Recenze Philips HR 1832 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Philips HR 1832

80,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Ideální do malé kuchyně
  • Nízká hmotnost
  • Dobře se čistí

Zápory

  • Malý plnicí otvor
  • Menší kapacita nádobek
  • Nižší příkon
2 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Philips HR 1832

Souhrnné údaje 

Odšťavňovač značky Philips zaujme na první pohled elegantním designem a specifickou konstrukcí, jeho zásobník na drť je totiž ukryt v těle přístroje. Díky tomu jej doporučujeme hlavně do malých kuchyní a všude tam, kde je třeba šetřit s místem. Odšťavňovač bohužel disponuje také podprůměrným příkonem (v únoru 2022), takže jej nedoporučujeme pro častou a intenzivní zátěž (třeba po velké sklizni), na běžné potřeby jednotlivce či páru by však měl v pohodě stačit.

S menšími rozměry souvisí také menší kapacita. Do nádobky na šťávu se vejde jen 0,5 l nápoje, zásobník na drť pojme 1 l odpadu. Chytrým detailem je jeho materiál – průhledný plast, díky tomu totiž vidíte, kolik drti se do něj ještě vejde. Poněkud netypicky zde nenajdete dvě různé rychlosti, ale jen jedinou, dle výrobce univerzální pro všechny druhy odšťavňovaných potravin.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Typ

Odstředivé

Příkon (W)

500

Počet rychlostí

1

Velikost plnicího otvoru (mm)

55

Objem nádoby (l)

0,5

Objem zásobníku na zbytky (l)

1

Výška (cm)

33,6

Šířka (cm)

18,6

Hloubka (cm)

18

Hmotnost (kg)

2,18

Hodnocení funkcí a vybavení

Díky jediné rychlosti je ovládání odšťavňovače snad nejjednodušší, jaké může být. Sestává z jediného otočného přepínače. Tento model musíme pochválit za údržbu, všechny odnímatelné části totiž lze vložit do myčky na nádobí. Čisticí kartáček zde bohužel nenajdete, výrobce však slibuje použití technologie QuickClean – hladký povrch sítka, vyčistitelný i obyčejnou houbičkou. Celý odšťavňovač je hladký a oblý, bez různých zákoutí, ze kterých by se mohla hůř dostávat špína nebo zbytky potravin.

Z hlediska bezpečnosti potěší protiskluzové nožičky, díky kterým se stroj při práci nebude posouvat. Uživatelský komfort zvýší mimo snadné údržby také uzávěr antidrip zabraňující šťávě, aby vytékala v momentě, kdy právě měníte nádobku nebo přístroj přenášíte.

Parametr Tento produkt
Ovládání

Manuální

Mytí v myčce

Ano

Čisticí kartáček

Ne

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní majitelé vidí svůj přístroj jako spolehlivý a výkonný. V uživatelských recenzích nejčastěji zmiňují snadnou údržbu, kompaktní rozměry a kvalitu odšťavnění. Objevily se dokonce pochvalné zmínky ohledně elegantního designu a relativně tichého chodu, přitom odstředivé odšťavňovače obvykle patří k těm hlasitým.

Nevýhod zde uživatelé mnoho nevidí. Pokud se jim však něco nelíbí, jde zejména o menší plnicí otvor a nízkou nádobku na šťávu, ze které může tekutina trochu stříkat.

Klady a zápory

Jako hlavní přínos odšťavňovače vidíme jeho kompaktní rozměry, které jej předurčují do prostorů, ve kterých je třeba šetřit s místem. Také jeho přenášení bude snadné díky nízké hmotnosti. Dále se nám líbí snadná údržba a průhledný zásobník na zbytky, u kterého můžete pohledem ověřit, kolik místa v něm ještě zbývá.

Nevýhody přístroje souvisí s jeho menšími rozměry, za nejzávažnější považujeme menší plnicí otvor. Ovoce a zeleninu tak bude třeba nakrájet na drobnější kousky. Náročnějšímu využití odporuje také malá kapacita nádobek a nižší příkon.

Naše hodnocení a závěr

Jestliže sháníte elegantní odšťavňovač do malé kuchyně nebo jednoduchý přístroj pro jednotlivce či pár, připište Philips HR 1832 na seznam kandidátů. Díky neobvyklé konstrukci, kdy je zásobník na odpad skrytý v těle přístroje, zabírá skutečně minimum místa. Je však nutné smířit se také s menším plnicím otvorem a menší kapacitou nádobek. I přes nižší příkon hodnotí současní uživatelé výkon odšťavňovače jako dobrý. Zklamaní nebudete ani ohledně údržby, součástky můžete mýt v myčce.

Pokud je vaším cílem sehnat finančně co nejdostupnější variantu, můžeme doporučit k pročtení také recenzi modelu Sencor SJE 1055SS.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Philips HR 1832 | Hodnocení: 80,4 %
Iveta Polášková se k odšťavňovačům dostala jako milovnice džusů. Protože se o témata zajímá do hloubky, rychle začala zjišťovat první poslední o rozdílech mezi jednotlivými typy odšťavňovačů, konzistenci šťávy, kterou připraví, a částce, kterou na ně bude třeba vynaložit. Ochotně tak vysvětlí, proč se horizontální odšťavňovače lépe čistí nebo proč šťáva připravená za nízkých otáček vydrží déle čerstvá. Mimo odšťavňovače najdete její jméno také pod tématem pomalých hrnců nebo moka konviček.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips HR 1832

Philips HR 1832

2 000 Kč Orientační cena