Recenze a srovnání mobilního tarifu Vodafone Red Maxi | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání tarifu Vodafone Red Maxi

Neomezený internet v kategorii Neomezené tarify

Klady

  • Neomezený internet
  • Bez závazku
  • Bez poplatků za zavedení

Zápory

  • Vysoká cena
1 799 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobilní tarif Red Maxi od operátora Vodafone je jednou z vlaštovek na českém trhu, tedy jedním z prvních plně neomezených tarifů. Nejen, že má neomezené volání a SMS do všech sítí, neomezená je také spotřeba dat, což je něco, s čím se zatím příliš často nesetkáte. Plně neomezené tarify sice existují, často ale bývají vázané k dalším službám, neomezené nabídky dat se tak dočkáte například jen v případě, že s k tarifu objednáte také internetové připojení do domácnosti.

Se zřízením tarifu se na rozdíl od řady konkurenčních produktů nepojí žádné náklady a jde o tarif bez závazku. To znamená, že můžete kdykoliv přejít na jiný mobilní tarif nebo k jinému operátorovi, bez placení jakýchkoliv sankcí. V dnešní době jsou ale bezzávazkové varianty čím dál častější a i v případě zavázání smlouvou už se s placením pokut příliš často nesetkáte, nejde tak o nic vyloženě výjimečného.

Parametr Tento produkt
Operátor

Vodafone

Mobilní síť

Vodafone

Zaváděcí náklady (Kč)

0

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

Neomezené

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

Zdarma

Volné SMS do všech sítí

Neomezené

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

Zdarma

Připojení a data

Jak uvádíme již v předchozích odstavcích, s tarifem Red Maxi získáte neomezené připojení k internetu. Tato volba je ideální pro opravdu náročné zákazníky, kteří mají z nějakého důvodu vysoce nadstandardní spotřebu mobilních dat. Pokud tento tarif zvažujete, doporučujeme udělat si dopředu přehled, kolik dat reálně spotřebujete a zda se vám neomezená nabídka za danou cenu skutečně vyplatí. Samozřejmostí už je dnes připojení nové generace 4G/LTE a více než dostačující rychlost 225/45 Mbit/s, těmto parametrům nemáme co vytknout.

Parametr Tento produkt
Data (GB)

Neomezená

Připojení

4G/LTE

Maximální rychlost připojení (Mbit/s)

225/45

Datový balíček 1

Nemá

Datový balíček 2

Nemá

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Klady a zápory

Hlavní výhodou tarifu Red Maxi je nevyčerpatelná zásoba minut, SMS a dat. S tímto tarifem se vám nestane, že v nejhorší chvíli vyčerpáte přidělená data nebo budete dokupovat drahé datové balíčky. Tarif je navíc bez závazku a bez poplatků za jeho zřízení. Hlavní nevýhoda tohoto tarifu je poměrně jasná, je jí velmi vysoká cena. Paušální platba se v tomto případě blíží 2 000 Kč, což je opravdu vysoká částka a stojí proto za uvážení, zda by se vám nevyplatilo pořízení levnějšího tarifu s menší dávkou dat, nebo například zřízení některého z neomezených tarifů, které jsou spojené s domácím internetem.

Naše hodnocení a závěr

Pokud se nechcete nijak omezovat, spotřebováváte velké množství dat na cestách nebo v místech bez internetového připojení a nevadí vám vyšší cena, můžeme vám tarif Red Maxi doporučit. Troufáme si ale říct, že pro většinu běžných uživatelů bude dostačující i nižší nabídka dat, se kterou se snižuje také cena tarifu. Například s tarifem O2 Free+ v jeho stříbrné variantě získáte 14 GB za 849 Kč, ve zlaté verzi potom 60 GB za 1 199 Kč, obojí jsou stále výrazně nižší částky než cena tarifu Red Maxi.

1 799 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Vodafone Red Maxi

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Vodafone Red Maxi

Vodafone Red Maxi

1 799 Kč Orientační cena