Menu

Recenze a srovnání VyprVPN

Dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii VPN

Klady

  • Dlouhá historie
  • Rychlý přenos dat
  • Levná alternativa

Zápory

  • Nepřehledný web
  • Nekvalitní uživatelská podpora
  • Menší poskytovatel
10 USD/měsíc Orientační cena

VyprVPN je jedna z nejstarších společností, která se zabývá poskytováním VPN. Svoji činnost zahájila v roce 2009, od kdy se vypracovala v jednoho z předních poskytovatelů VPN připojení. Na rozdíl od konkurence nemá ambice svoji nabídku rozšiřovat a nabízí tak stále základní balíček služeb s důležitými bezpečnostními prvky.

Základní charakteristiky a používání

VPN od VyprVPN dokáže uživatelům nabídnout relativně rychlé připojení a také vysokou bezpečnost – právě u ní se dokáže vyrovnat i mnohem kvalitnějším poskytovatelům. Velkým argumentem v rámci bezpečnosti je i její sídlo ve Švýcarsku, kde jsou uplatňována přísná pravidla pro ochranu dat uživatelů. V rámci poskytovatelů VPN se řadí mezi jedny z nejstarších, což jí ale bohužel žádnou výhodu nepřineslo.

Její služby jsou tedy jednoduché a zároveň kvalitní, přičemž nějak zvlášť nevbočuje z řady. V souvislosti se svojí filosofií, kdy se snaží věci spíše zjednodušovat, podporuje pouze tři protokoly, a to OpenVPN, Wireguard a IKEv2. Samozřejmostí je také šifrování pomocí AES-256 nebo bezpečnostní prvky jako DNS nebo nouzové odpojení. Bohužel nemá ani ambice vytvářet vlastní antivirus nebo další nadstandardní funkce.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Z pohledu odborníků je VyprVPN považováno za kvalitního poskytovatele VPN služeb, a to právě díky jeho jednoduchosti. Zpravidla si ho tak oblíbili méně nároční uživatelé, kteří chtějí ušetřit a zároveň hledí na kvalitu a vysokou míru zabezpečení. Na druhou stranu se objevují negativní ohlasy na samotný web společnosti, jež není dostatečně transparentní, či její aplikace, která v porovnání s ostatními poskytovateli není tak propracovaná.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

VyprVPN nabízí prakticky vše, co od kvalitního VPN očekáváte. Na rozdíl i od některých větších poskytovatelů dokáže svým uživatelům nabídnout opravdu rychlý přenos dat – a to i přesto, že disponuje pouze 700 servery v 60 zemích. Velkou výhodou je jeho cena, díky čemuž si předplatné mohou dovolit i uživatelé s omezeným rozpočtem. Na druhou stranu má stále prostor ke zlepšení u kvality uživatelské podpory, přehlednosti webu či vlastní aplikace.

Porovnání s alternativami

Služby od VyprVPN lze považovat za úplný základ, jež můžete od VPN očekávat. Zároveň jsou velmi kvalitní a levné, díky čemuž si VyprVPN oblíbili méně nároční uživatelé. Pokud hledáte více funkcí a dostupných serverů, bude pro vás lepší alternativou o pár dolarů dražší Surfshark, který už nabízí například vlastní antivirus. Pro opravdu náročné předplatitele je pak lepší vybírat mezi nabídkou od NordVPN či ExpressVPN, jež nabízí i jedno z nejlepších zabezpečení.

Závěrečné shrnutí

VyprVPN nabízí zejména jednoduchost a kvalitu, díky čemuž můžete využívat jeho služeb v případě, že se chystáte pouze čas od času podívat na blokované weby, nebo máte v plánu VPN využívat na denní bázi. V porovnání s konkurencí vám však nedokáže poskytnout nadstandardní služby nebo širokou škálu serverů ve většině zemích světa. I přesto se ale jedná o velmi kvalitní službu, jež byste při výběru VPN určitě měli zvážit.

Parametr Tento produkt
Počet dostupných tarifů

0

Počet zařízení

5

Platba kartou

Ano

Platba BTC

Ne

Platba přes PayPal

Ano

Platba kryptoměnami

Ne

Platba měsíčně

Ano

Zkušební doba

Ne

Počet serverů

700

Počet zemí

60

Sdílení IP adres

Ano

Windows

Ano

MacOS

Ano

Linux

Ano

Android

Ano

iOS

Ano

Garance vrácení peněz (dny)

30

Úschova dat

Ne

Dvoufázové ověření

Ano

DNS

Ano

Antivirus

Ne

Nouzové odpojení

Ano

Dvojité VPN

Ne

PPTP

Ne

L2TP/IPSec

Ne

OpenVPN

Ano

SSTP

Ne

Wireguard

Ano

IKEv2

Ano

AES-128

Ne

AES-256

Ano

Vlastní cloud

Ano

Ad blocker

Ano

Trezor hesel

Ne

Přístup k Netflixu

Ano

Země

Švýcarsko

Rok založení

2 009

Live chat

Ano

Český jazyk

Ne

Uživatelská podpora 24/7

Ano

10 USD/měsíc Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: VyprVPN | Hodnocení: Dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka pohybující se již několik let ve světě financí. Kromě toho se aktivně zajímá i o nové technologie a online služby, což propojuje i zvolené téma VPN. V souvislosti s tím se může podělit o své zkušenosti s dostupnými VPN službami a upozornit na důležité parametry nejen z technické, ale i praktické stránky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze VyprVPN

VyprVPN

10 USD/měsíc Orientační cena