Recenze a srovnání mobilního tarifu Vodafone Red Maxi | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání tarifu Vodafone Red Maxi

Doporučujeme Při nákupu v kategorii neomezených tarifů

Datum doporučení: Květen 2021

  • Neomezený internet
  • Bez závazku
  • Bez poplatků za zavedení
  • Vysoká cena
1 799 Kč Měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Mobilní tarif Red Maxi od operátora Vodafone je jednou z vlaštovek na českém trhu, tedy jedním z prvních plně neomezených tarifů. Nejen, že má neomezené volání a SMS do všech sítí, neomezená je také spotřeba dat, což je něco, s čím se zatím příliš často nesetkáte. Plně neomezené tarify sice existují, často ale bývají vázané k dalším službám, neomezené nabídky dat se tak dočkáte například jen v případě, že s k tarifu objednáte také internetové připojení do domácnosti.

Se zřízením tarifu se na rozdíl od řady konkurenčních produktů nepojí žádné náklady a jde o tarif bez závazku. To znamená, že můžete kdykoliv přejít na jiný mobilní tarif nebo k jinému operátorovi, bez placení jakýchkoliv sankcí. V dnešní době jsou ale bezzávazkové varianty čím dál častější a i v případě zavázání smlouvou už se s placením pokut příliš často nesetkáte, nejde tak o nic vyloženě výjimečného.

Parametr Tento produkt
Operátor

Vodafone

Mobilní síť

Vodafone

Zaváděcí náklady (Kč)

0

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Volné minuty do všech sítí

Neomezené

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

Zdarma

Volné SMS do všech sítí

Neomezené

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

Zdarma

Připojení a data

Jak uvádíme již v předchozích odstavcích, s tarifem Red Maxi získáte neomezené připojení k internetu. Tato volba je ideální pro opravdu náročné zákazníky, kteří mají z nějakého důvodu vysoce nadstandardní spotřebu mobilních dat. Pokud tento tarif zvažujete, doporučujeme udělat si dopředu přehled, kolik dat reálně spotřebujete a zda se vám neomezená nabídka za danou cenu skutečně vyplatí. Samozřejmostí už je dnes připojení nové generace 4G/LTE a více než dostačující rychlost 225/45 Mbit/s, těmto parametrům nemáme co vytknout.

Parametr Tento produkt
Data (GB)

Neomezená

Připojení

4G/LTE

Maximální rychlost připojení (Mbit/s)

225/45

Datový balíček 1

Nemá

Datový balíček 2

Nemá

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Klady a zápory

Hlavní výhodou tarifu Red Maxi je nevyčerpatelná zásoba minut, SMS a dat. S tímto tarifem se vám nestane, že v nejhorší chvíli vyčerpáte přidělená data nebo budete dokupovat drahé datové balíčky. Tarif je navíc bez závazku a bez poplatků za jeho zřízení. Hlavní nevýhoda tohoto tarifu je poměrně jasná, je jí velmi vysoká cena. Paušální platba se v tomto případě blíží 2 000 Kč, což je opravdu vysoká částka a stojí proto za uvážení, zda by se vám nevyplatilo pořízení levnějšího tarifu s menší dávkou dat, nebo například zřízení některého z neomezených tarifů, které jsou spojené s domácím internetem.

Naše hodnocení a závěr

Pokud se nechcete nijak omezovat, spotřebováváte velké množství dat na cestách nebo v místech bez internetového připojení a nevadí vám vyšší cena, můžeme vám tarif Red Maxi doporučit. Troufáme si ale říct, že pro většinu běžných uživatelů bude dostačující i nižší nabídka dat, se kterou se snižuje také cena tarifu. Například s tarifem O2 Free+ v jeho stříbrné variantě získáte 14 GB za 849 Kč, ve zlaté verzi potom 60 GB za 1 199 Kč, obojí jsou stále výrazně nižší částky než cena tarifu Red Maxi.

1 799 Kč Měsíční paušální poplatek
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Vodafone Red Maxi
Eliška Srncová se v naší redakci už roky zabývá srovnáváním produktů a služeb. Stála u zrodu našeho velkého srovnání mobilních tarifů, pečlivě procházela nabídky různých operátorů a dohledávala důležité informace o variantách tarifů. Poradí vám, jak zjistit, který tarif vám bude nejlépe vyhovovat a také jak nenaletět trikům některých operátorů. Kromě mobilních tarifů zpracovala také srovnání e-shopů i reálný test některých obchodů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Vodafone Red Maxi

Vodafone Red Maxi

1 799 Kč Měsíční paušální poplatek