Menu

Recenze knihy Vášeň a přítomnost

Klady

  • Dílo působí jako průvodce terapií
  • Přináší velmi cenná uvědomění

Zápory

  • Probírané téma je hluboké, to nemusí všem vyhovovat
  • Není to na bing čtení, knihu je nutno si rozložit na delší čas
290 Kč Orientační cena

Kniha je průvodcem partnerským svazkem, který oba chtějí využít naplno. Věřit si, moci se odhalit jeden druhému i s tím, co se běžně navždy skrývá; traumata, bolesti, bolestivé reakce na svět. Autorka Maci Daye je terapeutkou a psycholožkou, která takových cest prošla velmi mnoho. V knize se dělá jak o svou část terapie, takže máte možnost si ochutnat dost z toho, co ona sama nabízí pro vylepšení partnerství, ale také se seznámit s příběhy jejích klientů, ve kterých se mnohdy najdete.

Srozumitelné a jasné

Kniha je textově docela obsáhlá, ale přesto se zdařilo i její grafické rozdělení, ujasnění si vysvětlení, cvičení, závěrů, obrázků, takže se v ní dobře orientuje. Přesto patří k těm, které nelze příliš rychle přečíst, zhltnout a jít dál, protože odkrývá opravdu palčivé otázky.

Ty předkládá důrazně a nepřestane, dokud společně s myšlenkami každého čtenáře nenajde odpověď. Donutí se zamyslet, i když chcete vše jen přelétnout očima.

Ukázka:

„Probouzení sebe samých je celoživotní projekt, ne závod. Upadání do stavu transu není specifické jen pro sex. Do transu se dostaneme, kdykoli usneme, i kdyby to bylo jen kratince. Stav podobný transu může navodit mnoho věcí, včetně automatického rolování na telefonu…. Pravidelné praktikování všímavosti nám může pomoci kultivovat si vnitřního pozorovatele s tím, jak se osvobozujeme od stavů transu a od nastavení mysli omezujících ryzí erotický potenciál.“

Musí v tom být oba: Všímavost rozproudí život…

Jak je zřejmé i z ukázky, k plnému využití knihy potřebujete:

  • Partnera, který to chce mít stejně
  • Celý život

Je to dlouhodobý projekt, protože při cestě do hlubin naprosté upřímnosti, nejen sexuální, narazíme na mnoho černých a nevyřešených záležitostí z minula, dětství a kdoví jestli ještě ne ze starších dob… Na druhou stranu, z knihy je snadno pochopitelné, jak se právě toto vše v partnerství řeší nejlépe.

Pro každého platné pravdy

Ale přesto, nemáte-li partnera, kniha dobře poslouží. Je dobrým rozpomenutím, pohlazením traumat a bolestí, které si nesou i lidé, kteří jsou single. Jako součást jiných terapií, nebo jako prvotní inspirace k tomu zbavit se bolesti z minulosti.

Knihu doporučuj párům, které se chtějí dát vědomou cestou. Terapeutům pracujícími s těmito lidmi. Jednotlivcům, kteří cítí, že je v jejich duši něco zaseknutého nebo lidem, kterým se vztahy nedaří právě z tohoto důvodu.

Autorka Maci Daye studovala na Harvardské a Georgijské univerzitě. Vyučuje somatickou psychoterapii Hakomi a jako sexuální terapeutka se věnuje na pomoc párům.  Vede párové retreaty a workshopy po celém světě.

Parametr Tento produkt
Autor

Maci Daye

Rok 1. vydání

2 022

Originální název

Passsion and Presence

Počet stran

278

Audiokniha

Ne

Filmové/televizní zpracování

Ne

Ocenění

Ne

Knižní série/ díl

Ne

290 Kč Orientační cena
Autor: Renata Petříčková | Datum: | Produkt: Vášeň a přítomnost
Renata Petříčková
Knižní recenzentka

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Vášeň a přítomnost

Vášeň a přítomnost

290 Kč Orientační cena