Menu

Recenze a srovnání Concept LO7026

Doporučujeme Při nákupu v kategorii odstředivých odšťavňovačů

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Vybavenost za nízkou cenu
  • Menší plnicí otvor
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Concept LO726 patří do kategorie odstředivých odšťavňovačů. Ty se vyznačují vysokou rychlostí práce a vyšším výkonem, než je tomu v případě odšťavňovačů šnekových. Na druhou stranu však výsledná šťáva nabízí menší hustotu díky absenci většího množství dužiny. Objem nádoby tohoto zařízení nabízí jeden litr, což je hodnota, která je postačující pro běžné využití a řadí odšťavňovač zhruba do průměru. Této kapacitě pak zcela odpovídá objem druhé nádrže na zbytky z použité dužiny, která činí 1,8 litru. Stroj dokáže pracovat ve velmi vysokých otáčkách a díky dvěma rychlostem a maximální rychlosti až 16 800 otáček za minutu by neměl mít problém s odšťavňováním ani náročnějších materiálů. Bohužel relativním nedostatkem je nemožnost čištění odnímatelných částí odšťavňovače v myčce.

Velikost plnícího otvoru ​je mezi srovnatelnými zařízeními z kategorie odstředivých spíše podprůměrná a pokud plánujete zpracovávat velké kusy ovoce nebo zeleniny měli byste počítat s občasnou nutností úpravy před jeho vhozením. Pozitivní jsou naopak rozměry zařízení a jeho hmotnost. S manipulací by neměly v běžných případech nastat problémy, odšťavňovač se tak dá označit za kompaktní.

Parametr Tento produkt
Výrobce Concept
Typ Odstředivé
Příkon (W) 1 000
Objem nádoby (l) 1
Objem zásobníku na zbytky (l) 1,8
Otáčky/min 16 800
Počet rychlostí 2
Velikost plnicího otvoru (mm) 72
Mytí v myčce Ne
Šířka (cm) 22
Hloubka (cm) 34
Výška (cm) 40
Hmotnost (kg) 4,85

Hodnocení funkcí a vybavení

Odšťavňovač disponuje všemi námi vybranými funkcemi. To znamená, že v základní výbavě má mimo jiné čistící kartáče pro snadnější a praktickou údržbu. Je vybaven protiskluzovými nožičkami, které umožňují stabilní postavení i na kluzkém povrchu. Výhodou je také nerezové sítko, které zajišťuje kvalitu filtrované tekutiny. Uzávěr antidrip se pak stará o bezpečnost během přenosů nádoby a měl by zabránit vylití tekutiny uvnitř.

Parametr Tento produkt
Čisticí kartáček Ano
Protiskluzové nožičky Ano
Nerezové sítko Ano
Uzávěr antidrip Ano

Naše hodnocení a závěr

Odšťavňovače Concept LO7026 kloubí dohromady relativně vzácný poměr přijatelně nízké ceny a velmi dobré využitelnosti. Ačkoliv nemůže konkurovat nejlepším zařízením, jeho jednoduchost, kompaktnost a slušná vybavenost funkcemi z něj dělá velmi výhodou volbu pro všechny zákazníky, kteří nepožadují nejvyšší kvalitu, ale také se v nižších cenových kategoriích nechtějí spokojit s průměrným vybavením. Relativní slabinou je velikost plnícího otvoru, která je na poměry odstředivých odšťavňovačů podprůměrná.

1 300 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Concept LO7026

Concept LO7026

1 300 Kč Orientační cena