Recenze Minelab Vanquish 540 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Minelab Vanquish 540

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Detektory kovů pro pokročilé

Klady

  • Vysoká výkonnost
  • Variabilní nastavení
  • Multifrekvenční zařízení
  • Jednoduché ovládání

Zápory

  • Pro někoho vyšší cena
  • Odolnost plastových částí
11 400 Kč Orientační cena

Minelab Vanquish 540 je digitální detektor kovu vhodný pro všechny uživatele. Využít ho tedy mohou jak pokročilí hledači pokladů, tak začátečníci, neboť se jednoduše nastavuje. Pro úplné nováčky sice asi budou překážkou cena, z hlediska poměru finanční stránka/kvalita se však ve skutečnosti jedná o velmi dobré zařízení.

Základní charakteristiky

Minelab Vanquish 540 je výkonný a navíc vybavený technologií Multi IQ, která je u produktů s touto značkou poměrně běžná. Jedná se o multifrekvenční technologii, takže všechny pracovní frekvence detektoru běží současně. Přístroj tedy může nacházet objekty s různou velikostí. Díky tomu dává možnost nálezu i menších zlatých nuggetů. V České republice se přitom tento kov nachází téměř výhradně v této velikosti, neboť větší hroudy zlata u nás prakticky nenaleznete.

Oproti svým předchůdcům (verzím 340 a 440) navíc Minelab Vanquish 540 disponuje větší cívkou (30×20 centimetrů), takže umožňuje hledat i velké předměty ve větších hloubkách. Tento digitální detektor kovů je opatřen rovněž technologií Bluetooth, aptX™ Low Latency, díky čemuž dává možnost bezproblémového použití bezdrátových sluchátek, což u těchto zařízení není pravidlem. Využít lze i diskriminaci a režim Pinpoint pro přesnější hledání, což jsou naopak u detektorů běžné vlastnosti.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Tento detektor kovu je hodnocen kladně jak začátečníky, tak pokročilejšími hledači pokladů. Kvitována je jeho výkonnost, skladnost, nízká hmotnost (váha 1,3 kilogramu), pohodlné rozkládání a manipulace. Jednoduché ovládání navíc dle uživatelů zvládne prakticky každý. Pozitivně hodnocena je rovněž nastavitelnost (hlasitost, citlivost, druh kovu atd.), i příznivá cena. Pro někoho ovšem představuje problém vyšší cena, což platí především pro úplné začátečníky, pro které ale Vanquish 540 není primárně určen.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Minelab Vanquish 540 je výkonný, skladný, komfortní, jednoduše ovladatelný, široce nastavitelný, lehký a pořídíte si ho za poměrně příznivou cenu. Navíc se budete moci spolehnout na moderní technologie a režimy jako Multi IQ, Bluetooth, aptX™ Low Latency a Pinpoint. Pro někoho však může být pětimístná částka přeci jen poněkud vysoká a navíc musíme upozornit na nižší odolnost plastových částí, které se mohou v některých případech poškodit.

Závěrečné shrnutí

Minelab Vanquish 540 představuje oproti předešlým modelům s touto značkou krok kupředu, neboť jej lze označit za detektor vyšší třídy. Díky tomu je jeho pořizovací cena opravdu zajímavá, i když chápeme, že pro někoho bude stále příliš vysoká. Pokud však hledáte kvalitní přístroj za poměrně příznivou cenu, „pětsetčtyřicítka“ představuje zajímavé řešení.

Parametr Tento produkt
Typ

Digitální

Délka (cm)

76 až 145

Průměr cívky (cm)

30×25

Frekvence (kHz)

Multifrekvence

Hmotnost (kg)

1,3

Napájení

4×1,5V AA baterie

Nastavení citlivosti

Ano

Nastavení detekce druhu kovu

Ano

Nastavení hlasitosti

Ano

Diskriminace

Ano

Pinpoint

Ano

11 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Minelab Vanquish 540 | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor, který se soustředí na oblast e-marketingu, tedy na obchod probíhající v elektronickém prostředí. Své letité zkušenosti zohlednil i při výběru aktuálně nejlepších detektorů kovů, které slouží k hledání objektů pod zemí. Tuto aktivitu si navíc sám několikrát vyzkoušel, a to s různými přístroji, takže vám dokáže srozumitelně vysvětlit, jaký je rozdíl mezi analogovým a digitálním zařízením, nebo jakou roli hraje diskriminace, frekvence, ale také další důležité parametry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Minelab Vanquish 540

Minelab Vanquish 540

11 400 Kč Orientační cena