Recenze a porovnání Bosch MES25A0 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Bosch MES25A0

86,2 % Celkové hodnocení

Cena/výkon v kategorii Odstředivé odšťavňovače

Klady

  • Poměr ceny a výkonu
  • Lze mýt v myčce

Zápory

  • Menší plnicí otvor
  • Nižší příkon
2 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Odšťavňovač Bosch MES25A0 se řadí do kategorie odstředivých. Tato kategorie odšťavňovačů je typická menší hustotou vylisované šťávy s méně výraznou chutí, vyznačuje se oproti šnekovým odšťavňovačům také vysokou hmotností. Na druhou stranu je příprava podstatně rychlejší a odšťavňovače v této kategorii jsou také výkonnější. Tomu odpovídá příkon 700 W. Mezi zařízeními z kategorie odstředivých se jedná sice o spíše podprůměrnou hodnotu, nicméně v porovnání se šnekovými odšťavňovači je stále nadprůměrná. Objem nádoby činí 1,25 litru a ten by měl bez problémů postačit pro výrobu dostatečného množství nápoje. Stejně tak objem zásobníku na vymačkanou drť z ovoce, který činí 2 litry, se jeví pro běžné využití jako dostačující.

Odšťavňovač disponuje dvěma rychlostními režimy díky čemuž si můžete přizpůsobit intenzitu podle zrovna odšťavňovaného ovoce. Velikost plnícího otvoru, která je důležitá pro pohodlné vhazování ovoce dovnitř odšťavňovače bez nutné úpravy, skýtá 7,5 centimetrů. Ačkoliv se nejedná o nikterak katastrofickou hodnotu, je nutné mít na paměti, že v některých případech bude úprava vkládaného ovoce nutná. Naopak jistě vás potěší možnost čištění komponentů odšťavňovače v myčce, díky čemuž se vyhnete nutnosti manuálního oplachování. Rozměrově i hmotnostně se pak jeví MES25A0 jako poměrně kompaktní a dobře manipulovatelný přístroj.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Typ

Odstředivé

Příkon (W)

700

Počet rychlostí

2

Velikost plnicího otvoru (mm)

75

Objem nádoby (l)

1,25

Objem zásobníku na zbytky (l)

2

Výška (cm)

44,5

Šířka (cm)

25,8

Hloubka (cm)

35,5

Hmotnost (kg)

5,94

Hodnocení funkcí a vybavení

Z námi vybraných funkcí a vybavení disponuje odšťavňovač všemi potřebnými. Můžete se u něj těšit na čisticí kartáček, který je součástí základní výbavy a usnadňuje čistící práce na odšťavňovači. Disponuje také protiskluzovými nožičkami, které zajistí pevné postavení i na kluzkých materiálech kuchyňských linek. Výhodou je pak i nerezové sítko, které se stará o dobrou kvalitu a chuť šťávy.

Parametr Tento produkt
Ovládání

Manuální

Mytí v myčce

Ano

Čisticí kartáček

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé odšťavňovače Bosch MES25A0 si pochvalují především výkon odšťavňovače a poměrně snadnou údržbu včetně čištění, která nevyžaduje příliš mnoho úsilí. Nespokojení jsou naopak s menší výtěžností z ovoce, kdy odpad je podle nich příliš mokrý, což značí, že v něm zůstává určité procento šťávy.

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovač Bosch ME25A0 z kategorie odstředivých je díky své nízké ceně a zachování velmi dobré funkčnosti velmi dobrým kuchyňským pomocníkem. Jeho největší výhodou je vybavenost zmíněnými funkcemi a výborná využitelnost s ohledem na cenu. Za slabinu lze naopak považovat menší plnící otvor, který v některých případech bude vyžadovat zpracování vkládaného materiálu před jeho odšťavňováním.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch MES25A0 | Hodnocení: 86,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka spoustu zkušeností s testováním produktů, přičemž některé pomocníky do kuchyně pravidelně používá doma v kuchyni. Ujala se proto i tématu odšťavňovačů, se kterými vás blíže seznámí a poradí, do kterých modelů se vyplatí investovat. Sleduje přitom aktuální trendy a odborné i uživatelské recenze, aby mohla doporučit vhodný produkt různým cílovým skupinám.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, je vhodný také na mrkev?

Miroslav Mejdr

Dobrý den, ano, je.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch MES25A0

Bosch MES25A0

2 300 Kč Orientační cena