Recenze Vodafone internet na doma - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Srovnání a recenze Vodafone internet na doma

Výborné Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Pokrytí většiny typů připojení
  • Nižší ceny tarifů
  • Jedno z nejlepších pokrytí
  • Výhodné balíčky služeb

Zápory

  • Méně kvalitní uživatelská podpora
  • Bez veřejného online chatu
159 Kč/měsíc Orientační cena

Souhrnné údaje

Vodafone je jedním z největších poskytovatelů internetových služeb v České republice, přičemž pokrývá přes 99 % českých domácností. Ve své nabídce má široký výběr typů připojení, včetně optického, DLS či bezdrátového připojení. Právě proto jako jeden z mála poskytovatelů dokáže uspokojit nejen nenáročné, ale i naopak velmi náročné uživatele.

Ve své nabídce má pouze tři tarify pro pevný internet, přičemž jejich cena začíná na 159 Kč/měsíčně, což je nejnižší cena na trhu, přičemž se vztahuje pouze na pevný internet s nízkou rychlostí. Rychlost připojení se standardně pohybuje od 250 až po 1 000 Mb/s. Podobně jako většina poskytovatelů nabízí možnost pronájmu modemu na splátky za 70 Kč/měsíc. Kromě toho disponuje i poměrně nízkými poplatky, včetně poplatku za aktivaci či instalaci.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé hodnotí připojení od Vodafone z většiny pozitivně. I přesto se však objevují hlasy, jež tvrdí, že pokrytí poskytovatele není tak kvalitní a občas dochází k výpadkům – největší problémy se objevují v hustě obydlených místech. Negativní ohlasy bohužel směřují i na nekvalitní uživatelskou podporu. Na druhou stranu jsou ale spokojeni s výhodnými balíčky služeb.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Vodafone jako jeden z největších poskytovatelů na trhu nabízí širokou nabídku typů připojení, díky čemuž si vybere téměř každý, a to i ti, kteří bydlí v méně dostupných lokalitách. Velkou výhodou je zejména vysoká dostupnost optického internetu, jehož síť se společnosti daří postupně budovat. Počítat můžete i s nižšími cenami tarifů a výhodnými balíčky služeb. Menším mínusem je pak nekvalitní uživatelská podpora.

Porovnání s alternativami

Vodafone se liší jen v minimu parametrů od ostatních poskytovatelů internetu, včetně O2 a T-Mobile. O2 se však oproti němu může pochlubit rozsáhlejší nabídkou bezdrátového internetu a lepším pokrytím. T-Mobile naopak nabízí horší pokrytí, ale velmi kvalitní uživatelskou podporu. Pro méně náročné je pak dostupný i internet od INTV, jež nabízí satelitní internetové připojení.

Závěrečné shrnutí

Vodafone nabízí kvalitní internetové připojení pro většinu klientů, a to i ty, kteří žijí v méně dostupných lokalitách. Navolit si můžete i výhodný balíček služeb, s nímž můžete výrazně ušetřit. Počítat lze i s nízkými poplatky a možností pronájmu modemu na splátky či předplacení vlastní pevné IP adresy.

Parametr Tento produkt
Počet tarifů

3

Koupě modemu na splátky

70 Kč/měsíc

Poplatek aktivace

99Kč

Poplatek za instalaci

404,00Kč

Možnost samoinstalace

Ano

Zaslání modemu na adresu

Ano

Bez závazku

Ano

Veřejná IP adresa

175,45Kč

Neomezené stahování

Ano

Maximální rychlost v Mb/s (DSL/optická síť)

250/1000

Satelitní internet

Ne

DSL

Ano

Optický internet

Ano

Bezdrátový internet

Ano

4G

Ano

5G

Ano

Online chat

Pouze pro zákazníky

Podpora 24/7

Ne

Balíček služeb

Ano

Dostupnost

99 %

159 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: Nikola Engelmann | Datum: | Produkt: Vodafone internet na doma | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann je finanční redaktorka, která se již několik let věnuje světu financí a investic. Kromě toho se zajímá i o moderní technologie, díky čemuž se může podělit o své zkušenosti z tohoto odvětví, včetně těch s poskytovateli internetu na doma. Jejich rešerši se v rámci své práce věnovala již několikrát, díky čemuž ví, na jaké parametry se zaměřit při jejich výběru.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Vodafone internet na doma

Vodafone internet na doma

159 Kč/měsíc Orientační cena