Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy Fold 12GB/512GB 5G

Klady

  • Revoluční konstrukční řešení
  • Výborný displej
  • Kvalitní fotoaparát

Zápory

  • Vysoká cena
  • Neodolná konstrukce
  • Chybí 3,5 mm jack
52 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung Galaxy Fold je revolučním modelem na trhu mobilních telefonů. Nabízí špičkové parametrové vybavení z nejvyšší cenové třídy, ale především pokrokový design ohebné, nebo chcete-li skládací konstrukce.

Telefon disponuje dvěma displeji. Ten hlavní, vnitřní, má úhlopříčku 7,3 palce a rozlišení 2 152 x 1 536 pixelů. Vnější nabízí úhlopříčkou 4,6 palce a rozlišením 1 680 x 720 pixelů. Oba displeje jsou typu AMOLED a zobrazení na nich je na perfektní úrovni, a to včetně ostrosti a kvalitního vykreslení barev. Určitým problémem jsou jen menší rozměry předního displeje, který se neovládá úplně snadno, nicméně dle recenzí uživatelů si po určitě době užívání poměrně bez problémů zvyknete.

Baterie má kapacitu 4 380 mAh a díky dobrému vyladění telefon vydrží na jedno nabití až dva dny běžného využití, což je u pokrokového kousku opravdu obdivuhodné a rozhodně pozitivní.

Výkon a systém

Výkon telefonu je takový, jaký byste od zařízení v podobné cenové relaci očekávali, tedy bez kompromisů. Osmijádrový procesor s frekvencí 2,84 GHz a operační paměť 12 GB budí opravdu dojem extrémně výkonného hardwaru, který se v realitě promítá do možnosti provozu téměř jakýchkoliv aplikací a samozřejmě naprosto bezproblémového chodu systému. Úložiště Samsungu Fold nabídne 512 GB prostoru a je možné konstatovat, že pro běžné využití je tato hodnota rozhodně dostačující.

Telefon patří mezi nejlepší i z pohledu kvality fotoaparátu. Tři snímače s rozlišením 12, 16 a 12 Mpx, dokáží konkurovat tomu nejlepšímu na trhu a Fold můžeme hravě počítat i do kategorie specializovaných fotomobilů. Telefon nemá výraznější problémy ani se zhoršenými světelnými podmínkami a nespornou výhodou je také možnost velmi kvalitního zobrazení pořízených snímků na velkém displeji.

Fold běží na operačním systému Android 9.0, ale samozřejmě ho bude možné aktualizovat na nejnovější očekávanou verzi 10, takže bude zajištěna podpora vybavení nejnovějším softwarem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Samsung Galaxy Fold je revolučním modelem od světoznámého výrobce telefonů. Pokrokový je především díky svému konstrukčnímu řešení. Díky rozkládací konstrukci mohou jeho majitelé využívat hned dvojici displejů a v rozloženém stavu jim nabídne úctyhodnou úhlopříčku 7,3 palce i přes svou relativní kompaktnost. Skvělý je také výkon telefonu i kvalita fotoaparátu a je patrné, že ve zmíněných ohledech patří mobil k nejužší špičce na trhu. Na druhou stranu tento odvážný krok od Samsungu samozřejmě není bez chyb. Prvním problémem modelu je jeho velmi vysoká cena, která ho předurčuje pouze pro opravdové nadšence do mobilních technologií, kterým nevadí zaplatit velmi vysoké pořizovací částky. Zklamat by vás mohla také poměrně vysoká náchylnost konstrukce k poškození nebo absence sluchátkového 3,5 mm jacku. Celkově je možné konstatovat, že telefon se hodí pro velmi náročné zákazníky, kteří hledají kvalitu bez kompromisů a neberou příliš ohled na vysokou cenu.

Pokud se zajímáte o tento druh konstrukce, ale nechcete za pořízení připlácet vysoké částky, můžeme vám doporučit například LG G8X ThinQ 6GB/128GB.

52 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Fold 12GB/512GB 5G
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřeným členem naší redakce. Mobilní telefony jsou jedním z témat, kterému se věnuje nejdéle, a to nejen v profesním životě. Ve volných chvílích sleduje nejraději videa o technologických novinkách, a tak je stále v obraze. Ohebné mobily označuje za unikátní a zajímavý typ produktů s celou řadou benefitů. Na druhou stranu varuje před snadnějším poškrábáním povrchu displeje. Mimo telefony najdete jeho recenze také u bezdrátových sluchátek či tabletů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy Fold 12GB/512GB 5G

Samsung Galaxy Fold 12GB/512GB 5G

52 000 Kč Orientační cena