Recenze PureVPN - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání PureVPN

Dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii VPN

Klady

  • Nízká cena
  • Až 10 zařízení
  • Celá řada funkcí navíc
  • Statisíce IP adres
  • Dlouhá historie

Zápory

  • Průměrná rychlost
  • Horší zabezpečení
  • Nekvalitní aplikace
11,95 USD/měsíc Orientační cena

PureVPN píše svoji historii již od roku 2007, přičemž se kromě poskytování klasického VPN zaměřila i na rozvoj ostatních služeb spojených s ochranou soukromý na internetu. I přesto jí v mnohém předběhly mnohem mladší společnosti, a to především proto, že disponuje pouze průměrně rychlým připojením a také nemá zcela neprůstřelné zabezpečení. I přesto se však jedná o kvalitní službu, kterou využijí zejména méně nároční uživatelé.

Základní charakteristiky a používání

Společnost se může pyšnit hned 6 500 servery ve více než 78 zemích, čímž se dokáže snadno vyrovnat své konkurenci. I tak se jí ale po stránce rychlosti nedaří tak, jako jiným poskytovatelům. To se snaží napravit tím, že kromě klasických protokolů spouští i protokol Wirequard, který má stále své mezery. V porovnání s ostatními nabízí svým uživatelům větší flexibilitu, kdy je možné připojit k VPN hned deset zařízení najednou.

Velkou výhodou je i široká škála nabízených funkcí navíc, které přispívají k vyššímu bezpečí na internetu. Konkrétně se jedná o trezor hesel PureKeep,, ochranu cloudu PureEncrypt či optimalizátor soukromý na sociálních sítích PurePrivacy – za všechny zmíněné služby si musí uživatelé připlatit. V základním balíčku jsou přitom obsaženy i bezpečnostní prvky, jako je například DNS, nouzové odpojení, antivirus či dvojité VPN.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Služby PureVPN jsou zpravidla hodnoceny pozitivně, a to jak odborníky, tak i uživateli. Samotní odborníci řadí PureVPN mezi jedny z nejlepších poskytovatelů VPN na trhu. Vaz mu láme špatná uživatelská podpora a nekvalitní mobilní aplikace, přičemž často dochází k výpadkům VPN. Uživatelé přitom hlásí, že v mnohých případech správně nefunguje ani funkce nouzového odpojení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

PureVPN se v porovnání s konkurencí může pyšnit opravdu kvalitním profilem, kdy nabízí připojení skrze běžně používané protokoly a disponuje i 6 500 servery ve více než 78 zemích, což by automaticky mělo vést i k rychlejšímu přenosu dat. Jako jeden z mála poskytovatelů nabízí také připojení skrze Wireguard. Velkou výhodou je zejména nízká cena a možnost předplacení dalších funkcí. Vše však zastiňují problémy s aplikací a bezpečnostními prvky, jež narušují plynulé fungování.

Porovnání s alternativami

Pokud by se PureVPN podařilo vypořádat s nedostatky, může se v průběhu let rychle vyšplhat na vrchol našeho žebříčku. Prozatím ji ale s přehledem předbíhají mladší společnosti, včetně Surfshark. Za něj si sice připlatíte, ale hravě si s ním vystačí i každodenní uživatelé, jež se mohou spolehnout na vysokou míru zabezpečení a rychlý přenos dat. Podobně jsou na tom o i poskytovatelé NordVPN a ExpressVPN. Pokud naopak hledáte levnou spolehlivou VPN, můžete jako alternativu vyzkoušet i VyperVPN.

Závěrečné shrnutí

PureVPN ocení zejména méně nároční uživatelé, kteří využívají připojení například ke sledování streamovacích platforem či běžným činnostem. Jako jedna z mála vám dokáže poskytnout relativně rychlé připojení a také spuštění na deseti zařízeních zároveň. Jestliže potřebujete během připojení maximální ochranu, měli byste se poohlédnout po lepší alternativě. V porovnání s většinou poskytovatelů provozující VPN se však stále jedná o jednu z nejkvalitnějších služeb, na niž můžete narazit.

Parametr Tento produkt
Počet dostupných tarifů

0

Počet zařízení

10

Platba kartou

Ano

Platba BTC

Ne

Platba přes PayPal

Ano

Platba kryptoměnami

Ne

Platba měsíčně

Ano

Zkušební doba

Ne

Počet serverů

6 500

Počet zemí

78

Sdílení IP adres

Ano

Windows

Ano

MacOS

Ano

Linux

Ano

Android

Ano

iOS

Ano

Garance vrácení peněz (dny)

31

Úschova dat

Ne

Dvoufázové ověření

Ano

DNS

Ano

Antivirus

Ano

Nouzové odpojení

Ano

Dvojité VPN

Ne

PPTP

Ano

L2TP/IPSec

Ano

OpenVPN

Ano

SSTP

Ano

Wireguard

Ano

IKEv2

Ano

AES-128

Ne

AES-256

Ano

Vlastní cloud

Ano

Ad blocker

Ano

Trezor hesel

Ano

Přístup k Netflixu

Ano

Země

Britské Panenské ostrovy

Rok založení

2 007

Live chat

Ano

Český jazyk

Ne

Uživatelská podpora 24/7

Ano

11,95 USD/měsíc Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: PureVPN | Hodnocení: Dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka pohybující se již několik let ve světě financí. Kromě toho se aktivně zajímá i o nové technologie a online služby, což propojuje i zvolené téma VPN. V souvislosti s tím se může podělit o své zkušenosti s dostupnými VPN službami a upozornit na důležité parametry nejen z technické, ale i praktické stránky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze PureVPN

PureVPN

11,95 USD/měsíc Orientační cena