Recenze a porovnání Sage BCG820 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sage BCG820

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických mlýnků s mlecími kameny

Datum doporučení: Květen 2018

  • Velký zásobník na kávu
  • Mnoho funkcí
  • Držák na filtry
  • Vysoká cena
  • Poměrně velký
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrický mlýnek Sage BCG820 je vybavený ocelovými kónickými kameny, které kávu rovnoměrně rozemelou a uvolní tak její chuť a aroma. Průhledný zásobník na zrna pojme až 450 gramů kávy. Zároveň nepropouští vzduch ani vlhkost, můžete tak kávu v zásobníku také skladovat. Systém uzamčení vám umožní ho vyndat, přenášet a uskladnit například v lednici. To není u domácích elektrických mlýnků obvyklé. Pomalý chod motoru zabraňuje ohřátí mlecích kamenů a tím i přepálení kávy a jejímu znehodnocení. Příkon mlýnku je 165 W, což je nadprůměr v dané kategorii. V době výběru (květen 2018) se výrobek prodával ve třech barevných variantách.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sage

Typ

Elektrický

Technologie mletí

Mlecí kameny

Materiál mlecích kamenů/nožů

Ocel

Velikost zásobníku na zrna (g)

450

Možnost nastavení hrubosti mletí

Ano

Materiál těla

Nerez

Materiál nádoby na umletou kávu

Plast

Vhodný pro všechny typy přípravy kávy

Ano

Hmotnost přístroje (kg)

2,9

Bezpečnostní pojistka proti sepnutí bez zásobníku

Ano

Příkon (W)

165

Hrubost mletí, bezpečnost a  příslušenství

Mlýnek umožňuje nastavení hrubosti mletí v 60 stupních. Můžete si tak navolit hrubost velice přesně. Je proto vhodný pro mletí na různé typy přípravy kávy. Namele hrubou kávu na french press, ale také velice jemnou například na espresso. Nastavená hrubost se zobrazuje na podsvíceném displeji. Na rozdíl od ručních a tříštivých mlýnků můžete dosahovat vždy precizně stejně namleté kávy. Užitečnou funkcí je také automatické nastavení dávkování kávy. Při nastavení hrubosti a množství si přístroj sám určí dávku kávy. Množství můžete také sami nastavit. 

​Bezpečnost při mletí zaručuje několik mechanismů. Mlýnek se nespustí, aniž by na něm byl nasazený a uzamčený zásobník. Nestane se vám tedy, že byste například při čištění sepnuli mlýnek a ten vám zranil prsty. Tepelná pojistka zabrání přehřátí mlýnku a motoru. Protiskluzové nožky udržují mlýnek na svém místě. 

​Kromě nádoby na mletou kávu a čistícího štětečku jsou k mlýnku přibaleny také dva nástavce na páku (filtr) o dvou různých průměrech. Je tedy možné kávu namlet rovnou do páky a ušetřit tak čas přesypáváním či dávkováním. Elektrické mlýnky, zejména ty dražší, jsou tímto příslušenstvím vybaveny běžně. 

Závěr

Elektrický mlýnek Sage BCG820 s kónickými ocelovými kameny je vhodný pro náročné uživatele, kteří připravují kávu často a pro větší počet osob. Zásobník na kávová zrna se vzduchotěsným víčkem pojme až 450 gramů a lze jej snadno vyjmout a uschovat například v lednici. To využijete pro správné skladování, díky kterému si káva udrží déle své aroma.  Hrubost mletí lze nastavit velice přesně díky 60 stupňové škále. To vám umožní experimentovat a připravit si kávu přesně podle vašich představ. Mlýnek si také při změně nastavení hrubosti sám spočítá dávku kávy. Mlýnek je vhodný pro mletí kávy na všechny druhy přípravy. Tím uspokojí milovníky kávy, kteří se nespokojí pouze s jedním typem přípravy. Bezpečnost zajišťuje pojistka, která nedovolí spuštění mlýnku bez uzamčeného zásobníku. Tepelná pojistka chrání motor před přehřátím. Výhodou tohoto kávovaru je široká škála možností nastavení mletí přesně podle vašeho gusta, ale také bezpečnostní prvky. Nevýhodou může být velký rozměr mlýnku a vysoká pořizovací cena. Pokud bysty chtěli levnější elektrický mlýnek s mlecími kameny a oželeli některé funkce, doporučujeme Graef CM 802.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sage BCG820

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sage BCG820

Sage BCG820

7 000 Kč Orientační cena