Recenze knihy Carpe Jugulum | Nejlepší knihy na Arecenze.cz
Menu

Recenze knihy Carpe Jugulum

Doporučujeme

200 Kč Orientační cena

Žánr a příběh

Hlavními postavami fantasy příběhu Carpe Jugulum jsou tři čarodějky, Stařenka Oggová, Bábi Zlopočasná a současná královna Lancre Magráta. Tato trojice musí čelit rodině upírů z Überwaldu, kteří se rozhodli ovládnout říši. Nejsou to ledajací upíři, tito nedodržují pravidla a naučili se odolávat praktickým rozumem nástrahám, jako je česnek nebo svěcená voda. Čarodějky budou muset zase spojit síly a použít proti upírům poněkud netypickou zbraň, vlastní vůli.

Parametr Tento produkt
Autor

T. Pratchett

Počet stran

439

Styl

Terry Prachett je známý svým velmi čtivým, humorným stylem. Vyhněte se mu jen v případě, že si nepotrpíte na slovní hříčky a často velmi svižné tempo. Těch je totiž kniha plná a osobitým stylem se nechává strhnout i český překladatel, proto se při čtení knihy těšte na nezvyklé množství poznámek pod čarou. V knize najdete také množství odkazů na klasická díla i moderní popkulturu. Čte se snadno a rychle, nabízelo by se, že je vhodná spíše pro mladší ročníky, ale sám autor psal tyto knihy do pokročilého věku a tak bychom ji doporučili jednoduše každému, kdo hledá literaturu pro pobavení, která má zároveň ducha.

Naše hodnocení a závěr

Ačkoliv kniha (a všechny ostatní knihy série) obsahuje všechny prvky klasického fantasy, v žánru trochu vyniká právě kvůli humorné satirické lince. Najdeme zde tak nejen sociální kritiku, ale i filozofickou polemiku, podanou pochopitelným způsobem. Zkusit by ji proto mohli i čtenáři, kterým fantasy není blízké. Jako fantasy kniha se totiž nebere příliš vážně a klasické ztvárnění některých tvorů, jako například upírů, spíše paroduje. Pro milovníky klasického fantasy zase může znamenat příjemné osvěžení mezi hutnějšími knihami.

200 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Carpe Jugulum

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Carpe Jugulum

Carpe Jugulum

200 Kč Orientační cena