Recenze a porovnání Sencor SSJ 4042 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SSJ 4042

Doporučujeme Při nákupu v kategorii šnekových odšťavňovačů

Datum doporučení: Červenec 2018

79,6 % Celkové hodnocení
  • Nižší cena
  • Vysoká výtěžnost
  • Menší nádoby na šťávu i zbytky
  • Nelze mýt v myčce
2 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Odšťavňovač Sencor SSJ 4042 se řadí do kategorie šnekových. Ta je charakteristická velmi hustým a chuťově výrazným výstupem šťávy a nižší hlučností než je tomu u odšťavňovačů odstředivých. Na druhou stranu je však proces odšťavňování výrazně delší a zařízení mívají obecně menší výkon. To se ukazuje i u tohoto modelu, který disponuje příkonem 400 W. Ačkoliv mezi šnekovými se v tomto ohledu řadí mezi nejvýkonnější, většině odstředivých nemůže konkurovat. Objem nádoby na šťávu skýtá 800 mililitrů, což je hodnota hraniční pro bezproblémové běžné využití více než jednoho uživatele a je nutné počítat s potřebou občas část šťávy přelit a pokračovat dále s prázdnou nádobou. Stejný objem má i zásobník na použité zbytky, hodnota je odpovídající k velikosti nádoby a také ji lze považovat spíše za podprůměrnou.

Odšťavňovač funguje v rychlosti šedesát otáček za minutu a nelze ji regulovat v rámci jiných rychlostních stupňů. Mezi šnekovými odšťavňovači je tato hodnota průměrná a postačí k dostatečnému komfortu. Pozitivní je na poměry tohoto druhu také velikost plnícího otvoru. S pěti centimetry můžete mít sice v některých případech problémy, ale proti konkurenci je to velmi dobrá hodnota. Relativní slabinou je nemožnost umývání v myčce, naopak potěší relativně kompaktní rozměry a velmi nízká hmotnost usnadňující možnosti manipulace.​

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Typ

Šnekové

Uložení šneku

Vertikální

Příkon (W)

400

Otáčky/min

60

Počet rychlostí

1 + zpětný chod

Velikost plnicího otvoru (mm)

50

Objem nádoby (l)

0,8

Objem zásobníku na zbytky (l)

0,8

Výška (cm)

44,5

Šířka (cm)

21

Hloubka (cm)

23

Hmotnost (kg)

4,15

Hodnocení funkcí a vybavení

Odšťavňovač disponuje hned několika praktickými funkcemi. V základní výbavě má čistící kartáček, který umožní snadnější údržbu. Pro snadné umístění i na kluzkých kuchyňských linkách jsou zase velmi praktické protiskluzové nožičky. Standardem je pak kvalitní nerezové sítko, které je k vidění u většiny lepších odšťavňovačů. Bohužel chybí funkce uzávěru Antidrip, která má za úkol předejít vylití šťávy při manipulaci.

Parametr Tento produkt
Ovládání

Manuální

Mytí v myčce

Ne

Čisticí kartáček

Ano

Homogenizační pouzdro

Ne

Protiskluzové nožičky

Ano

Nerezové sítko

Ano

Uzávěr antidrip

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé jsou spokojení především s výtěžností odšťavňovače. Jeho kvality považují za nadprůměrné v tomto ohledu především ve srovnání s konkurenčními odstředivými produkty. Pozitivně vnímají také nižší pořizovací cenu. Negativa naopak spatřují v poměrně složitějším systému sestavení a demontáže.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SSJ 4042 za velmi příznivou cenu nabízí parametry dostačující pro běžné domácí využití. Hlavní doménou odšťavňovače je jeho nižší cena, vybavenost funkcemi a vysoká výtěžnost z odšťavňovaného ovoce. Za negativa lze považovat nemožnost mytí v myčce a menší rozměry nádob na šťávu a odpad.

2 100 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Sencor SSJ 4042 | Hodnocení: 79,6 %
Iveta Polášková se k odšťavňovačům dostala jako milovnice džusů. Protože se o témata zajímá do hloubky, rychle začala zjišťovat první poslední o rozdílech mezi jednotlivými typy odšťavňovačů, konzistenci šťávy, kterou připraví, a částce, kterou na ně bude třeba vynaložit. Ochotně tak vysvětlí, proč se horizontální odšťavňovače lépe čistí nebo proč šťáva připravená za nízkých otáček vydrží déle čerstvá. Mimo odšťavňovače najdete její jméno také pod tématem pomalých hrnců nebo moka konviček.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, po odšťavňování se mi nedaří odstranit vrchní díl – otáčím proti směru, lze to otočit jen kousek, ale nejde to otevřít zcela.
Děkuji za radu.

Jana Bachurová

Dobrý den, pokud se odšťavňovač zasekl, svěřte jej nejbližšímu servisnímu středisku Sencor. Provádějí záruční i pozáruční servis.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SSJ 4042

Sencor SSJ 4042

2 100 Kč Orientační cena