Recenze a porovnání Samsung Galaxy Fold 12GB/512GB 5G | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Samsung Galaxy Fold 12GB/512GB 5G

Doporučujeme Při nákupu v kategorii ohebných mobilů

Datum doporučení: Leden 2020

  • Revoluční konstrukční řešení
  • Výborný displej
  • Kvalitní fotoaparát
  • Vysoká cena
  • Neodolná konstrukce
  • Chybí 3,5 mm jack
52 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung Galaxy Fold je revolučním modelem na trhu mobilních telefonů. Nabízí špičkové parametrové vybavení z nejvyšší cenové třídy, ale především pokrokový design ohebné, nebo chcete-li skládací konstrukce.

Telefon disponuje dvěma displeji. Ten hlavní, vnitřní, má úhlopříčku 7,3 palce a rozlišení 2 152 x 1 536 pixelů. Vnější nabízí úhlopříčkou 4,6 palce a rozlišením 1 680 x 720 pixelů. Oba displeje jsou typu AMOLED a zobrazení na nich je na perfektní úrovni, a to včetně ostrosti a kvalitního vykreslení barev. Určitým problémem jsou jen menší rozměry předního displeje, který se neovládá úplně snadno, nicméně dle recenzí uživatelů si po určitě době užívání poměrně bez problémů zvyknete.

Baterie má kapacitu 4 380 mAh a díky dobrému vyladění telefon vydrží na jedno nabití až dva dny běžného využití, což je u pokrokového kousku opravdu obdivuhodné a rozhodně pozitivní.

Výkon a systém

Výkon telefonu je takový, jaký byste od zařízení v podobné cenové relaci očekávali, tedy bez kompromisů. Osmijádrový procesor s frekvencí 2,84 GHz a operační paměť 12 GB budí opravdu dojem extrémně výkonného hardwaru, který se v realitě promítá do možnosti provozu téměř jakýchkoliv aplikací a samozřejmě naprosto bezproblémového chodu systému. Úložiště Samsungu Fold nabídne 512 GB prostoru a je možné konstatovat, že pro běžné využití je tato hodnota rozhodně dostačující.

Telefon patří mezi nejlepší i z pohledu kvality fotoaparátu. Tři snímače s rozlišením 12, 16 a 12 Mpx, dokáží konkurovat tomu nejlepšímu na trhu a Fold můžeme hravě počítat i do kategorie specializovaných fotomobilů. Telefon nemá výraznější problémy ani se zhoršenými světelnými podmínkami a nespornou výhodou je také možnost velmi kvalitního zobrazení pořízených snímků na velkém displeji.

Fold běží na operačním systému Android 9.0, ale samozřejmě ho bude možné aktualizovat na nejnovější očekávanou verzi 10, takže bude zajištěna podpora vybavení nejnovějším softwarem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

[mobily_vyber_params]

Závěr

Samsung Galaxy Fold je revolučním modelem od světoznámého výrobce telefonů. Pokrokový je především díky svému konstrukčnímu řešení. Díky rozkládací konstrukci mohou jeho majitelé využívat hned dvojici displejů a v rozloženém stavu jim nabídne úctyhodnou úhlopříčku 7,3 palce i přes svou relativní kompaktnost. Skvělý je také výkon telefonu i kvalita fotoaparátu a je patrné, že ve zmíněných ohledech patří mobil k nejužší špičce na trhu. Na druhou stranu tento odvážný krok od Samsungu samozřejmě není bez chyb. Prvním problémem modelu je jeho velmi vysoká cena, která ho předurčuje pouze pro opravdové nadšence do mobilních technologií, kterým nevadí zaplatit velmi vysoké pořizovací částky. Zklamat by vás mohla také poměrně vysoká náchylnost konstrukce k poškození nebo absence sluchátkového 3,5 mm jacku. Celkově je možné konstatovat, že telefon se hodí pro velmi náročné zákazníky, kteří hledají kvalitu bez kompromisů a neberou příliš ohled na vysokou cenu.

Pokud se zajímáte o tento druh konstrukce, ale nechcete za pořízení připlácet vysoké částky, můžeme vám doporučit například LG G8X ThinQ 6GB/128GB.

52 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Fold 12GB/512GB 5G
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy Fold 12GB/512GB 5G

Samsung Galaxy Fold 12GB/512GB 5G

52 000 Kč Orientační cena