Menu

Srovnání a recenze T-Mobile internet na doma

Výborné Celkové hodnocení

Výhodná alternativa v kategorii Poskytovatelé internetu na doma

Klady

  • Téměř všechny typy připojení
  • Standardní instalace zdarma
  • Kvalitní zákaznická podpora
  • Široká nabídka dalších služeb

Zápory

  • Horší pokrytí u některých oblastí
  • Méně kvalitní bezdrátové připojení
399 Kč/měsíc Orientační cena

Souhrnné údaje

T-Mobile je jedním ze tří největších poskytovatelů komunikačních a internetových služeb, přičemž poskytuje jak pevný, tak i bezdrátový internet. Na rozdíl od svých konkurentů však disponuje pouze rozvinutou sítí pevného internetu, díky čemuž své služby poskytuje zejména lidem v hustě osídlených oblastech.

Ve své nabídce má téměř všechny způsoby připojení kromě satelitního internetového připojení. Nejlepší pokrytí přitom nabízí hlavně u pevného internetu, jež je dostupný ve většině hustě obydlených oblastech. Hůře je na tom s bezdrátovým internetem, jež není stabilní a disponuje velmi nízkou kvalitou. V porovnání se svou konkurencí nabízí jedny z nejnižších poplatků, přičemž si za standardní instalaci modemu nic neúčtuje.

Nízká je i cena internetového připojení, jež začíná na 299 Kč/měsíc – u optického internetu se však po roce používání cena zvýší na 399 Kč/měsíc. T-Mobile investuje nemalé částky právě do rozvoje optického internetu. Nově tak nabízí zejména tuto variantu, kdy využívá technologii optického internetu T FIBER.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé hodnotí internetové připojení od T-Mobile především pozitivně. Nemalá část uživatelů však upozorňuje na horší pokrytí v některých oblastech. Jako velký problém je zmiňováno i bezdrátové připojení, jež není tak dostupné jako u konkurenčních poskytovatelů. Naopak často vyzdvihují kvalitní uživatelskou podporu, která rychle reaguje a je ochotná.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší výhodou internetového připojení od T-Mobile je hlavně jeho nabídka typů připojení, což kazí jeho špatné pokrytí. Výhodné jsou i poplatky, kdy jako téměř jediný nabízí standardní instalaci zdarma – poměrně nízké jsou i ostatní poplatky. Za zmínku stojí i kvalitní uživatelská podpora a široká nabídka dalších služeb. Na druhou stranu mu vaz lámou častější výpadky a nedostačující bezdrátové připojení.

Porovnání s alternativami

T-Mobile dokáže svými službami pokrýt pouze omezený počet uživatelů, a to především těch, co žijí ve větších městech. Pro uživatele v odlehlých oblastech bude lepší alternativou například bezdrátový internet od O2 nebo satelitní internet od INTV – jeho rychlost je však mnohem nižší než u jiných typů připojení.

Závěrečné shrnutí

Pokud hledáte kvalitní připojení a zároveň bydlíte ve větším městě, bude pro vás T-Mobile skvělou volbou. Kromě internetového připojení vám totiž dokáže nabídnout i další kvalitní služby. Menším trnem v oku vám však bude méně kvalitní uživatelská podpora a častější výpadky připojení v méně pokrytých oblastech, jež stále velké množství.

Parametr Tento produkt
Počet tarifů

3

Koupě modemu na splátky (Kč/měsíc)

Od 30

Poplatek aktivace (Kč)

0

Poplatek za instalaci (Kč)

0 (standardní instalace)

Možnost samoinstalace

Ano

Zaslání modemu na adresu

Ano

Bez závazku

Ano

Veřejná IP adresa (Kč/měsíc)

180

Neomezené stahování

Ano

Maximální rychlost v Mb/s (DSL/optická síť)

250/1000

Satelitní internet

Ne

DSL

Ano

Optický internet

Ano

Bezdrátový internet

Ano

4G

Ano

5G

Ano

Online chat

Ano

Podpora 24/7

Ne

Balíček služeb

Ano

Dostupnost

Okolo 99 %

399 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: T-Mobile internet na doma | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se již několik let věnuje světu financí a investic. Kromě toho se zajímá i o moderní technologie, díky čemuž se může podělit o své zkušenosti z tohoto odvětví, včetně těch s poskytovateli internetu na doma. Jejich rešerši se v rámci své práce věnovala již několikrát, díky čemuž ví, na jaké parametry se zaměřit při jejich výběru.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze T-Mobile internet na doma

T-Mobile internet na doma

399 Kč/měsíc Orientační cena