Recenze knihy Zlatý trojúhelník | Nejlepší knihy na Arecenze.cz
Menu

Recenze knihy Zlatý trojúhelník

Doporučujeme

200 Kč Orientační cena

Žánr a příběh

V tomto případě nejde o klasický cestopis, autor Bohuslav Šnajder se ve svém díle cíleně zaměřuje na téma světového drogového trhu. Píše o územích Thajska, Barmy a Laosu. Tyto země produkují obrovské množství opia, morfia a heroinu. Při svém putování jde po stezce drog a jeho respondenti jsou tak vesměs narkomani, dealeři a pašeráci drog. Při cestách se dostal do problémů s mafií i armádou.

Parametr Tento produkt
Autor

B. Šnajder

Počet stran

250

Styl

Cestopis Zlatý trojúhelník se čte velmi snadno, není ani potřeba místa přímo znát. Čtenář se může občas ztratit v cizokrajných názvech, ale v této knize nejde o klasický popis prostředí a památek, ale spíš o pochopení systému a společnosti poháněné drogami. Více než cestopis knížka ve výsledku vyznívá jako neuvěřitelné dobrodružné vyprávění, nemusíte se tedy bát žádné naučné příručky.

Naše hodnocení a závěr

Kniha Zlatý trojúhelník je vhodná pro všechny, kteří si rádi počtou o dalekých krajích z trochu netypické stránky. Nemusíte se o drogovou tématiku přímo zajímat, aby pro vás tato kniha byla čtivá. Naopak, čtenář se dozví věci, o kterých dříve vlastně ani nepřemýšlel, jako například to, do jaké míry je místní obyvatelstvo na trhu s drogami existenčně závislé. Kniha není náročná na soustředění a faktické informace vás příliš nezahltí. Doporučujeme ji tedy všem čtenářům cestovatelům i necestovatelům, které například jen zaujalo téma, jak funguje trh s drogami.

200 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Zlatý trojúhelník

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Zlatý trojúhelník

Zlatý trojúhelník

200 Kč Orientační cena