Menu

Recenze a srovnání Concept LO7026

73,8 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Odstředivé odšťavňovače

Klady

  • Dobrá vybavenost
  • Příznivá cena
  • Dostatečný výkon
  • Kladné recenze

Zápory

  • Menší plnicí otvor
  • Nelze mýt v myčce
1 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Concept LO726 patří do kategorie odstředivých odšťavňovačů. Ty se vyznačují vysokou rychlostí práce a vyšším výkonem, než je tomu v případě odšťavňovačů šnekových. Na druhou stranu však výsledná šťáva nabízí menší hustotu díky absenci většího množství dužiny. Objem nádoby tohoto zařízení nabízí jeden litr, což je hodnota, která je postačující pro běžné využití a řadí odšťavňovač zhruba do průměru. Této kapacitě pak zcela odpovídá objem druhé nádrže na zbytky z použité dužiny, která činí 1,8 litru. Stroj dokáže pracovat ve velmi vysokých otáčkách a díky dvěma rychlostem a maximální rychlosti až 16 800 otáček za minutu by neměl mít problém s odšťavňováním ani náročnějších materiálů. Bohužel relativním nedostatkem je nemožnost čištění odnímatelných částí odšťavňovače v myčce.

Velikost plnícího otvoru ​je mezi srovnatelnými zařízeními z kategorie odstředivých spíše podprůměrná a pokud plánujete zpracovávat velké kusy ovoce nebo zeleniny měli byste počítat s občasnou nutností úpravy před jeho vhozením. Pozitivní jsou naopak rozměry zařízení a jeho hmotnost. S manipulací by neměly v běžných případech nastat problémy, odšťavňovač se tak dá označit za kompaktní.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Concept

Typ

Odstředivé

Uložení šneku

Nerelevantní

Příkon (W)

1 000

Otáčky/min

16 800

Počet rychlostí

2

Velikost plnicího otvoru (mm)

72

Objem nádoby (l)

1

Objem zásobníku na zbytky (l)

1,8

Výška (cm)

40

Šířka (cm)

22

Hloubka (cm)

34

Hmotnost (kg)

4,85

Hodnocení funkcí a vybavení

Odšťavňovač disponuje všemi námi vybranými funkcemi. To znamená, že v základní výbavě má mimo jiné čistící kartáče pro snadnější a praktickou údržbu. Je vybaven protiskluzovými nožičkami, které umožňují stabilní postavení i na kluzkém povrchu. Výhodou je také nerezové sítko, které zajišťuje kvalitu filtrované tekutiny. Uzávěr antidrip se pak stará o bezpečnost během přenosů nádoby a měl by zabránit vylití tekutiny uvnitř.

Parametr Tento produkt
Ovládání

Manuální

Mytí v myčce

Ne

Čisticí kartáček

Ano

Homogenizační pouzdro

Ne

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ano

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovače Concept LO7026 kloubí dohromady relativně vzácný poměr přijatelně nízké ceny a velmi dobré využitelnosti. Ačkoliv nemůže konkurovat nejlepším zařízením, jeho jednoduchost, kompaktnost a slušná vybavenost funkcemi z něj dělá velmi výhodou volbu pro všechny zákazníky, kteří nepožadují nejvyšší kvalitu, ale také se v nižších cenových kategoriích nechtějí spokojit s průměrným vybavením. Relativní slabinou je velikost plnícího otvoru, která je na poměry odstředivých odšťavňovačů podprůměrná.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept LO7026 | Hodnocení: 73,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka spoustu zkušeností s testováním produktů, přičemž některé pomocníky do kuchyně pravidelně používá doma v kuchyni. Ujala se proto i tématu odšťavňovačů, se kterými vás blíže seznámí a poradí, do kterých modelů se vyplatí investovat. Sleduje přitom aktuální trendy a odborné i uživatelské recenze, aby mohla doporučit vhodný produkt různým cílovým skupinám.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept LO7026

Concept LO7026

1 800 Kč Orientační cena