Menu

Recenze a srovnání Sencor SSJ 4042

Doporučujeme Při nákupu v kategorii šnekových odšťavňovačů

Datum doporučení: Červenec 2018

79,6 % Celkové hodnocení
  • Nižší cena
  • Vysoká výtěžnost
  • Menší nádoby na šťávu i zbytky
  • Nelze mýt v myčce
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Odšťavňovač Sencor SSJ 4042 se řadí do kategorie šnekových. Ta je charakteristická velmi hustým a chuťově výrazným výstupem šťávy a nižší hlučností než je tomu u odšťavňovačů odstředivých. Na druhou stranu je však proces odšťavňování výrazně delší a zařízení mívají obecně menší výkon. To se ukazuje i u tohoto modelu, který disponuje příkonem 400 W. Ačkoliv mezi šnekovými se v tomto ohledu řadí mezi nejvýkonnější, většině odstředivých nemůže konkurovat. Objem nádoby na šťávu skýtá 800 mililitrů, což je hodnota hraniční pro bezproblémové běžné využití více než jednoho uživatele a je nutné počítat s potřebou občas část šťávy přelit a pokračovat dále s prázdnou nádobou. Stejný objem má i zásobník na použité zbytky, hodnota je odpovídající k velikosti nádoby a také ji lze považovat spíše za podprůměrnou.

Odšťavňovač funguje v rychlosti šedesát otáček za minutu a nelze ji regulovat v rámci jiných rychlostních stupňů. Mezi šnekovými odšťavňovači je tato hodnota průměrná a postačí k dostatečnému komfortu. Pozitivní je na poměry tohoto druhu také velikost plnícího otvoru. S pěti centimetry můžete mít sice v některých případech problémy, ale proti konkurenci je to velmi dobrá hodnota. Relativní slabinou je nemožnost umývání v myčce, naopak potěší relativně kompaktní rozměry a velmi nízká hmotnost usnadňující možnosti manipulace.​

Parametr Tento produkt
Výrobce Sencor
Typ Šnekové
Příkon (W) 400
Objem nádoby (l) 0,8
Objem zásobníku na zbytky (l) 0,8
Otáčky/min 60
Počet rychlostí 1
Velikost plnicího otvoru (mm) 50
Mytí v myčce Ne
Šířka (cm) 21
Hloubka (cm) 23
Výška (cm) 44,5
Hmotnost (kg) 4,15

Hodnocení funkcí a vybavení

Odšťavňovač disponuje hned několika praktickými funkcemi. V základní výbavě má čistící kartáček, který umožní snadnější údržbu. Pro snadné umístění i na kluzkých kuchyňských linkách jsou zase velmi praktické protiskluzové nožičky. Standardem je pak kvalitní nerezové sítko, které je k vidění u většiny lepších odšťavňovačů. Bohužel chybí funkce uzávěru Antidrip, která má za úkol předejít vylití šťávy při manipulaci.

Parametr Tento produkt
Čisticí kartáček Ano
Protiskluzové nožičky Ano
Nerezové sítko Ano
Uzávěr antidrip Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé jsou spokojení především s výtěžností odšťavňovače. Jeho kvality považují za nadprůměrné v tomto ohledu především ve srovnání s konkurenčními odstředivými produkty. Pozitivně vnímají také nižší pořizovací cenu. Negativa naopak spatřují v poměrně složitějším systému sestavení a demontáže.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SSJ 4042 za velmi příznivou cenu nabízí parametry dostačující pro běžné domácí využití. Hlavní doménou odšťavňovače je jeho nižší cena, vybavenost funkcemi a vysoká výtěžnost z odšťavňovaného ovoce. Za negativa lze považovat nemožnost mytí v myčce a menší rozměry nádob na šťávu a odpad.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Sencor SSJ 4042 | Hodnocení: 79,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SSJ 4042

Sencor SSJ 4042

2 000 Kč Orientační cena