Menu

Srovnání a recenze O2 internet na doma

Výborné Celkové hodnocení

Zlatá střední cesta v kategorii Poskytovatelé internetu na doma

Klady

  • Stabilní a kvalitní připojení
  • Výhodné balíčky služeb
  • Kvalitní uživatelská podpora
  • Stabilní pevné i bezdrátové připojení

Zápory

  • Horší připojení v hustě obydlených oblastech
  • Dražší pronájem routeru
149 Kč/měsíc Orientační cena

Souhrnné údaje

O2 je jedním z předních poskytovatelů internetového připojení, přičemž nabízí i další služby jako je volání či internetová televize. Kromě toho za ní stojí silná skupina PPF, díky níž může neustále pracovat na svém rozvoji a expanzi pokrytí napříč ČR – to už teď dosahuje téměř 100 %. Služby internetového připojení tak dokáže poskytnout i klientům v odlehlých lokalitách.

Jako přední poskytovatel internetového připojení má O2 ve své nabídce hned pět tarifů nejen pro pevný, ale i bezdrátový internet. Právě druhou zmíněnou variantu internetového připojení poskytuje oproti své konkurenci na nejlepší úrovni, díky čemuž jej využívají často uživatelé v odlehlejších lokalitách.

Cena základního bronzového balíčku činní 149 Kč/měsíc. Sice se jedná o jednu z nejnižších cen, ale nelze od připojení očekávat zázraky – jeho rychlost se pohybuje okolo 20 Mb/s. Rychlejší tarify stojí 249 až 449 Kč/měsíc. Pokud máte zájem o optický internet, za nejnižší tarif zaplatíte 299 Kč/měsíc.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé hodnotí služby od O2 zejména pozitivně, a to hlavně u bezdrátového internetového připojení – kladně se staví i k optickému internetu. Za velký problém však považují horší připojení v hustě obydlených oblastech, kdy dochází k častým výpadkům. Někteří zmiňují i vyšší cenu pronájmu modemu za 99 Kč.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší výhodou internetu na doma od O2 je zejména stabilní a kvalitní připojení, které je v porovnání s konkurencí na velmi vysoké úrovni. Kromě toho nabízí i individuální výhodné balíčky služeb, díky nimž lze ušetřit i stovky či tisíce korun – vše se odvíjí i od vaší platební morálky a počtu služeb. Naopak mínusem je horší kvalita připojení v hustě obydlených oblastech a vyšší poplatky.

Porovnání s alternativami

O2 se v porovnání se svojí konkurencí, a to hlavně společností Vodafone, nějak neliší. Naopak je převyšuje kvalitou služeb, ale bohužel disponuje dražším předplatným službám. Pokud tedy hledáte dostupnější internetové připojení, bude pro vás vhodnější právě Vodafone. V případě, že hledáte kvalitní pevný internet není od věci popřemýšlet i nad T-Mobile, jež je dostupné zejména ve větších městech.

Závěrečné shrnutí

Internet od O2 ocení široká škála uživatelů, kteří hledají kvalitní a stabilní připojení a zároveň jim nevadí vyšší ceny služeb. Pokud spojíte více z nich do jednoho z balíčků, můžete počítat s nemalou slevou. Samozřejmostí je však i špičková uživatelská podpora a servis, který se postará o případné poruchy.

Parametr Tento produkt
Počet tarifů

5

Koupě modemu na splátky (Kč/měsíc)

99

Poplatek aktivace (Kč)

99

Poplatek za instalaci (Kč)

499

Možnost samoinstalace

Ano

Zaslání modemu na adresu

Ano

Bez závazku

Ano

Veřejná IP adresa (Kč/měsíc)

254

Neomezené stahování

Ano

Maximální rychlost v Mb/s (DSL/optická síť)

250/1000

Satelitní internet

Ne

DSL

Ano

Optický internet

Ano

Bezdrátový internet

Ano

4G

Ano

5G

Ano

Online chat

Ano

Podpora 24/7

Ne

Balíček služeb

Ano

Dostupnost

99 %

149 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: O2 internet na doma | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se již několik let věnuje světu financí a investic. Kromě toho se zajímá i o moderní technologie, díky čemuž se může podělit o své zkušenosti z tohoto odvětví, včetně těch s poskytovateli internetu na doma. Jejich rešerši se v rámci své práce věnovala již několikrát, díky čemuž ví, na jaké parametry se zaměřit při jejich výběru.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze O2 internet na doma

O2 internet na doma

149 Kč/měsíc Orientační cena