Menu

Recenze a srovnání Domo DO 442KM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických mlýnků s mlecími kameny

Datum doporučení: Květen 2018

  • Nízká pořizovací cena
  • Nemá držák na filtry
  • Nemá pojistku proti spuštění na prázdno
1 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrický mlýnek Domo DO 442KM je vybavený kónickými kameny z oceli, které kávu rovnoměrně rozemelou. Tím si káva zachová chuť i aroma. Do průhledného zásobníku se vejde až 215 gramů kávových zrn. To je z námi vybraných elektrických mlýnků s kameny nejméně. Nádoba na mletou kávu pojme až 150 gramů kávy. Můžete si tak namlet kávu do zásoby nebo připravit nápoj pro velkou skupinu lidí a jedno umletí. Příkon mlýnku je 100 W, což je v této kategorii podprůměr. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Domo

Typ

Elektrický

Technologie mletí

Mlecí kameny

Materiál mlecích kamenů/nožů

Ocel

Velikost zásobníku na zrna (g)

215

Velikost zásobníku na mletou kávu (g)

150

Možnost nastavení hrubosti mletí

Ano

Materiál těla

Plast

Materiál nádoby na umletou kávu

Plast

Vhodný pro všechny typy přípravy kávy

Ano

Maximální počet šálků

12

Hmotnost přístroje (kg)

1,6

Bezpečnostní pojistka proti sepnutí bez zásobníku

Ne

Příkon (W)

100

Hrubost mletí, bezpečnost a příslušenství

Hrubost mletí se dá nastavit na devítistupňové škále. To je ve srovnání  ostatními elektrickými mlýnky málo. Nelze tedy očekávat precizní nastavení hrubosti jako je tomu u dražších mlýnků.

Bezpečnost zajišťuje pouze tepelná pojistka, která brání přehřátí motoru. Pojistku proti spuštění na prázdno tento mlýnek nemá. Manipulace s ním může být proto nebezpečná, pokud je právě zapojený do sítě. Doporučujeme proto například při čištění nebo jiné manipulaci mlýnek vytáhnout ze zásuvky.

Mletá káva padá do plastové nádoby, která je součástí mlýnku. Bohužel nemá přídavné držáky na pákové filtry a je nutné kávu přesypat a odměřit.

Hodnocení uživatelů

Na webu hodnotilo tento mlýnek přes 90 uživatelů, většina pozitivně. Pochvalují si nízkou pořizovací cenu, samotné mletí, jeho hlučnost a regulaci hrubosti. Líbí se jim také menší rozměr. Za negativní považují ne úplně těsnící nádobu na mletou kávu, která při mletí i vytahování dělá trochu nepořádek a působí také křehkým dojmem. 

Závěr

Elektrický mlýnek Domo DO 442KM je vhodný spíše pro nenáročné uživatele, kteří chtějí základní elektrický mlýnek s mlecími kameny na domácí použití. Kameny kávu rozemelou a uvolní tak její chuť a aroma. Hrubost mleté kávy se nastavuje pomocí 9 stupňové škály, což je na elektrický mlýnek s kameny poměrně málo. Zásobník na kávová zrna s kapacitou 215 gramů je dostačující i pro větší skupinu lidí. Vystačíte si s ním i při pohoštění početnější návštěvy. Pomletá káva padá do nádoby zapadající přesně do mlýnku. Na jedno umletí se tam vejde 150 gramů kávy. Bohužel tento mlýnek nemá držáky na pákové filtry a je tedy nutné kávu odměřit a přesypat. Tyto držáky mívají profesionálnější mlýnky. Pokud byste trvali na této možnosti, doporučujeme mlýnek Graef CM 802.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Domo DO 442KM

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Domo DO 442KM

Domo DO 442KM

1 000 Kč Orientační cena