Recenze a porovnání Gorenje SMK 150 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Gorenje SMK 150

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických mlýnků s tříštivým ostřím

Datum doporučení: Květen 2018

  • Možnost nastavení hrubosti mletí
  • Je nutné kávu předem odvážit podle počtu porcí
550 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mlýnek Gorenje SMK 150 je elektřinou poháněný strojek s tříštivými noži. Ty kávu na rozdíl od mlecích kamenů sekají a můžou tak vznikat nerovnoměrné kousky kávových zrn. Hrozí také zahřátí kávy při mletí a její přepálení. Plastový zásobník pojme najednou až 40 gramů kávy. Můžete tedy připravit kávu až na 5 šálků kávy najednou. Mlýnek má vnitřní prostor pro uložení kabelu, do kterého se šňůra snadno namotá. Příkon je 150 W, což je v této kategorii standart.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Gorenje

Typ

Elektrický

Technologie mletí

Tříštivé ostří

Velikost zásobníku na zrna (g)

40

Velikost zásobníku na mletou kávu (g)

40

Možnost nastavení hrubosti mletí

Ano

Materiál těla

Plast

Materiál nádoby na umletou kávu

Plast

Vhodný pro všechny typy přípravy kávy

Ano

Maximální počet šálků

5

Hmotnost přístroje (kg)

0,8

Bezpečnostní pojistka proti sepnutí bez zásobníku

Ano

Příkon (W)

150

Hrubost mletí a bezpečnost

Hrubost mletí kávy lze u tohoto mlýnku nastavit pomocí časovače na přední straně výrobku. Můžete si tedy zvolit hrubost, která vám vyhovuje a hodí se pro vaši oblíbenou variantu přípravy. Na stupnici v přední části výrobku uvidíte, jak hrubou kávu melete. 

Bezpečnost zajišťuje systém stisku. Mlýnek se spustí pouze v případě, že máte stisknuté víčko. Nehrozí tak, že by se mlýnek spustil samovolně a ohrozil tak uživatele. Dalším bezpečnostním prvkem je pojistka proti přehřátí. 

Závěr

Elektrický mlýnek Gorenje SMK 150 s nerezovými čepelemi a plastovým tělem je vhodný pro nenáročné uživatele. Při sekání kávy noži se může stát, že zrna jsou nerovnoměrně velká, což ovlivňuje výslednou chuť kávy. Do průhledného plastového zásobníku se vejde až 40 g kávy, což vystačí na přípravu 5 šálků. Můžete tedy pohostit i návštěvu. Tento mlýnek umožňuje nastavení hrubosti mletí pomocí časovače. Je tedy jen na vás, jestli zvolíte kávu mletou na jemno pro přípravu espressa nebo nahrubo pro french press. Bezpečnost při mletí zajišťuje systém spuštění stiskem, který zamezí samovolného spuštění mlýnku bez nasazeného a stisknutého víčka. Zabrání tak nehodám a náhodným zraněním. Kabel lze prakticky navinout do vnitřní části mlýnku. Nepřekáží tedy na kuchyňské lince a není potřeba ho smotávat. Nevýhodou je, že je nutné kávu předem odvážit a až poté umlet. Mlýnek sám neumí odměřit jednotlivé dávky kávy. To umožňuje pohodlné skladování. Pokud chcete elektrický mlýnek s možností přesnějšího nastavení a více funkcemi, doporučujeme Domo DO 442KM, který je vybavený mlecími kameny.

550 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Gorenje SMK 150

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gorenje SMK 150

Gorenje SMK 150

550 Kč Orientační cena