Menu

Recenze a porovnání Cubot King Kong Mini

Klady

  • Odolná konstrukce za nízkou cenu
  • Snadná manipulace
  • Velmi kompaktní rozměry

Zápory

  • Menší kapacita úložiště
  • Chybí Gorilla Glass
  • Menší kapacita baterie
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobil King Kong Mini je produktem z dílny méně známého výrobce Cubot. Ten se snažil v produktu ztělesnit kombinaci odolnosti, ale zároveň i maximální možné kompaktnosti při zachování nízké ceny. Jakými komponenty tedy telefon s tímto cílem vybavil popíšeme na následujících řádcích.

Konstrukce je vyrobena z kombinace několika druhů materiálů. Pro rámeček byl využit zinek a na rozích je vyztužen tvrzeným plastem. Konstrukce deklaruje svoji odolnost skrze normu IP65. To znamená, že by měla být odolná proti tryskající vodě, ale v umyvadle jej umývat nelze. Deklarována je také odolnost proti prachu, nicméně chybí ochrana proti extrémním teplotám nebo Gorilla Glass chránící displej.

Výraznou specifikací mobilu je jeho minimalistická úhlopříčka s velikostí 4 palce, která dnes již na trhu není u mnoha modelů k vidění. Displej má rozlišení 1080 × 540 a zvládá zobrazení průměrné kvality. Ruku v ruce s menšími rozměry jde také celková hmotnost. Přestože se jedná o odolný telefon, celková hmotnost se u něj zastavila na hodnotě velmi přívětivých 122 gramů.

Kapacita baterie nabízí 2 000 mAh. Na první pohled se to ve srovnání s ostatními modely může zdát naprosto nedostatečné, nicméně díky menšímu displeji telefon zvládne s přehledem 1 den provozu, při omezeném využití i 2. I když se tedy nejedná o nijak skvělé hodnoty, jsou vykoupeny kompaktností.

Výkon a systém

Pokud u telefonu s podobně nízkou pořizovací cenou pravděpodobně nebudete očekávat špičkový výkon, mýlit se bohužel nebudete. King Kong Mini disponuje nízkým výkonem spíše pro základní aplikace, s přehledem zvládne sociální sítě a komunikační média. Pro hraní her a náročnější virtuální práci je však nejen z pohledu výkonu zcela nevhodný. Výkon je zajištěn čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 2 GHz a operační pamětí 3 GB RAM. Jako nedostatečná se může jevit kapacita úložiště, která nabídne pouze 32 GB prostoru. Naštěstí je však možné rozšířit ji paměťovou kartou až o 128 GB.

Fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a jeho kvalita vás neoslní. V kontextu ceny přístroje je však v zásadě odpovídající a pro základní záznamové účely dostačující. Pokud tedy potřebujete vyfotit kolegovi, kudy vedou kabely ve zdi, nebo jak je vyvázaná výztuž ve stropní konstrukci, fotoaparát bohatě postačí. Systémově běží telefon na OS Android 9.0 v čisté verzi a chod je zcela bezproblémový.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Ovládání

Dotykové

Operační systém

Android 9

Procesor

MT6761

Počet jader procesoru

4

Maximální frekvence procesoru (GHz)

2

Operační paměť RAM (GB)

3

Výkon podle AnTuTu

57 900

Velikost úložiště (GB)

32

Slot pro SD kartu

Ano, samostatný

Úhlopříčka hlavního displeje (v palcích ")

4

Rozlišení hlavního displeje (px)

1 080 x 540

Jemnost hlavního displeje

302

Rozlišení hlavního fotoaparátu (Mpx)

13

Počet zadních fotoaparátů

2

Kapacita akumulátoru (mAh)

2 000

Rychlonabíjení

Ne

Bezdrátové nabíjení

Ne

Krytí proti vodě a prachu

IP65

DUAL SIM

Ano

Čtečka otisku prstů

Ne

Technologie připojení k internetu

LTE

Navigační systémy

GPS

NFC

Ne

Jack 3,5 mm

Ne

Termokamera

Ne

Armádní standard odolnosti

Ne

Závěr

Mobil je poněkud specifickým zástupcem hned několika typologických tříd. Za největší benefit lze považovat extrémně kompaktní rozměry. Telefon nabízí zvýšenou odolnost a zcela základní vybavenost, včetně GPS. V ostatních ohledech je spíše podprůměrný, přičemž zklamání přichází především kvůli menší kapacitě úložiště, absenci ochranného skla Gorilla Glass nebo podprůměrné výdrži baterie. Všechny tyto nevýhody jsou však předurčeny jeho nízkou cenou, pokud jste tedy investičními náklady limitováni, jedná se o zajímavou variantu. Pokud hledáte alternativní odolný telefon a nepožadujete dotykové ovládání, můžeme vám doporučit Aligator K50 eXtremo s výrazně delší výdrží baterie..

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Cubot King Kong Mini
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub působí v naší redakci déle než rok a jedním z jeho vůbec prvních témat byly právě mobily. Při výběru odolných telefonů se zaměřuje nejen na hodnocení IP (Ingress Protection), ale vyzná se také ve standardech MIL-STD-810G. Kromě telefonů se věnuje také aku- a zahradnímu nářadí všeobecně.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Cubot King Kong Mini

Cubot King Kong Mini

2 700 Kč Orientační cena