Menu

Recenze a srovnání Graef CM 802

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických mlýnků s mlecími kameny

Datum doporučení: Květen 2018

  • Velký zásobník na kávu
  • Antistatický systém
  • Držák na filtry
  • Chybí pojistka proti spuštění na prázdno
4 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrický mlýnek Graef CM 802 je vyroben z hliníku a je vybavený ocelovými kónickými mlecími kameny. Ty zajistí uvolnění olejových složek kávových zrn a tím i chuť a aroma. Do průhledného zásobníku se vejde až 350 gramů kávových zrn. Můžete tak připravit velké množství kávy na jeden zásobník. Ten lze vyjmout při čištění mlýnku nebo pro uchování na jiném místě. Antistatický systém zabrání ulpívání mleté kávy na stěnách mlýnku či nádoby. Příkon přístroje je 128 W, což je v dané kategorii neobvyklé. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Graef

Typ

Elektrický

Technologie mletí

Mlecí kameny

Materiál mlecích kamenů/nožů

Ocel

Velikost zásobníku na zrna (g)

350

Velikost zásobníku na mletou kávu (g)

250

Možnost nastavení hrubosti mletí

Ano

Materiál těla

Hliník

Materiál nádoby na umletou kávu

Plast

Vhodný pro všechny typy přípravy kávy

Ano

Hmotnost přístroje (kg)

2,6

Bezpečnostní pojistka proti sepnutí bez zásobníku

Ne

Příkon (W)

128

Hrubost mletí, bezpečnost a příslušenství

Hrubost mletí lze nastavit velice přesně díky 40 stupňové škále. Mlýnek zvládne namlet velice jemnou kávu například na espresso, ale i hrubou na french press. Díky tomu ho využijí milovníci různých druhů přípravy. Díky kónickým kamenům bude káva vždy rovnoměrně namletá. 

Přehřátí motoru brání tepelná pojistka. Výrobku ale chybí pojistka proti spuštění na prázdno. Doporučujeme proto při jakékoli manipulaci vytáhnout mlýnek ze zásuvky, aby nedošlo ke zranění.

Součástí balení je kromě samotného mlýnku a čistícího kartáčku také nádoba na mletou kávu s kapacitou 250 gramů, která má vzduchotěsné víčko. Mletí přímo do pákových filtrů umožňují dva nástavce o různém průměru. 

Závěr

Elektrický mlýnek Graef CM 802 je vhodný pro náročnější uživatele, kteří připravují kávu pro více lidí. Je vyroben z hliníku, jeho kónický mlecí mechanismus z oceli. Díky tomu jsou jednotlivá zrna rovnoměrně rozemleta a uvolní tak svou chuť a aroma. Hrubost mleté kávy lze nastavit na 40 různých úrovní. To potěší milovníky různých druhů přípravy kávy. Kávu lze díky přiloženým držákům namlet přímo do pákových filtrů a vyhnout se tak přesypávání a odměřování mleté kávy. Máte tak přehled o tom, kolik kávy jste namleli a vyhnete se uchovávání různých zbytků. K mlýnku náleží také vzduchotěsná nádoba s kapacitou 250 gramů kávy. Ta jednak zaručí, že předem mletá káva zůstane déle čerstvá a nepřijde o své aroma. Díky její kapacitě budete moct namlet dostatečné množství kávy například na cesty, či na chalupu. Odnímatelný zásobník na zrna pojme až 350 gramů kávy, což je dost i pro velkou skupinu lidí. Pokud byste chtěli elektrický mlýnek s více funkcemi, doporučujeme Sage BCG820.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Graef CM 802

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Graef CM 802

Graef CM 802

4 500 Kč Orientační cena