Menu

Recenze a srovnání De’Longhi KG49

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických mlýnků s tříštivým ostřím

Datum doporučení: Květen 2018

  • Možnost nastavení hrubosti mletí
  • Zásobník na 90 g kávy
  • Kávu seká
800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrický mlýnek De’Longhi KG49 je vybaven ocelovými noži, které rozsekají kávová zrna. Proti mlecím kamenům je nevýhoda nožů v tom, že kávu sekají a výsledek může být značně nesouměrný. Při přípravě kávy je nežádoucí, aby byly kousky kávy různě velké. Káva se také může zahřívat a přepálit a znehodnotit tak svou chuť. Velkou výhodou je ale nízká pořizovací cena těchto výrobků. V plastovém průhledném zásobníku můžete sledovat nejen množství pomleté kávy, ale také její hrubost. Mlýnek De’Longhi KG49 je vybavený zásobníkem na 90 gramů kávy, což vystačí na přípravu až 12 šálků nápoje. Po umletí ho lze odejmout a kávu vysypat do filtru či nádoby. Tělo mlýnku je stejně jako u ostatních námi vybraných mlýnků plastové. Příkon 170 W je v této kategorii nadprůměrný. Většina mlýnků s ostřím má příkon kolem 150 W. Součástí balení je také kartáček na čištění.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

De´Longhi

Typ

Elektrický

Technologie mletí

Tříštivé ostří

Velikost zásobníku na zrna (g)

90

Velikost zásobníku na mletou kávu (g)

90

Možnost nastavení hrubosti mletí

Ano

Materiál těla

Plast

Materiál nádoby na umletou kávu

Plast

Vhodný pro všechny typy přípravy kávy

Ano

Maximální počet šálků

12

Hmotnost přístroje (kg)

1,0

Bezpečnostní pojistka proti sepnutí bez zásobníku

Ano

Příkon (W)

170

Hrubost mletí a bezpečnost

Jako jeden z mála mlýnků s ostřím na trhu (v době psaní recenze v květnu 2018) má tento mlýnek možnost nastavení hrubosti mletí. Tři stupně vám umožní přípravu jemně, středně a hrubě mleté kávy. Diody na těle mlýnku se postupně rozsvěcují a zobrazují vám, jak hrubě je vaše káva pomletá. 

Bezpečnost při mletí vám zajistí systém stisku – mele pouze pokud je stisknuté víčko. Nestane se vám tedy, že by se mlýnek spustil otevřený například při nasypávání kávy. Dalším bezpečnostním prvkem jsou gumové protiskluzové nožičky, které zabraňují pohybu mlýnku po kuchyňské lince. 

Hodnocení uživatelů

Uživatelé hodnotí mlýnek poměrně kladně. Vyzdvihují pěkný design, tichost chodu a možnost nastavení hrubosti. Na druhou stranu se ale někteří zmiňují  o tom, že stupně hrubosti mletí jsou spíše orientační, i na nejjemnější stupeň je namletá káva hrubá a často se v kávě vykytují velké kusy nepomletých zrn. 

Závěr

Tento výrobek je vhodný spíše pro nenáročné uživatele a začátečníky v přípravě čerstvě mleté kávy. Pro náročnější a zkušenější uživatele jsou vhodnější mlýnky s mlecími kameny. Přesto jsme jej do výběru zařadili jako kvalitního zástupce mlýnků s tříštivými noži. Mlýnek De’Longhi KG49 je elektrický mlýnek s tříštivým ostřím. To kávu nemele ale seká, může se tak stát, že jednotlivé kousky budou nerovnoměrně velké. Sekáním se také neuvolní všechny chuť a aroma. Odnímatelný plastový zásobník pojme až 90 gramů kávy. Můžete tak připravit kávu až pro dvanáct lidí zároveň.  Díky průhledným stěnám můžete sledovat množství a hrubost mleté kávy. Hrubost mletí lze nastavit na jemnou, střední a hrubou. Podle uživatelů je však nastavení spíše orientační. Bezpečnost při mletí zjišťuje systém stisku. Mlýnek se nemůže spustit pokud není víčko stisknuté silou. Tím lze zabránit náhodným úrazům. Dalším bezpečnostním prvkem jsou také gumové protiskluzové nožičky, které mlýnek udrží na místě. Pokud chcete elektrický mlýnek s více možnostmi a přesnějším nastavením, doporučujeme Domo DO 442KM, který je vybavený mlecími kameny a mele tak rovnoměrněji.

800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: De’Longhi KG49

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze De’Longhi KG49

De’Longhi KG49

800 Kč Orientační cena