Menu

Recenze a test Minelab Go Find 44

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Detektory kovů pro začátečníky

Klady

  • Vysoká výkonnost
  • Skladnost a nízká hmotnost
  • Široké možnosti nastavení
  • Intuitivní ovládání

Zápory

  • Chatrnější konstrukce
  • Méně kvalitní provedení těla
5 000 Kč Orientační cena

Minelab Go Find 44 je určen pro začínající a mírně pokročilé uživatele, takže jde o vhodné zařízení pro rozličné typy hledačů. Tento digitální detektor kovů disponuje LED zobrazením a navíc i podsvícením, což se hodí za zhoršených světelných podmínek.

Základní charakteristiky

Go Find 44 disponuje oproti svému předchůdci větší vodotěsnou cívkou, která měří 25 centimetrů (u Go Find 22 byla o pět centimetrů menší). Vzhledem k tomu se jedná o optimální zařízení pro hledání větších předmětů ve větších hloubkách, a to i díky pracovní frekvenci, která činí 7,8 kilohertz. Ta umožňuje hledat objekty různých velikostí, neboť jde o univerzální frekvenci, která bývá u produktů pro začátečníky běžná. Zařízení má navíc hned tři vyhledávací režimy.

Tento digitální detektor kovů umožňuje nastavit čtyři úrovně citlivosti a pět úrovní hlasitosti, což je u přístrojů pro začátečníky nadstandard. Navíc můžete využít funkci Pinpoint, která pomáhá přesně určit polohu předmětu, neboť zajišťuje zúžení oblasti jeho výskytu. Detetkor také dává možnost propojení s chytrým telefon pomocí Bluetooth a zvládá i hledání na slaných plážích. Zároveň je velmi skladný a lehký, váží pouze 1,06 kilogramu.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé detektor kovů Minelab Go Find 44 velmi chválí, což ostatně platí i pro další modely s touto značkou. Podle jednotlivých názorů je výkonný a skladný, široce nastavitelný a navíc se intuitivně ovládá a jednoduše transportuje, protože je velmi lehký. Někteří uživatelé ho přitom doporučují i dětem, což ovšem neplatí všeobecně. Výtky totiž poměrně často míří k méně kvalitní plastové konstrukci, takže je při používání nutná opatrnost, která menším hledačům pokladů může chybět.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Minelab Go Find 44 umožňuje spolehlivé hledání, neboť se jedná o univerzální zařízení, které může detekovat menší, ale především větší předměty, a to i ve větších hloubkách. Navíc je lehké, skladné, snadno ovladatelné a umožňuje nastavení podle představ jednotlivých uživatelů. Za nevýhodu lze považovat již zmíněnou méně kvalitní plastovou konstrukci, kvůli níž se příliš nehodí pro děti, pro které byste se měli případně poohlédnout po jiném detektoru.

Závěrečné shrnutí

Detektor kovů Go Find 44 je vhodný pro začínající i mírně pokročilé hledače. Ačkoli má chatrnější konstrukci, ta je vyvážena kvalitou samotné elektroniky, díky níž jde o spolehlivé zařízení. V rámci produktů Go Find se jedná o zlatou střední cestu, protože je kvalitnější než Go Find 22 (má bohatší menu a identifikaci pomocí LED) a levnější než pokročilejší Go Find 66, s nímž ale také dostanete příslušenství jako lopatku či sluchátka.

Parametr Tento produkt
Typ

Digitální

Délka (cm)

55,5 až 130,5

Průměr cívky (cm)

25

Frekvence (kHz)

7,8

Hmotnost (kg)

1,06

Napájení

4 × tužková baterie

Nastavení citlivosti

Ano

Nastavení detekce druhu kovu

Ano

Nastavení hlasitosti

Ano

Diskriminace

Ne

Pinpoint

Ano

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Minelab Go Find 44 | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se soustředí na oblast e-marketingu, tedy na obchod probíhající v elektronickém prostředí. Své letité zkušenosti zohlednil i při výběru aktuálně nejlepších detektorů kovů, které slouží k hledání objektů pod zemí. Tuto aktivitu si navíc sám několikrát vyzkoušel, a to s různými přístroji, takže vám dokáže srozumitelně vysvětlit, jaký je rozdíl mezi analogovým a digitálním zařízením, nebo jakou roli hraje diskriminace, frekvence, ale také další důležité parametry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Minelab Go Find 44

Minelab Go Find 44

5 000 Kč Orientační cena