Menu

Recenze a srovnání Sencor SCG 1050WH

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických mlýnků s tříštivým ostřím

Datum doporučení: Květen 2018

  • Nízká cena
  • Pomele i ořechy, mák, koření
  • Nelze nastavit hrubost mletí
300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrický mlýnek Sencor SCG 1050WH je vybavený nerezovými čepelemi, které kávu rozsekají. Výhodou tohoto mlýnku je, že umožňuje mletí také jiných surovin, jako jsou například ořechy, mák či koření. Zásobník s průhledným víkem pojme až 50 gramů kávových zrn a umožní vám tak přípravu nápoje pro více osob. Na plastovém těle se nachází pouze jedno velké tlačítko pro zapnutí výrobku. Kabel lze uchovávat ve spodní části základny, nebude tedy překážet na lince a zamotávat se. Příkon tohoto mlýnku je 150 W, což je v této kategorii běžné. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Typ

Elektrický

Technologie mletí

Tříštivé ostří

Velikost zásobníku na zrna (g)

50

Velikost zásobníku na mletou kávu (g)

50

Možnost nastavení hrubosti mletí

Ne

Materiál těla

Plast

Materiál nádoby na umletou kávu

Plast

Vhodný pro všechny typy přípravy kávy

Ano

Maximální počet šálků

10

Hmotnost přístroje (kg)

0,76

Bezpečnostní pojistka proti sepnutí bez zásobníku

Ano

Příkon (W)

150

Hrubost mletí a bezpečnost

Hrubost mletí se na tomto mlýnku nedá přímo nastavit. Ovlivnit lze pouze dobou mletí. Z toho ale plyne, že pokud si čas přesně nestopujete, budete mít kávu pokaždé jinak hrubě namletou. Výhodné je to ale při mletí ostatních potravin. Máte možnost namlet jak jemnou kávu či koření, tak i ořechy nahrubo. 

Bezpečnost zajišťuje ochrana proti spuštění na prázdno. Mlýnek nelze spustit bez nasazeného víčka. Snižuje se tak riziko zranění, například pořezání prstů. Dalším bezpečnostním prvkem jsou gumové protiskluzové nožičky, které udrží mlýnek pevně na místě. 

Hodnocení uživatelů

Uživatelé na webu kladně hodnotí hlavně nízkou pořizovací cenu a možnost mletí i dalších surovin. Pozitivně hodnotí také rychlé a tiché mletí, snadnou údržbu a pěkný vzhled. Někteří negativně hodnotí nerovnoměrné mletí a nemožnost vyndat mlecí nádobku. 

Závěr

Mlýnek Sencor SCG 1050WH je základní výrobek za nízkou cenu. Je určený spíše pro začátečníky v domácí přípravě kávy. Pokročilí uživatelé by měli zvolit spíše mlýnek s mlecími kameny. Je vybavený ocelovými noži, které sekají nejen kávu, ale také jiné suroviny. Je tedy vhodný i na mletí máku, semínek, ořechů, bylinek a koření. Využijete ho tedy i při pečení či výrobě vlastních kořenících směsí. Nevýhodou tohoto mlýnku je, že se nedá nastavit hrubost mletí. Ovlivnit se dá pouze dobou, po kterou držíte stisknuté tlačítko. Při každém mletí je proto výsledek jiný. Bezpečnost hlídá pojistka proti spuštění na prázdno. Nedovolí tak spuštění bez nasazeného víčka a zabrání nechtěným úrazům.  Dalším bezpečnostním prvkem jsou protiskluzové nožičky, které drží mlýnek během mletí na místě. Výhodou je nízká pořizovací cena a univerzalita v použití. Pokud by vám vyhovoval spíše mlýnek s možností nastavení hrubosti mletí, doporučujeme Gorenje SMK 150.

300 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SCG 1050WH

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor SCG 1050WH

Sencor SCG 1050WH

300 Kč Orientační cena