Recenze O2 internet na doma - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Srovnání a recenze O2 internet na doma

Výborné Hodnocení
redakce

Zlatá střední cesta

Poskytovatelé internetu na doma

Klady a zápory

Klady

  • Stabilní a kvalitní připojení
  • Výhodné balíčky služeb
  • Kvalitní uživatelská podpora
  • Stabilní pevné i bezdrátové připojení

Zápory

  • Horší připojení v hustě obydlených oblastech
  • Dražší pronájem routeru
299 Kč/měsíc Orientační cena

Souhrnné údaje

O2 je jedním z předních poskytovatelů internetového připojení, přičemž nabízí i další služby jako je volání či internetová televize. Kromě toho za ní stojí silná skupina PPF, díky níž může neustále pracovat na svém rozvoji a expanzi pokrytí napříč ČR – to už teď dosahuje téměř 100 %. Služby internetového připojení tak dokáže poskytnout i klientům v odlehlých lokalitách.

Jako přední poskytovatel internetového připojení má O2 ve své nabídce hned pět tarifů nejen pro pevný, ale i bezdrátový internet. Právě druhou zmíněnou variantu internetového připojení poskytuje oproti své konkurenci na nejlepší úrovni, díky čemuž jej využívají často uživatelé v odlehlejších lokalitách. Cena základního balíčku přitom začíná od ceny 299 Kč/měsíc, což odpovídá průměrné ceně předplatného u většiny poskytovatelů.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé hodnotí služby od O2 zejména pozitivně, a to hlavně u bezdrátového internetového připojení – kladně se staví i k optickému internetu. Za velký problém však považují horší připojení v hustě obydlených oblastech, kdy dochází k častým výpadkům. Někteří zmiňují i vyšší cenu pronájmu modemu za 99 Kč.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší výhodou internetu na doma od O2 je zejména stabilní a kvalitní připojení, které je v porovnání s konkurencí na velmi vysoké úrovni. Kromě toho nabízí i individuální výhodné balíčky služeb, díky nimž lze ušetřit i stovky či tisíce korun – vše se odvíjí i od vaší platební morálky a počtu služeb. Naopak mínusem je horší kvalita připojení v hustě obydlených oblastech a vyšší poplatky.

Porovnání s alternativami

O2 se v porovnání se svojí konkurencí, a to hlavně společností Vodafone, nějak neliší. Naopak je převyšuje kvalitou služeb, ale bohužel disponuje dražším předplatným službám. Pokud tedy hledáte dostupnější internetové připojení, bude pro vás vhodnější právě Vodafone. V případě, že hledáte kvalitní pevný internet není od věci popřemýšlet i nad T-Mobile, jež je dostupné zejména ve větších městech.

Závěrečné shrnutí

Internet od O2 ocení široká škála uživatelů, kteří hledají kvalitní a stabilní připojení a zároveň jim nevadí vyšší ceny služeb. Pokud spojíte více z nich do jednoho z balíčků, můžete počítat s nemalou slevou. Samozřejmostí je však i špičková uživatelská podpora a servis, který se postará o případné poruchy.

Parametr Tento produkt
Počet tarifů

5

Koupě modemu na splátky

99

Poplatek aktivace

99

Poplatek za instalaci

499

Možnost samoinstalace

Ano

Zaslání modemu na adresu

Ano

Bez závazku

Ano

Veřejná IP adresa

254 Kč měsíčně

Neomezené stahování

Ano

Maximální rychlost v Mb/s (DSL/optická síť)

250/1000

Satelitní internet

Ne

DSL

Ano

Optický internet

Ano

Bezdrátový internet

Ano

4G

Ano

5G

Ano

Online chat

Ano

Podpora 24/7

Ne

Balíček služeb

Ano

Dostupnost

99 %

299 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: Nikola Engelmann | Datum: | Produkt: O2 internet na doma | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann je finanční redaktorka, která se již několik let věnuje světu financí a investic. Kromě toho se zajímá i o moderní technologie, díky čemuž se může podělit o své zkušenosti z tohoto odvětví, včetně těch s poskytovateli internetu na doma. Jejich rešerši se v rámci své práce věnovala již několikrát, díky čemuž ví, na jaké parametry se zaměřit při jejich výběru.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze O2 internet na doma

O2 internet na doma

299 Kč/měsíc Orientační cena