc perfektně rozpoznává různé druhy kovů, takže technologie Multi-IQ funguje velmi dobře. Velká spokojenost panuje i s výtečnou funkčností diskriminace, přičemž často je kvitováno i jednoduché ovládání, což pozitivně hodnotí především začátečníci. Za negativum je naopak považována skutečnost, že zařízení dosti spotřebovává baterie.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Tento detektor kovů nemá žádné speciální funkce, takže zaujme především svou funkčností, která je opravdu vynikající. Navíc se velmi snadno ovládá, takže pro začátečníky se jedná o skutečně vynikající řešení, byť nejde o nejlevnější zařízení na trhu. Za jisté negativum je možné považovat větší spotřebu baterií. Tento problém však lze řešit nákupem nabíjecích baterií s vyšší kapacitou, jakož i tím, že budete mít vždy po ruce záložní řešení.

Porovnání s alternativami

Produkty se značkou Minelab patří mezi hledači pokladů k nejoblíbenějším řešením. Mezi perfektní přístroje pro začátečníky patří např. i model Go Find 44, což je výkonné, lehké a skladné zařízení, které má ovšem chatrnější konstrukci a rovněž není právě nejlevnější. Mezi zajímavými detektory kovů v podobné cenové hladině můžeme každopádně uvést i inSPORTline Skagway, který rovněž (nejen) začátečníky zaujme svou výkonností.

Závěrečné shrnutí

Tento detektor kovů je díky jednoduchému ovládání a nastavení skutečně optimální pro začátečníky, které navíc uspokojí i vysoce funkčním hledáním různých kovových materiálů. Proto je ostatně velmi dobře hodnocen i pokročilejšími hledači. Minelab Vanquish 340 se sice může zdát pro začátečníky poněkud dražším zařízením, na druhou stranu za danou cenu má vynikající vlastnosti, kterým se může rovnat i mnohým dražším přístrojům.

Parametr Tento produkt
Typ

Digitální

Délka (cm)

145

Průměr cívky (cm)

25 × 18

Hmotnost (kg)

1,2

Napájení

4 × 1,5 V AA baterie

Nastavení citlivosti

Ano

Nastavení hlasitosti

Ano

Diskriminace

Ano

Pinpoint

Ne

6 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Minelab Vanquish 340 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se soustředí na oblast e-marketingu, tedy na obchod probíhající v elektronickém prostředí. Své letité zkušenosti zohlednil i při výběru aktuálně nejlepších detektorů kovů, které slouží k hledání objektů pod zemí. Tuto aktivitu si navíc sám několikrát vyzkoušel, a to s různými přístroji, takže vám dokáže srozumitelně vysvětlit, jaký je rozdíl mezi analogovým a digitálním zařízením, nebo jakou roli hraje diskriminace, frekvence, ale také další důležité parametry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Minelab Vanquish 340

Minelab Vanquish 340

6 100 Kč Orientační cena