Recenze mobilu Cubot King Kong Mini | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Cubot King Kong Mini

Doporučujeme Při nákupu v kategorii odolných mobilů

Datum doporučení: Říjen 2020

  • Odolná konstrukce za nízkou cenu
  • Snadná manipulace
  • Velmi kompaktní rozměry
  • Menší kapacita úložiště
  • Chybí Gorilla Glass
  • Menší kapacita baterie
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobil King Kong Mini je produktem z dílny méně známého výrobce Cubot. Ten se snažil v produktu ztělesnit kombinaci odolnosti, ale zároveň i maximální možné kompaktnosti při zachování nízké ceny. Jakými komponenty tedy telefon s tímto cílem vybavil popíšeme na následujících řádcích.

Konstrukce je vyrobena z kombinace několika druhů materiálů. Pro rámeček byl využit zinek a na rozích je vyztužen tvrzeným plastem. Konstrukce deklaruje svoji odolnost skrze normu IP65. To znamená, že by měla být odolná proti tryskající vodě, ale v umyvadle jej umývat nelze. Deklarována je také odolnost proti prachu, nicméně chybí ochrana proti extrémním teplotám nebo Gorilla Glass chránící displej.

Výraznou specifikací mobilu je jeho minimalistická úhlopříčka s velikostí 4 palce, která dnes již na trhu není u mnoha modelů k vidění. Displej má rozlišení 1080 × 540 a zvládá zobrazení průměrné kvality. Ruku v ruce s menšími rozměry jde také celková hmotnost. Přestože se jedná o odolný telefon, celková hmotnost se u něj zastavila na hodnotě velmi přívětivých 122 gramů.

Kapacita baterie nabízí 2 000 mAh. Na první pohled se to ve srovnání s ostatními modely může zdát naprosto nedostatečné, nicméně díky menšímu displeji telefon zvládne s přehledem 1 den provozu, při omezeném využití i 2. I když se tedy nejedná o nijak skvělé hodnoty, jsou vykoupeny kompaktností.

Výkon a systém

Pokud u telefonu s podobně nízkou pořizovací cenou pravděpodobně nebudete očekávat špičkový výkon, mýlit se bohužel nebudete. King Kong Mini disponuje nízkým výkonem spíše pro základní aplikace, s přehledem zvládne sociální sítě a komunikační média. Pro hraní her a náročnější virtuální práci je však nejen z pohledu výkonu zcela nevhodný. Výkon je zajištěn čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 2 GHz a operační pamětí 3 GB RAM. Jako nedostatečná se může jevit kapacita úložiště, která nabídne pouze 32 GB prostoru. Naštěstí je však možné rozšířit ji paměťovou kartou až o 128 GB.

Fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a jeho kvalita vás neoslní. V kontextu ceny přístroje je však v zásadě odpovídající a pro základní záznamové účely dostačující. Pokud tedy potřebujete vyfotit kolegovi, kudy vedou kabely ve zdi, nebo jak je vyvázaná výztuž ve stropní konstrukci, fotoaparát bohatě postačí. Systémově běží telefon na OS Android 9.0 v čisté verzi a chod je zcela bezproblémový.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g)

122

Ovládání

Dotykové

Operační systém

Android 9

Procesor

MT6761

Počet jader procesoru

4

Maximální frekvence procesoru (GHz)

2

Operační paměť RAM (GB)

3

Výkon podle AnTuTu

57 900

Velikost úložiště (GB)

32

Slot pro SD kartu

Ano, samostatný

Úhlopříčka (v palcích ")

4

Rozlišení displeje

1 080 x 540

Jemnost displeje

302

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

13

Počet fotoaparátů

2

Kapacita akumulátoru

2 000

Rychlonabíjení

Ne

Bezdrátové nabíjení

Ne

Krytí proti vodě a prachu

IP65

DUAL SIM

Ano

Čtečka otisku prstů

Ne

Technologie připojení k internetu

LTE

Navigační systémy

GPS

NFC

Ne

Jack 3,5 mm

Ne

Termokamera

Ne

Armádní standard odolnosti

Ne

Závěr

Mobil je poněkud specifickým zástupcem hned několika typologických tříd. Za největší benefit lze považovat extrémně kompaktní rozměry. Telefon nabízí zvýšenou odolnost a zcela základní vybavenost, včetně GPS. V ostatních ohledech je spíše podprůměrný, přičemž zklamání přichází především kvůli menší kapacitě úložiště, absenci ochranného skla Gorilla Glass nebo podprůměrné výdrži baterie. Všechny tyto nevýhody jsou však předurčeny jeho nízkou cenou, pokud jste tedy investičními náklady limitováni, jedná se o zajímavou variantu. Pokud hledáte alternativní odolný telefon a nepožadujete dotykové ovládání, můžeme vám doporučit Aligator K50 eXtremo s výrazně delší výdrží baterie..

2 700 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Cubot King Kong Mini
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Cubot King Kong Mini

Cubot King Kong Mini

2 700 Kč Orientační cena