Recenze NordVPN - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání NordVPN

Výborné Hodnocení
redakce

Vítěz srovnání

VPN

Klady a zápory

Klady

  • Až 6 zařízení
  • Neuschovává žádná data
  • Nabízí vlastní VPN router
  • Onion Over VPN
  • Dark Web Monitor

Zápory

  • Méně kvalitní uživatelská podpora
  • Prémiové služby pouze u dražších tarifů
  • Nepodporuje PayPal
  • Nepodporuje češtinu
11,99 USD/měsíc Orientační cena

NordVPN se těší již několik let velké oblibě mezi uživatele VPN služeb, a to i přesto, že na trhu funguje teprve od roku 2012. Aktuálně sídlí v Panamě, díky čemuž je považována za důvěryhodnou, jelikož daná ze mě požaduje striktní dodržování zákonů ohledně nakládání s daty uživatelů – ta jsou tak chráněna a nesmí s nimi nakládat žádná ze třetích stran.

Základní charakteristiky a používání

Společnost se v průběhu pár let rychle vypracovala mezi špičku, a to především díky modernizaci a své vizi, podle níž chce svým uživatelům nabídnout svobodu a zároveň ochranu v online prostředí. Jako jedna z mála VPN služeb nabízí hned tři tarify, které se od sebe liší obsaženými funkcemi a službami. Samotní uživatelé si následně mohou zvolit, zda si chtějí připlatit za nadstandardní služby, včetně antiviru.

I přesto se stále jedná o jednu z nejlevnějších alternativ, kdy měsíční předplatné stojí 11,99 USD/měsíčně. Pochlubit se může i úctyhodnou rychlostí, a to díky tomu, že podporuje pouze šifrování AES-256 a nejvýkonnější protokoly OpenVPN a IKEv2 – částečně se snaží implementovat i nedokončený Wireguard. Už v základní verzi nabízí svým uživatelům možnost připojit najednou až šest zařízení. Předplatné je možné uhradit nejen platební kartou, ale i prostřednictvím Bitcoinu, ETH či XRP.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

NordVPN je jednou z nejuznávanějších společností na poli poskytovatelů VPN služeb, díky čemuž se může pyšnit vesměs pozitivním hodnocením ze strany uživatelů i odborníků. Často zmiňovaná je zejména úroveň zabezpečení či nabízené funkce, jejichž výčet nemá na trhu téměř žádnou konkurenci. Na druhou stranu se však uživatelé stále setkávají s nestabilitou či zpomalením připojení, což má vliv na rychlost vyhledávání či kvalitu přehrávání a streamování.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Společnost vyniká hlavně ve kvalitním marketingu a přehledných webových stránkách, díky čemuž si už na první pohled získá většinu uživatelů. Samozřejmostí je nulová úschova dat, čímž si zajišťuje i maximální důvěryhodnost. V její prospěch svědčí i fakt, že během testů nedošlo k prolomení jejího zabezpečení – jako jedna z mála se snaží také pomalu využívat nový protokol Wireguard. VPN přitom lze využít hned pro šest zařízení najednou.

Ve své nabídce má i prémiové služby jako například Onion Over VPN, které funguje na podobném principu jako dvojité VPN. Skvělou funkcí je i Dark Web Monitor, jenž neustále monitoruje navštěvované stránky a chrání uživatele před širokou škálou hrozeb. Na druhou stranu disponuje společnost méně kvalitní uživatelskou podporou, která navíc nedokáže komunikovat v češtině. Některým uživatelům může vadit i absence platební metody PayPal.

Porovnání s alternativami

NordVPN je právem řazeno mezi nejvyužívanější VPN služby na celém světě, což potvrzuje také kvalita služeb. Srovnatelnou konkurencí je pro ni společnost ExpressVPN, která je sice o trochu dražší, ale za to se může pochlubit 100% ochranou dat uživatelů a rychlým přenosem dat. Pokud se však řadíte mezi méně náročné uživatele můžete vyzkoušet i nabídku od PureVPN, jež je výrazně levnější, a kromě základních funkcí nabízí i celou řadu prémiových služeb.

Závěrečné shrnutí

NordVPN nabízí kvalitní, bezpečné a poměrně rychlé připojení v anonymním režimu, které ocení i velmi nároční uživatelé. I přes menší nedostatky se tedy jedná o jednu z nejlepších nabídek na trhu, která má stále velký potenciál ke zlepšení a další modernizaci. Samotná cena služby tak odpovídá kvalitě, přičemž většina uživatelů si při běžném užívání vystačí již se základním tarifem.

Parametr Tento produkt
Počet dostupných tarifů

3

Počet zařízení

6

Platba kartou

Ano

Platba BTC

Ano

Platba přes PayPal

Ne

Platba kryptoměnami

ETH, XRP

Platba měsíčně

Ano

Zkušební doba

Ne

Počet serverů

5 420

Počet zemí

59

Sdílení IP adres

Ano

Windows

Ano

MacOS

Ano

Linux

Ano

Android

Ano

iOS

Ano

Garance vrácení peněz (dny)

30

Úschova dat

Ne

Dvoufázové ověření

Ano

DNS

Ano

Antivirus

Ano

Nouzové odpojení

Ano

Dvojité VPN

Ano

PPTP

Ne

L2TP/IPSec

Ano

OpenVPN

Ne

SSTP

Ne

Wireguard

Částečně

IKEv2

Ano

AES-128

Ne

AES-256

Ano

Vlastní cloud

Ano

Ad blocker

Ano

Trezor hesel

Ano

Přístup k Netflixu

Ano

Země

Panama

Rok založení

2 012

Live chat

Ano

Český jazyk

Ne

Uživatelská podpora 24/7

Ano

11,99 USD/měsíc Orientační cena
Autor: Nikola Engelmann | Datum: | Produkt: NordVPN | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann je redaktorka pohybující se již několik let ve světě financí. Kromě toho se aktivně zajímá i o nové technologie a online služby, což propojuje i zvolené téma VPN. V souvislosti s tím se může podělit o své zkušenosti s dostupnými VPN službami a upozornit na důležité parametry nejen z technické, ale i praktické stránky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze NordVPN

NordVPN

11,99 USD/měsíc Orientační cena