Menu

Recenze a porovnání Cubot King Kong Mini

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Odolné mobily

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Odolná konstrukce za nízkou cenu
  • Snadná manipulace
  • Univerzální možnosti využití
  • Menší kapacita úložiště
  • Chybí Gorilla Glass
2 700 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Mobil King Kong Mini je produktem z dílny méně známého výrobce Cubot. Ten se snažil v produktu ztělesnit kombinaci odolnosti, ale zároveň i maximální možné kompaktnosti ve velmi nízké ceně. Jakými komponenty tedy telefon s tímto cílem vybavil, popíšeme na následujících řádcích.

Konstrukce je vyrobena z kombinace několika druhů materiálů. Pro rámeček byl využit zinek a na rozích je vyztužen tvrzeným plastem. Konstrukce deklaruje svoji odolnost skrze normu IP 65. To znamená, že by měla být odolná proti tryskající vodě. Deklarována je také odolnost proti prachu, nicméně chybí ochrana proti extrémním teplotám nebo Gorilla Glass chránící displej.

Výraznou specifikací mobilu je jeho minimalistická úhlopříčka 4 palce, která dnes již na trhu není u mnoha modelů k vidění. Displej má rozlišení 1080 × 540 a zvládá zobrazení průměrné kvality. Ruku v ruce s menšími rozměry jde také celková hmotnost. Přestože se jedná o odolný telefon, celková hmotnost se u něj zastavila na hodnotě velmi přívětivých 122 gramů.

Kapacita baterie skýtá na první pohled nedostačujících 2000 mAh. Běžné využití telefonu přinese pak výdrž zhruba jednoho celého dne na plné nabití, což je již pozitivnější, ale přesto ne nikterak oslňující hodnota.

Výkon a systém

U telefonu s podobně nízkou pořizovací cenou pravděpodobně nebudete očekávat špičkový výkon. King Kong Mini nicméně poměrně zdatně zvládá provoz běžně náročných aplikací, což by mělo být pro většinu jeho uživatelů dostatečné. Výkon je zajištěn především čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 2 GHz a operační pamětí 3 GB RAM. Jako nedostatečná se naopak může jevit kapacita úložiště, která nabídne pouze 32 GB prostoru. Naštěstí je však možné rozšířit ji paměťovou kartou až do velikosti 128 GB.

Fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a jeho kvalita vás neoslní. V kontextu ceny přístroje je však v zásadě odpovídající a pro základní záznamové účely dostačující. Systémově běží telefon na OS Android 9.0 v čisté verzi a chod je zcela bezproblémový.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Stupeň krytí IP65
Ovládání Dotykové
Počet jader procesoru 4
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť RAM (GB) 3
Velikost úložiště (GB) 32
Úhlopříčka (v palcích ") 4
Rozlišení displeje 1080x540
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 13
Operační systém Android 9

Závěr

Mobil je poněkud specifickým zástupcem hned několika typologických tříd. Nabízí především odolnost a nekonvenční rozměr s malou úhlopříčkou, který může zprostředkovat maximální možnou kompaktnost. V ostatních ohledech je spíše průměrný, přičemž zklamání přichází především kvůli menší kapacitě úložiště, absenci ochranného skla Gorilla Glass nebo podprůměrné výdrži baterie. Pokud hledáte alternativní odolný telefon a nevadí vám vyšší pořizovací cena, můžeme vám doporučit třeba model Doogee S68 Pro 6GB/128GB.

2 700 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Cubot King Kong Mini

Cubot King Kong Mini

2 700 Kč Orientační cena