Menu

Recenze a srovnání Sencor SJE 1055SS

71,5 % Celkové hodnocení

Dříve jsme doporučovali v kategorii Odstředivé odšťavňovače

Klady

  • Nízká cena
  • Nerezové tělo
  • Poměrně skladný
  • Velký zásobník na zbytky

Zápory

  • Nižší příkon
  • Nelze mýt v myčce
  • Nemá v balení kartáček
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Odšťavňovač Sencor patřil v době srovnání (únor 2022) k cenově nejdostupnějším odstředivým odšťavňovačům na trhu. Jeho příkon 800 W se v této kategorii řadil k lehce podprůměrným, takže bychom jej doporučili spíš do běžné domácnosti než na celosezónní odšťavňování velkého množství ovoce. Při náročném zatížení by nemusel obstát také co do kapacity, nádobka na šťávu pojme 0,75 litru, zásobník na zbytky pak 1,6 litru odpadu. Na druhou stranu však příjemně překvapí velikost jeho plnicího otvoru – ten v průměru měří 75 mm, takže pojme i větší kousky ovoce a zeleniny, čímž přípravu šťáv urychlí. A jako pozitivum vidíme také nerezové tělo.

Jak je u odstředivých modelů obvyklé, k dispozici máte dvě rychlosti pro odšťavňování, pomalejší na měkké ovoce, rychlejší na tvrdší kousky typu kořenové zeleniny. Tento přístroj můžeme také řadit k poměrně kompaktním. Zejména jeho šířka napovídá, že se vejde i do užších míst. Na hodnoty rozměrů a hmotnosti se můžete podívat v nižších řádcích tabulky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Typ

Odstředivé

Uložení šneku

Nerelevantní

Příkon (W)

800

Otáčky/min

12 600

Počet rychlostí

2

Velikost plnicího otvoru (mm)

75

Objem nádoby (l)

0,75

Objem zásobníku na zbytky (l)

1,6

Výška (cm)

39

Šířka (cm)

17

Hloubka (cm)

28

Hmotnost (kg)

3,6

Hodnocení funkcí a vybavení

Ovládání odšťavňovače je manuální a velmi jednoduché, sestává z jediného otočného ovladače. Co se údržby týče, tento model vám ji příliš neusnadní, výrobce nedoporučuje mytí v myčce nádobí a v balení nenajdete ani čisticí kartáček, který je jinak vcelku běžnou součástí výbavy. Z hlediska uživatelského komfortu je také důležitým doplňkem uzávěr antidrip a ten zde již nechybí. Výpusť lze uzavřít posunutím směrem nahoru, takže když vyměníte nádobku na šťávu nebo celý stroj přenesete, šťáva z něj mezitím nebude odkapávat.

V ohledu bezpečnosti Sencor můžeme jen chválit. Nechybí mu protiskluzové nožičky, které zabraňují jeho cestování po lince, motor se v obraně před přehřátím sám zastaví, a pokud odšťavňovač špatně sestavíte, nepůjde zapnout vůbec. Ve výbavě také najdete nerezové sítko, to je však mezi kvalitními modely samozřejmostí.

Parametr Tento produkt
Ovládání

Manuální

Mytí v myčce

Ne

Čisticí kartáček

Ne

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní uživatelé jsou s odšťavňovačem a jeho schopnostmi převážně spokojení, někteří je hodnotí jako až překvapivě dobré. Nejčastěji vyzdvihují nízkou cenu, která je dle nich ve výhodném poměru k výkonu stroje. Dále se jim líbí rychlost a jednoduchost obsluhy i široký plnicí otvor.

V mnoha aspektech hodnocení se však uživatelé neshodli. Podle některých by drť po odšťavnění mohla být sušší, jiným připadá suchá dost. Také údržbu vidí někteří jako snadnou, jiní jako poměrně obtížnou. A různé názory se objevují i ohledně jeho kapacity.

Klady a zápory

Mezi benefity odšťavňovače Sencor zabírá první místo jeho velmi nízká cena. Přesto je však přístroj poměrně výkonný. Dále se nám líbí nerezové tělo, v tomto ohledu odšťavňovač předčil i některé dražší modely vyrobené z méně odolného plastu.

Pokud se zaměříme na nevýhody, musíme konstatovat, že bohužel nejde o model pro nadšené zahrádkáře, kteří potřebují v sezóně odšťavňovat velké množství ovoce. Takovému zaměření neodpovídá ani výkon přístroje, ani jeho velikost. A jako zápor vidíme i náročnější údržbu, kdy se bude třeba obejít bez přiloženého kartáčku.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte cenově dostupný model na nenáročné odšťavňování, můžeme vám odstředivý odšťavňovač Sencor doporučit. Jeho příkon je mírně podprůměrný, přesto však dokáže překvapit kvalitou odvedené práce. Ideálně doplní spíš menší domácnosti, do jeho nádobky se totiž vejde pouze 0,75 l šťávy. Z hlediska uživatelského komfortu jej musíme pochválit za dostatečnou šířku plnicího otvoru a uzávěr antidrip. Také z bezpečnostních prvků mu nic nechybí. Náročnější by však mohla být jeho údržba, výrobce nedoporučuje umývat jej v myčce a v balení chybí čisticí kartáček.

Pokud hledáte kompaktní přístroj do malé kuchyně, zajímavou alternativou by pro vás mohl být také model Philips HR 1832.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SJE 1055SS | Hodnocení: 71,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka spoustu zkušeností s testováním produktů, přičemž některé pomocníky do kuchyně pravidelně používá doma v kuchyni. Ujala se proto i tématu odšťavňovačů, se kterými vás blíže seznámí a poradí, do kterých modelů se vyplatí investovat. Sleduje přitom aktuální trendy a odborné i uživatelské recenze, aby mohla doporučit vhodný produkt různým cílovým skupinám.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SJE 1055SS

Sencor SJE 1055SS

1 300 Kč Orientační cena